www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest ndz kwie 23, 2017 4:55 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 3 (100%)
Szanowni Państwo ...Drodzy koledzy i koleżanki , przyjaciele ,towarzysze doli mej i doli swej ..

Chciałbym rozpocząć mam nadzieję że co najmniej konstruktywną dyskusję na pewne nurtujące mnie pytania..

Od jakiegoś czasu już w sumie bardzo długiego zauważyłem że pewne moje spostrzeżenia odnośnie obowiązków i całego wyglądu

tak forum jak i roli na forum pewnych osób mija się wyraznie z rolą jaką powinno/nni spełniać (przynajmniej w moim mało

skromnym zdaniem)..

Dlatego idąc za ciosem a właściwie za świętym w tym wypadku moim spokojem pozwolę sobie zadać wam kilka pytań ażeby

skonfrontować wszystko co siedzi mi na sercu z waszym zapatrywaniem na sprawy które tutaj nadmienie..

Pozwolę sobie również na pewien monolog aby ukazać wam swoje zdanie..

Jaka jest rola moderatorów na forum ???

Jaka jest forma aktywności moderatorów na forum??

Czy brak jakiegokolwiek wam odpowiada ??

Czy koledzy moderatorzy mają ochotę wykazać się większą aktywnością ??

Ogólnie już z tych pytań można wywnioskować co mnie dokładnie nurtuje ale żeby było to bardziej zrozumiałe i przede wszystkim

z mojej strony szczere to rozwinę ten wątek...

Wpierw trochę historii...

Na początku istnienia tego forum były wybory na moderatorów tego forum co zapewne doskonale pamiętacie.Pewnie większość z was

brała udział w głosowaniach oraz sama startowała jako kandydaci do wakujących stanowisk forumowych ..

Oczywiście zgłoszeni kandydaci mieli być aktywnymi uczestnikami życia forumowego ogólnie wykazywać się inicjatywami, nowymi

pomysłami, dbać o wygląd i porządek na forum i takie tam...

Głosujący brali pod uwagę kandydatury ludzi którzy nadawali by się do tej roli i pewnie byliby najlepszymi kandydatami..

Ja akurat wystartowałem na grubą rybę czyli administratora myśląc może nie tyle o samej wygranej ale o sprawdzeniu się z

godnymi rywalami ...

Wynik był taki że dostałem 1 głos i to taki pocieszenia od Michała ..

Najśmieszniejsze było dla mnie to że Shaq dostał ich chyba 3 co mnie chyba najbardziej zabolało no bo wybaczcie na

wcześniejszym forum w ogóle nie istniał i zarzucano mu nawet i to często duże lenistwo itp. z resztą sam temu nie przeczył..

Shaq znów Ci się oberwało ;) ale nic osobistego bo ziom jesteś Gittarra :)

No cóż moje wcześniejsza aktywność na starym forum chyba mało znaczyła dla wszystkich lub też może miałem słaby piar..sam nie
wiem..

Bynajmniej poczułem sie jakbym dostał z liścia.

Dlatego też (między innymi) była taka długa przerwa od forum bo musiałem nabrać do tego dystansu i przede wszystkim nie

nabierać go do kogokolwiek z was na co wówczas miałem ochotę....No jeden z powodów..

żeby być z wami szczerym chciałem o tym napisać a jak to odbierzecie wasza sprawa ..mamy demokrację ..niestety ;)

Ok to może już dość tych żalów Matki Zatroskanej bo maści zabraknie ;)

Wracając do moich nazwijmy to pretensji (proszę bez słowników) to rola moderatorów na tym forum udziela się do tego żeby

figurować z zielonym napisem przy nicku no i to jeśli chodzi o aktywność tyle..

Sztandarowym przykładem jest tutaj Szczeny ( osobiście super gość pamiętam z Gorzowa)

Kolega przez cały okres trwania forum nie wiem czy napisał choć jeden nowy temat o porządku i innych sprawach może

przemilczmy ..Posty raczej nie jest to ścisła czołówka..

I to jest najciekawszy dział na forum najwięcej tutaj jest możliwości..

Kusza,ę,y -emu ... ;)

Super początek ale widać że trochę ucichł choć przynajmniej się stara i coś tam nakreśli..Choć można mieć zastrzeżenia bo

wyraznie zadziała rola słomianego zapału czyli początek istna burza a pózniej to już coraz ciszej..oj powtarzam się..

Leszczu - nie wiem dlaczego się tak nagle pogniewał bo nie bylo sensu kupować kredensu ..ale moderowanie szału nie było ..

Jeśli chodzi o same posty niedościgniony wzór bo nakręca całe forum i tutaj jego ocena powinna być oddzielna.. 6 czyli
Celujący !!

Sama aktywność moderatora ..2 - mierny !!!

Podziubał na początku a potem hmm..

Administratorów mamy good - Czesław super temat z seriami/boxami , jest aktywny ostatnio zajęty zlotami itp choć ostatnio tez

przygasł i temat i on choć studencik = sesja ..tylko mam nadzieje że nie wieczna ;)

Boss - też daje rady może nie dba tyle o same forum no ale te jego liczne akcje box break , mystery packi , mystery boxy,

sklepy , mydło i powidło no żyje tym facet..

ok władzę już kupiłem...

To jest moje subiektywne zdanie ale wiem że mam rację ...

Jaki był sens pchania się w tę role jak wiemy że nie będziemy mieli chęci , zapału , czasu bo dzieci płaczą ,bo i tak zawsze

rezygnowałem po jakimś czasie...

Dla mnie to jest nie zrozumiałe że powierzono komuś jakieś zadanie , rolę i to w głosowaniu ludu dzięki poparciu , gdzie ktoś wybierając liczy na wkład tej osoby , ufa , powierza zadanie i choćby z poczucia obowiązku coś by warto było zadziałać...

A jak nie masz chęci to odpuść , podziękuj i zostaw miejsce dla tych innych którzy się do tego najlepiej nadają choć może lud

o tym nie wiem lub zapomniał..

Oczywiście mowa tutaj o mnie bo uważam że jestem jedną z najbardziej kompetentnych osób aby podołać temu zadaniu , które

sprawia tyle trudności..

Idzie młodość ..Widzę że koledzy nabogato i T-White wykazują pewne ciągotki i mają smykałkę do tych spraw może oni by

spróbowali szczęścia jeśli widzą się w tej roli ...

Dlatego też postuluje o sens istnienia lub wykluczenie Szczenego w roli moderatora działu Karty NBA lub co najmniej spytanie

go o to czy ma dalej ochotę widnieć na zielono przez kolejne lata na forum...

Postuluje też o głosowanie i wybranie nowego moderatora do działu Luzne tematy.

i... Zgłaszam swoją kandydaturę do działu Karty Nba ...

Proszę o wzięcie udziału w dyskusji ...

Dziękuje i pozdrawiam

Letejk aka Jurek

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 10 (100%)
Pamietaj ze nie trzeba byc wcale moederatorem aby napedzac te cała machine jaką jest forum. Jest to miejsce dla każdego kolekcjonera kart NBA. Każdy ma tu prawo pisac posty ( zgodnie z tematami ) oraz tworzenia samych tematów na forum . Jeżeli czujesz że jest zastój i uwarzasz że możesz wnieść co konkretnego do życia forum to nie trzeba być wcale modertaorem " na zielono " czy "na czerwono". Każdy udziela sie jak może , każdy napedza forum swoim czasem. Wiadomo wielu z Nas ma juz rodzine , prace itp i nie zawsze starcza na to wszystko czasu żeby siedziec dniami i nocami. Osobiscie po odejsciu Leszcza swierdzilem ze czas na dodatkowych 2 moderatow. Wszystkow swoim czasie nastąpi. Nie ma zadnego wysciugu padliny a czas nas nie goni wiec na spokojnie. Jesli masz ochote byc nowym moderatorem to bardzo chetnie Cie widze w nowym konkursie na moderatora. Obecnie ja nie widze zadnej potrzeby kogos detronizować " tak jak pisales np o szczenym " bo czy bedziesz moderatorem tego czy innego dzialu nie dyskwalfikuje Cię z tworzenia mega tematów w innym dziale i napędzanie go. Temat rzeka .. może by tu pisac godzinami ..

p.s Tak bedzie glosowanie na nowych modow ( Luzne tematy i KUpie , sprzedam), kiedy co i jak to ustalimy z Czeslawem i poinforumujemy Was o tym na forum ... Pozdrawiam

SPRAWDZ MOJE KARTY NA SPRZEDAZ:

viewtopic.php?f=118&t=54441
http://www.bobstercardsworld.pl/
http://s1257.photobucket.com/user/rumak ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 30 (100%)
Jurek, odniosę się do tego co dotyczy mojej osoby:
nbacards-bobster pisze:
Leszczu - nie wiem dlaczego się tak nagle pogniewał bo nie bylo sensu kupować kredensu ..ale moderowanie szału nie było ..

Jeśli chodzi o same posty niedościgniony wzór bo nakręca całe forum i tutaj jego ocena powinna być oddzielna.. 6 czyli
Celujący !!

Sama aktywność moderatora ..2 - mierny !!!

Podziubał na początku a potem hmm..

Przede wszystkim moja rezygnacja z funkcji moderatora działu nie miała nic wspólnego z sytuacją jaka wyniknęła po moim poście w temacie Shaqa.
Dział "Luźne tematy" od jakiegoś czasu przestał żyć, bo pewne osoby miały pretensje, że... no właśnie DZIEJE SIĘ TAM ZA DUŻO. Może tego nie pamiętasz, bo miałeś swoje przerwy, ale pojawiły się zarzuty, że użytkownicy tego forum wolą rozmawiać o przysłowiowej "dupie Maryny" niż o kartach! Dla mnie był to jasny sygnał do tego, by nieco zwolnić (nie pamiętam jakie były proporcje w ilości postów jeśli chodzi o działy). Przestałem się angażować w nowe zagadki, pytania, zdjęcia. Z prężnie działającego działu, gdzie część ludzi z przyjemnością zaglądała, nagle zrobił się pusty i cichy kącik. Po pewnym czasie zrozumiałem, że nie ma to sensu, dlatego dałem sobie spokój. Jeśli ktokolwiek kto oddał na mnie swój głos czuje się rozczarowany moją postawą, przepraszam. Wolałem zrezygnować teraz niż np. za kilka miesięcy, kiedy prawdopodobnie nie będę miał już czasu dla forum.
Jeśli chodzi o Twoją ocenę mojego wkładu w ten dział to chyba nie masz zielonego pojęcia jak to wyglądało na początku, jakie tam zmiany zaszły i jakie czasem informacje się tam pojawiały. Ale każdy ma swoje zdanie.

Kończąc powiem tylko, że jestem pod wrażeniem niektórych Twoich stwierdzeń na swój temat...
letejk23 pisze:
No cóż moje wcześniejsza aktywność na starym forum chyba mało znaczyła dla wszystkich lub też może miałem słaby piar..sam nie
wiem..

letejk23 pisze:
Oczywiście mowa tutaj o mnie bo uważam że jestem jedną z najbardziej kompetentnych osób aby podołać temu zadaniu , które

sprawia tyle trudności..

... i na temat innych...
letejk23 pisze:
Posty raczej nie jest to ścisła czołówka..

Podsumowując zgodzę się z Bobsterem, nie trzeba być modem ani adminem, żeby być aktywnym i twórczym. Masz pole do popisu, bo chyba nie chodzi Ci o kolor przy ksywie na forum... I jeszcze jedno, mam nadzieję, że po ewentualnej Twojej kolejnej porażce w głosowaniu (choć Ty chyba nie bierzesz jej w ogóle pod uwagę) nie znikniesz po raz kolejny na kolejne kilka miesięcy z forum...

KEVIN GARNETT cards: 2389
1of1: 6
Auto: 25 (3 Auto/Floor, 3 Auto/Jersey, 3 Auto/Patch)
Ball: 9 (1 Ball/Jersey)
Floor: 28 (2 Floor/Jersey)
Jersey: 501 (Shorts, Warm-ups)
Patch: 51 (8 Patch/Jersey)
Shoe: 1

Last update 19.03.2017

Ostatnio zmieniony śr gru 04, 2013 11:23 pm przez Leszczu, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Tak uważam , takie mam zdanie na ten temat i na temat swojej osoby..

Wolisz fałszywą skromność?? wielu ludzi wiele razy myśli podobnie o sobie(w różnych sytuacjach) ale chyba nie ma jaj żeby szczerze to powiedzieć..

To nie jest skromne..Tak widzę prawdę i napisałem jak myślę że wygląda prawda..

Awatar użytkownika

Leszczu pisze:

Podsumowując zgodzę się z Bobsterem, nie trzeba być modem ani adminem, żeby być aktywnym i twórczym. Masz pole do popisu, bo chyba nie chodzi Ci o kolor przy ksywie na forum... I jeszcze jedno, mam nadzieję, że po ewentualnej Twojej kolejnej porażce w głosowaniu (choć Ty chyba nie bierzesz jej w ogóle pod uwagę) nie znikniesz po raz kolejny na kolejne kilka miesięcy z forum...

Dlatego na każdym polu w Polsce mamy jak mamy...

przykładowa sytuacja:

Wybierasz polityka - dostaje mandat i co robi nic...

Czy tego wymagasz od tego polityka czy to jest postawa jaką oczekiwałeś od niego czy dokonałeś

takiego wyboru tego polityka bo oczekiwałeś innej postawy a nie biernego pobierania wypłaty, diety
za nic...

I ubiegam od razu teksty że to się nie ma do tego bo to jest akurat bardzo analogiczna postawa do

całej sytuacji..

Moderator zostaje wybrany do współuczestniczenia w kształcie forum , bierze na siebie odpowiedzialność za kształt tego forum i jest to też pewne wyróżnienie dla niego za poparcie ludu..

Jeśli można sobie o tak pisać i tworzyć piękne tematy to po co w ogóle są Ci moderatorzy ...

Dziwie się że macie gdzieś że jakiś moderator nic przez cały okres odkąd został wybrany nie zrobił kompletnie..

Po co coś zmieniać przecież tak dobrze jest kolega nic nie robi a jak ktoś chce to niech pisze ktoś mu zabrania??
Niech tworzy a moderator ?? Do tej pory nie doczekałem się żadnej odpowiedzi odnośnie jego roli...

Chodzi o zasady o porządek rzeczy , bo po to jest coś stworzone ma swoje miejsce kształt i
oczekiwania aby realizowało swoją rolę..

Po to wybierasz partię żeby dbała o Twoje dobro dbała o dobro wspólne a jak nie wywiązuje się z zadania to ją się zmienia nie głosuje odwołuje..

Przepraszam nie w Polsce...

Czuje się zawiedziony waszymi odpowiedziami i tekstami że jak chcesz to możesz tworzyć bez moderatora ..
Mogę pewnie dałem tylko swój postulat..

Wy nie rozumiecie istoty problemu , nie rozumiecie o czym ja w ogóle do was mówię ..

Przykre ale prawdziwe ..Przynajmniej po tych wypowiedziach tak wnioskuje...

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
Nie znam Cię Letejk osobiście, podobnie jak nie znam nikogo z tego forum, ponieważ nie miałem okazji jeszcze pojawić się na zlocie. Jednakże rozmowa tyczy się moderatora forum, a na tym, częściej bądź rzadziej, staram się udzielać i brać aktywny udział, toteż odniosę się do Twojej kandydatury/Twojego monologu. Przede wszystkim nie chciałbym, aby moderator forum, na którym poświęcam sporo czasu i na którym rozmawiam o mojej pasji, pisał posty typu:

letejk23 pisze:
To jest moje subiektywne zdanie ale wiem że mam rację ...

Ponadto nie chciałbym, aby moderator, osoba jak twierdzisz świecąca przykładem, tworzyła swoje posty w sposób tak chaotyczny, jak to nie raz tworzysz (interpunkcja, estetyka wypowiedzi). Patrząc jedynie na Twoje posty na forum mam wrażenie, że mam do czynienia z człowiekiem o strasznie wybujałym ego. Owszem, może i inteligentnym, ale przemądrzałym w ten najgorszy możliwy sposób, bo przemądrzałym "wprost". Pisząc swoje posty już traktujesz resztę użytkowników "z góry", wyraźnie uważając siebie za samca alfa. Boję się, co by było gdybyś został moderatorem.

Jeśli rzeczywiście poczuwałbyś się do poprowadzenia rewolucji na forum, to nie byłby dla Ciebie przeszkodą "czarny" nick. Nie wylewałbyś swoich żalów, a po prostu wziął się do roboty ;)

PS. To jest moje subiektywne zdanie. Kropka.

http://www.tc-collector.com/Dhol_336/Collection.html - kolekcja
https://www.flickr.com/photos/132600634@N06/sets/ - kolekcja

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 1 (100%)
Forum tworzą użytkownicy. Moderator powinien po prostu dbać o porządek i to wszystko kontrolować. Co nie zmienia faktu, że nominacja na moderatora jest swego rodzaju wyróżnieniem i okazaniem zaufania ;) .

http://s902.photobucket.com/user/Mac_cards/library/Derek%20Fisher?sort=9&page=0

LOS ANGELES LAKERS players: 108

2009-10 PANINI SEASON UPDATE LAKERS LEGACY: 10/10 (100%)

Moderator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 24 (100%)
no coz Jurek pojechal z grubej rury czuje ze co najmneij czteropak musial peknac jak to pisal :)

jesli chodzi o poprzednie glosowanie na moderatorow bylo rzeczywiscie za wczesniej !! ja nikogo nie kojarzylem nie znalem nie pamietam czym sugerowalem sie przy swoim wyborze ale zapewne wielkoscia kolekcji ... czlowiek mysli ze jak ktos ma kozak karty to bedzie dobrym moderatorem ... takie myslenie na pewno sporo nowych mialo

Jedno jest pewne - dzisaj zapewne zaglosowalbym inaczej

sprowadzilo sie to troche do tego ze ktos ma kolorek inny pod nickiem bo ja osobiscie nie zauwazylem zadnej roznicy przez ostatnie pol roku kto jest modem a kto zwyklym uzytkownikiem - oprocz kolorku . Mogloby sie troche wiecej dziac byly juz o tym rozmowy - jakim sposobem osiagniemy wiekszy ruch / szum na forum malo mnie to obchodzi - jak rozdajac zielone znaczniki przy nickach - dajmy kazdemu ... alew sumie potem mysle jaka jest rola moderatora a to jest trzymanie porzadku i to jest w kazdym dziale bez zarzutu ... wiec tu nie mozna sie przyczepic...

Ja tam lubie konkretne wypowiedzi i celujace w sedno wiec moge zrozumiec Jurka piszacego takie rzeczy . Moze troche przesadzil z dosadnoscia i personalnymi atakami wypowiedzi ale lepiej tak niz w ogole... na pewno nie mozna powiedziec ze mamy zlych moderatorow wiec tu z Jurkiem sie nie zgadzam . ale jest ich malo / maja malo czasu ?

Chyba dobrego wyjscia z tej sytuacji nie bedzie , na pewno nikt nie powinien tracic przywileju bycia moderatorem bo nawet wczesniej problem taki nie byl zglaszany wiec troche chore byloby kogos od razu wywalac z takiej funkcji bo Jurek ma ochote przejac paleczke ...
ale juz o dodatkowym moderatorze w dziale ktory sobie wypatzryl mozna pomyslec - jak ktos ma zapal trzeba mu dac sprobowac takie moje zdanie . kazdy wie ze ma bakcyla na punkcie kart wiec moze cos sie zmieni. a moze jaki okres probny cos mozna pomyslec...

Po prostu fajnie byloby jakby sie wiecej dzialo a to czy jedna osoba bedzie miala wiecej zielonego nicka - kij z tym jak zalezy komus na tym prosze bardzo ... ale jak kiedys graliscie w pilke to wiecie ze kazdy chcial byc kapitanem ... to troche tak samo jak z byciem moderatorem ... zamiast opaski kapitana masz zielony nick :) niektorym to sprawia radosc innym nie .

Dhol pisze:
Ponadto nie chciałbym, aby moderator, osoba jak twierdzisz świecąca przykładem, tworzyła swoje posty w sposób tak chaotyczny, jak to nie raz tworzysz (interpunkcja, estetyka wypowiedzi). Patrząc jedynie na Twoje posty na forum mam wrażenie, że mam do czynienia z człowiekiem o strasznie wybujałym ego. Owszem, może i inteligentnym, ale przemądrzałym w ten najgorszy możliwy sposób, bo przemądrzałym "wprost". Pisząc swoje posty już traktujesz resztę użytkowników "z góry", wyraźnie uważając siebie za samca alfa. Boję się, co by było gdybyś został moderatorem.
Jeśli rzeczywiście poczuwałbyś się do poprowadzenia rewolucji na forum, to nie byłby dla Ciebie przeszkodą "czarny" nick. Nie wylewałbyś swoich żalów, a po prostu wziął się do roboty ;)

nie no masz troche racji ale bez przesady INTERPUNKCJI i ESTETYKI bedziemy sie czepiac?? ... ja mam w dupie interpunkcje i jakos zyje na tym forum nie przykladam zadnej po prostu zadnej wagi do tego jak wyglada to jak napisze szczegolnie ze czesto dzieje sie to w pospiechu w pracy albo na urzadzeniach gdzie nie jest latwo pisac z polskimi znakami ... ludziom na maturze nie patrza na bledy ortograficzne bo maja jakies dziwne choroby itp wiec nie burkajmy o takie rzeczy na forach bo to nie szkola...

Kenneth "MANIMAL" Faried Cards

12-13 Innovation Laser Cut Accomplishments 25/25
12-13 Flawless Greats 37/49
14-15 Immaculate Shadowbox 26/75
13-14 Immaculate Premium Patches 60/100
14-15 Select USA Tie Dye 28/40
14-15 Select GOLD Courtside 22/40

Ostatnio zmieniony czw gru 05, 2013 9:38 am przez nabogato, łącznie zmieniany 1 raz

Moderator

Letejk to czub, ale ma sporo racji.
1. Z jednej strony administrator/moderator to osoba której zadaniem jest dbanie o porządek, usuwanie/moderowanie nieprawidłowych postów/tematów, dbanie o przestrzeganie regulaminu itp. Ale na wszystkich forach na jakich obecnie lub w przeszłości byłem zarejestrowany - administratorzy i moderatorzy byli jednymi z bardziej aktywnych osób - zakładają nowe tematy, udzielają się w kwestii nowości w obszarze tematyki forum, pilnują ładu i składu, tworzą pole do popisu dla innych właśnie poprzez swoją aktywną działalność. Panowie to też jest rola moderatorów i trzeba tego od nich wymagać. Nie można mówić, że forum mają rozkręcać tylko użytkownicy, bo jeśli na forum jest bardzo dużo młodych/nowych/świeżych którzy wkraczają dopiero w hobby to ciężko tego od nich wymagać. Moderator/administrator to jest właśnie osoba której zadaniem również jest nakręcanie życia na forum. Jeśli ktoś nie ma czasu, nie potrafi, stracił zapał, rola go przerosła lub po prostu mu się nie chce - niech ustąpi pola tym którzy mogą sprawić by forum było ciekawsze i funkcjonowało lepiej. Kilku moderatorów w jednym dziale to za dużo, jeden lub max dwóch to wystarczająca liczba.

2. Były ankiety na moderatorów, wygrał jeden z drugim. Ok, demokratycznie. Natomiast jeśli rzeczywiście jest tak, że moderator nie ma czasu i ochoty włączać się w funkcjonowanie forum i jedyne co robi to raz na miesiąc oczyści swój dział to również według mnie potrzebna jest do tego nowa osoba, która ma czas i przede wszystkim ochotę by współtworzyć to forum. Dlatego chyba rozsądnym pomysłem byłoby przedyskutowanie z wyżej zainteresowanymi moderatorami czy rzeczywiście nie lepiej byłoby wybrać kogoś nowego kto będzie zajmował się swoją rolą jak trzeba. Niejednokrotnie były wcześniej poruszane kwestie że tu i ówdzie jest bałagan, na forum mało się dzieje, mało jest kreatywnych tematów, mało merytorycznie udzielających się osób itp. Jeśli jest chęć od osób które uważają, że lepiej sprostają zadaniom to myślę że warto porozmawiać o tym i ewentualnie przedyskutować kto by mógł się nadawać. Panowie, forum jest miejscem dla nas wszystkich i ma służyć nam wszystkim, dlatego takie rozmowy są jak najbardziej na miejscu i służą rozwojowi forum.

3. Akurat jeśli chodzi o dział Leszcza i jego roli jako moderatora - nie będę się wypowiadał bo osobiście prawie w ogóle nie wchodziłem w ten dział i nie wiem jak wyglądało jego funkcjonowanie. Ale jeśli Leszczu poczuł, że nie chce tego robić to normalna sprawa i nie ma co o tym dyskutować, to wyłącznie jego decyzja.

3. Rola moderatora to też pewne uprawnienia których nie posiadają czarne nicki - gdy moderator widzi gdy ktoś robi śmietnik czy tworzy wiele tematów niepotrzebnych bo taki temat istnieje - działa i robi porządek. Nie musi pisać do kogoś by zrobił porządek i czekać aż tamten znajdzie czas. Robi to sam. Jeśli jest aktywny i na forum wchodzi 5-10 razy dziennie to robi to na bieżąco a nie po kilku dniach.

4. Dodałbym jeszcze sprawę Stowarzyszenia. Temat ciekawie się rozwijał i nagle stanął w miejscu. Nie wiem jak uważają inni, ale według mnie tutaj dużo więcej inicjatywy powinno należeć do admina/moderatorów aby pchnąć tą sprawę do przodu.

Także panowie - każdy kto śledzi forum widzi jakie osoby rozkręcają forum, w jaki sposób się udzielają, jaką posiadają wiedzę, każdy potrafi obiektywnie ocenić kto z pretendentów się będzie nadawał a kto z obecnych nie sprawdza się w roli moderatora. I nic dziwnego, jeśli przedyskutuje się temat małych zmian na forum jeśli ma to sprzyjać lepszemu funkcjonowaniu.

http://s529.photobucket.com/user/lmarci ... FOR%20SALE
--------------------------------------------------------------
Grant Hill Collector

Skylar Diggins Collector

Candace Parker Collector

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 29 (100%)
Prawda jest taka że, jest grupa osób która jest aktywna, prowadzi dyskusję, komentują swoje kolekcję itp. Dzięki nim to forum żyję. Moderatorzy czy administratorzy naszego forum chodź by nie wiem jakie super pomysły wymyślili na rozwój naszego forum to może to w ogóle nie wypalić przez brak naszej aktywności. A wiadomo że nikogo się nie zmusi do czynnego udziału w żuciu naszego forum (ta kwestia była poruszana wiele razy). Ja osobiście dobrze oceniam pracę naszym moderatorów. W działach karty nba i system komentarzy panuję porządek i jest git.

Kobe Anthology 191/200

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 4 (100%)
martini33 pisze:
4. Dodałbym jeszcze sprawę Stowarzyszenia. Temat ciekawie się rozwijał i nagle stanął w miejscu. Nie wiem jak uważają inni, ale według mnie tutaj dużo więcej inicjatywy powinno należeć do admina/moderatorów aby pchnąć tą sprawę do przodu.
.

Powiedz mi ile razy mamy zachęcać kogoś do Stowarzyszenia ? Na Zlocie w KRK wszyscy byli na tak, każdy się zadeklarował, że będzie choć w najmniejszym stopniu brał w tym udział. Po 2 miesiącach bodaj, Tair napisał mi, że ma już wstępny projekt pierwszej części. Wrzucił go i co ? 4, może 5 osób sięudzieliło, reszta miała to gdzieś. Z drugą częścią było tak samo.
TO MA BYĆ NASZE STOWARZYSZENIE, WSZYSTKICH KOLEKCJONERÓW, a nie, że uchwalą go 4 osoby, połowie się nie bedzie podobać i będzie jedno wielkie bagno. Co do jednego się zgadzam, każdy tworzy forum, nie garstka 5 osób...

@Letejk, co do tematu z boxami, to mega duuuuużo czasu mi zajmował, a semestr wcześniej miałem trochę więcej luzu niż teraz.
Jeżeli komuś nie podoba się co robię, albo czego nie, to niech napisze - postaram się już tego nie robić :)

Administrator
Awatar użytkownika

Witam forumowiczów :) Dwa tematy dotyczaće 2 nowych moderatorów powstały. Zapraszam chetnych do przedstawiania swoich kandydatur.
Mam nadzieje Jurek że twój zapał jest naprawde na dłuższa mete i nie jest nowym " PROJEKTEM".

Martini tak duzo prawdy ale dla mnie też duzo fermentu gdyż ja ani Czesław nie jestesmy od tego by sie tu godzinami zajerzdzać. Twoje stwierdzenie że np tematem stowarzyszenia powinni sie zajać administratorzy jest bardzo omylne. Jest od tego Tair , chłopak ogarnia temat wieć niech on Ciagnie temat do końca. Ja nie mam czasu wszytskiego robić. Odpisywać codziennie na 20 privów swierzaków , pomagać w róznych karcianych sprawach. Codziennie jest twgo masa. Jestem jak najbardziej za , ale bez jaj nie jestem robotem.

P.s Martini widze Cie na liscie chetnych na moda , zeby potem nie bylo :) Chcesz pomagać, zawsze sie udzielasz więc do dzieła.

Moderator

Czesław pisze:
martini33 pisze:
.

Powiedz mi ile razy mamy zachęcać kogoś do Stowarzyszenia ? Na Zlocie w KRK wszyscy byli na tak, każdy się zadeklarował, że będzie choć w najmniejszym stopniu brał w tym udział. Po 2 miesiącach bodaj, Tair napisał mi, że ma już wstępny projekt pierwszej części. Wrzucił go i co ? 4, może 5 osób sięudzieliło, reszta miała to gdzieś. Z drugą częścią było tak samo.
TO MA BYĆ NASZE STOWARZYSZENIE, WSZYSTKICH KOLEKCJONERÓW, a nie, że uchwalą go 4 osoby, połowie się nie bedzie podobać i będzie jedno wielkie bagno. Co do jednego się zgadzam, każdy tworzy forum, nie garstka 5 osób...

@Letejk, co do tematu z boxami, to mega duuuuużo czasu mi zajmował, a semestr wcześniej miałem trochę więcej luzu niż teraz.
Jeżeli komuś nie podoba się co robię, albo czego nie, to niech napisze - postaram się już tego nie robić :)

Młody co ty taki przewrażliwiony jesteś :) ?
Lejek wyraźnie napisał, że robisz dobrą robotę, próbujesz rozkręcać niektóre tematy, wrzucasz ciekawe rzeczy związane z boxami, jesteś aktywny. Czyli robisz to czego się oczekuje od admina/moderatora. Oczywiście zawsze można zrobić coś lepiej/więcej/częściej ale to się tyczy każdego z nas na tym forum :)

Natomiast co do stowarzyszenia - owszem temat był, później ucichł a na końcu chyba umarł. I tu było pole do popisu dla osób zarządzających forum by wykazali się większą aktywnością w temacie. Oczywiście Stowarzyszenie jest dla wszystkich i każdy powinien się w tym temacie udzielać. Ale np. na zlocie nikt nie poruszył tego tematu, choć można było zająć się tym, niestety zabrakło prowodyra :)

Bobster - oczywiście że nie ma co oczekiwać byście robili we dwóch z Cześkiem całą robotę. Choć na zlocie ktoś kto ma większą siłę przebicia powinien to zainicjować. Tair zrobił dobrą robotę, ale niestety dla projektu - nie ma on takiej siły przebicia jak niektórzy, i podejrzewam że to jest przyczyną tego że temat upadł. I właśnie po to byście ty i Czesiek nie robili wszystkiego potrzebni są moderatorzy tacy, którzy odciążą was od niektórych spraw i wykażą się inicjatywą i chęcią pomocy w rozwijaniu forum. Przykładowo moderator działu powinien być również osobą do której w pierwszej kolejności mogliby się zgłaszać z pytaniami ci którzy dopiero raczkują w tym hobby. I zamiast pisać do ciebie dziesiątki maili mogliby zapytać moderatora. Więc poniekąd moderator powinien być kompetentny w swojej działce.

Odnośnie mojej kandydatury - jak pewnie pamiętasz zgłosiłem się do działu Karty NBA bo tam najwięcej się udzielam i jakieś tam pojęcie mam. I chyba o to w tym chodzi by moderator był aktywny i działał dużo w swoim dziale. Wybrano Szczenego a ocena należy do forumowiczów.
Natomiast działy Luźne Tematy i Kupię Sprzedam mnie niezbyt interesują więc raczej się nie zgłoszę, bo ani się tam nie udzielam ani nie widzę tam siebie.

Grant Hill Collector

Skylar Diggins Collector

Candace Parker Collector

Awatar użytkownika

@nabogato - wiem, że wiele osób nie zwraca uwagi na estetykę wypowiedzi i jestem to w stanie zrozumieć, ale mnie po prostu razi czasem po oczach post napisany chaotycznie, ciężej się taki czyta. Posty Leszcza, Michała czy Martiniego czyta mi się po prostu lepiej z uwagi na ład i skład ;)

Jedyne zastrzeżenie do moderatorów jakie mam, to kompletny brak odzewu na to: viewtopic.php?f=125&t=55570

http://www.tc-collector.com/Dhol_336/Collection.html - kolekcja
https://www.flickr.com/photos/132600634@N06/sets/ - kolekcja

Administrator
Awatar użytkownika

Martini nie widze problemu aby było 2 moderatorów w jednym dziale. To ze np zglosisz sie do działu luzne tematy, nie bedzie Cie wykluczać abyś razem ze Szczeny prowadził dział KARTY NBA. Jeśli Ci naprawde zależy to myśle że nie bedziesz widział w tym nic złego. Moderatorzy maja ze sobą współpracować. Jeśli jednak masz aż takie parcie na to by być tylko w dziale Karty NBA to zrobimy 2 modów w jednym dziale. Jeśli ma to dać kolosalne efekty to jestem na TAK !!!

Moderator

nbacards-bobster pisze:
Martini nie widze problemu aby było 2 moderatorów w jednym dziale. To ze np zglosisz sie do działu luzne tematy, nie bedzie Cie wykluczać abyś razem ze Szczeny prowadził dział KARTY NBA. Jeśli Ci naprawde zależy to myśle że nie bedziesz widział w tym nic złego. Moderatorzy maja ze sobą współpracować. Jeśli jednak masz aż takie parcie na to by być tylko w dziale Karty NBA to zrobimy 2 modów w jednym dziale. Jeśli ma to dać kolosalne efekty to jestem na TAK !!!

Sęk w tym że nie mam ani parcia ani jakoś bardzo mi na tym nie zależy ani też nie jest mi to do szczęścia potrzebne :) Tym bardziej, że według niektórych wszystko jest ok i nie należy nic zmieniać. Ale poczekajmy na więcej głosów w dyskusji o ewentualnych zmianach bo póki co znów wypowiada się garstka a reszta stoi z boku i nie potrafi wyrazić swojego zdania.
Zaoferowałem jedynie swoją pomoc bo żadnych profitów z tytułu bycia moderatorem nie ma :) Zresztą i tak pomagam jak mogę nawet nim nie będąc.

Grant Hill Collector

Skylar Diggins Collector

Candace Parker Collector

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 7 (100%)
Weźcie pod uwagę fakt, że uczestniczenie w życiu forum to indywidualna sprawa i nikogo nie można oceniać patrząc ile czasu tu spędza.
Forum żyje, wszystko się kręci więc nie stwarzajmy sztucznego ruchu, bo to jest dobre tylko na krótką metę (a życie i czas weryfikuje wszystko ;) ).

Rola moderatora powinna się natomiast sprowadzać do rzeczy porządkowych, a nie na "nakręcanie życia" forum. I tak, widzę w tej roli kogoś kto odwiedza forum co najmniej kilka razy w tygodniu.

Moderator

Soulja - nie chodzi o robienie sztucznego ruchu, źle to interpretujesz.
Moderator to powinna być osoba która stwarza możliwości rozwoju forum, debat itp oraz przede wszystkim ktoś kto czynnie w życiu forum uczestniczy - tzn. udziela się, pomaga innym, itp. Jeśli ktoś z jakichś powodów nie jest w stanie tego dać to pytanie po co jest moderatorem? Jeśli ktoś tak jak Lejek ma pomysły i zapał to chyba lepiej by ktoś taki był moderatorem zamiast kogoś kto jest niedzielnym forumowiczem (bez urazy dla kogokolwiek bo podaję to jako przykład).

Grant Hill Collector

Skylar Diggins Collector

Candace Parker Collector

Awatar użytkownika

Ja mam tylko nadzieję, że letejk23 ma tyle zapału i pomysłów co tupetu by wszystkich dookoła (poza Bobsterem i Cześkiem) oceniać negatywnie. Jeśli kogoś na tym forum nie było przez kilka miesięcy, to co on może wiedzieć o postępach, zmianach czy rzeczach jakie wydarzyły się w poszczególnych działach tego forum? Najłatwiej jest napisać, że ktoś się nie nadaje albo wystawić mu ocenę mierną... cieszę się, że przestałem być moderatorem, może wreszcie zobaczę jak się to wszystko powinno robić...

Zgadzam się z wypowiedzią Dhola w 100%. Dla mnie również bardzo ważne jest, by teksty były zrozumiałe. Czytając niektóre wypowiedzi Jurka nie wiem nic, a przynajmniej muszę je czytać kilkakrotnie, żeby zrozumieć ich sens...

Last update 19.03.2017

{ FB_FEEDBACK }: 5 (100%)
Chyba wszystkim umknęła główna myśl całego Letejkowego wypracowania a mianowicie:

Jaka jest rola moderatorów na forum?

Według mojego kryterium moderator to osoba która przede wszystkim ma dbać o porządek na forum. Ale na naszym forum nie ma z tym dużo, by nie napisać wcale pracy. Wystarczy jedna osoba żeby to ogarnąć. Dlatego trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy nie powinniśmy od moderatorów wymagać czegoś więcej, czy nie powinni być oni silnikiem forum i od czasu do czasu zrobić coś więcej.

Dlatego moje pytanie brzmi:

Czy mamy prawo oczekiwać od modów większej aktywności tylko z powodu pełnienia ich funkcji?

Jeżeli TAK, to czas mianować nowe osoby na to zaszczytne stanowisko, niech się wykazują.

Jeżeli NIE, to po co ma być ich aż 4?

Awatar użytkownika

Michał, z całym szacunkiem, temat tematem, ale wszyscy chyba wiemy o co chodziło Jurkowi. Pod przykrywką pytania "jaka jest rola moderatorów?" postanowił on niektórych z nas skrytykować i uwidocznić, że najbardziej do tej roli nadawałby się on sam!

Last update 19.03.2017

{ FB_FEEDBACK }: 5 (100%)
Ok, to Twój punkt widzenia, ale nie zmienia tego, że dwa pytania z mojego postu cały czas aktualne.

Awatar użytkownika

Póki co Panowie krótko :

Coś co Wy nazywacie : tupetem ,wybujałym ego , bycie przemądrzałym i to w jakiś nowoczesnym wydaniu bo cyt. "bo przemądrzałym wprost " ...

ja nazywam szczerością...

Dziwne że ta szczera wypowiedz tak strasznie negatywnie na was podziałała i usłyszałem z waszych ust więcej negatywnych słów niż przed ostatnie długie lata życia...

Byłem w porządku w stosunku do was bo napisałem szczerze co o tym wszystkim myślę i proszę..

Wolimy jednak same często dwulicowe poklepywanie po ramieniu i pochwały..Mniej ważne czy szczere...

W większości znacie mnie osobiście i serio czy waszym zdaniem te cechy do mnie pasują ??

Zostawmy jednak temat mojej osoby czyli : "czuba" ,"najgorszego z możliwych przemądrzałego wprost samca alfa" o wielkim tupecie i wybujałym ego , który będzie sprzedawał base/y małym dzieciom za 10$..

Temat dosadności wypowiedzi mamy chyba za sobą ..
Osoba , która jak sama twierdzi nie zna mnie osobiście uderza do mnie takimi epitetami ..To jest dopiero tupet ;)

Co do estetyki wypowiedzi macie całkowitą rację..

Skupiłem się bardziej na dużej ilości treści pomijając samą estetykę..Nie ukrywam że nie pierwszy raz..

Póki co odniosę się jeszcze do mojej nieobecności na forum i wypowiedzi Leszcza..

Grzesiu czy ja muszę się logować żeby widzieć co się dzieje na forum??

Zadziwiłeś mnie tym stwierdzeniem..

To że nie jestem zalogowany nie oznacza że nie wiem co się dzieje na forum i jakie zachodziły zmiany lub jakie były podejmowane dyskusje..

Rozumiem że wszystkich dookoła oceniam negatywnie tak ??!!

To proszę wróć do moich wypowiedzi i przeczytaj je ponownie czy są tam wszyscy i czy oceniam tylko negatywnie (łącznie z Twoją osobą)..

Zauważyłem Grzesiu też że jesteś osobą bardzo wyczuloną na choćby trochę odmienne zdanie jakie mają inni oraz na każdą nawet najmniejszą krytykę( konstruktywną również)..

Złapałem się nawet na tym że czasem żart obracasz w atak..

Oczywiście mogę się mylić lub po prostu tak mi się zdaje...

Panowie moje słowa nie są tu po to by kogoś obrażać czy krytykować..

Nie miałem zamiaru nikogo atakować i jeśli ktoś czuje się urażony moimi wypowiedziami to bardzo przepraszam..

To nie był mój cel tylko moje zdanie na pewne tematy na które oczywiście nie musicie mieć podobnego zdania..

p.s

Mam nadzieję że estetyka się poprawiła ;)

Awatar użytkownika

Tu nie chodzi o przewrażliwienie, ale decydując się na wystawienie komuś oceny miernej powinieneś mieć pełną świadomość tego co ktoś zrobił/zaniedbał. Wydaje mi się, że nie masz takowej, ale postaram Ci się to jaśniej wytłumaczyć na przykładach. Przypomnij sobie jak wyglądał dział LUŹNE TEMATY na początku (skoro byłeś obecny na forum jako gość powinieneś pamiętać). Stworzyłem nowe poddziały, tematy w nich zostały posegregowane, ich nazwy zmienione, tak by poruszanie się było dla każdego łatwiejsze. Pojawiało się wiele bezsensownych postów, których nie miałeś nawet okazji zobaczyć, bo natychmiast je kasowałem (SPAM, anonse itp.). Gdy były to posty nie na temat, przenoszone były do innych działów. Każdy przypadek użycia wulgarnego słownictwa był natychmiast zauważany! Sam stworzyłem kilka nowych tematów, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Co było później, dokładnie już opisałem we wcześniejszej wypowiedzi, dlatego nie będę się powtarzał.
Ponadto stworzyłem lub pomagałem w redagowaniu (w innych działach) kilku tematów, które miały pomóc nowym użytkownikom we wdrożeniu się w nasze hobby. Nigdy nikomu z nowych nie odmówiłem pomocy, czy to przez pw czy przez gg, a było tego naprawdę sporo.
Jeśli to wszystko zasługuje na ocenę mierną, to wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą!

Co uważam na Twój temat kilka razy już Ci pisałem i nie wiem skąd nagle Twoje zdziwienie, że mamy odmienne zdanie. Przypomnij sobie kilka swoich "akcji" i moich szczerych reakcji.

Napisałeś szczerze, Ja odpowiadam szczerze.
Nie wstydzę się żadnego słowa, które piszę i jestem w pełni świadomy o czym mówię. Nie upieram się przy swoim, ale też nie dam się obrażać, a przede wszystkim zawsze odpowiem gdy ktoś mnie niesłusznie krytykuje!

Last update 19.03.2017

Awatar użytkownika

W takim razie zmieniam ocenę..

Leszczu bardzo dobrze 3+

pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna