www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest ndz sie 20, 2017 10:44 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 30 (100%)
Proszę Cię Jurek...

Pamiętasz głosowanie na kolekcję roku 2011??

KEVIN GARNETT cards: 2407
1of1: 6
Auto: 25 (3 Auto/Floor, 3 Auto/Jersey, 3 Auto/Patch)
Ball: 9 (1 Ball/Jersey)
Floor: 28 (2 Floor/Jersey)
Jersey: 511 (Shorts, Warm-ups)
Patch: 52 (8 Patch/Jersey)
Shoe: 1

Last update 22.06.2017

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 3 (100%)
4- ???

:)

Awatar użytkownika

Wystawiłeś już swoją ocenę wcześniejszymi wypowiedziami.

Last update 22.06.2017

{ FB_FEEDBACK }: 5 (100%)
Leszczu bierzesz 3+ czy walczysz o mocną 4?

Awatar użytkownika

no dobra ale jaka by nie była ocena to i tak zdałeś..

Awatar użytkownika

To nie jest żadna walka! W kilku zdaniach pokazałem, że nasz prowodyr nie bardzo wie o czym pisze. Przynajmniej na mój temat...
Z resztą Ja już i tak nie jestem modem. Mam nadzieję, że następna osoba nie popełni tych samych błędów co Ja i Jurek będzie zadowolony z jego pracy.

Last update 22.06.2017

Moderator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 18 (100%)
Dla mnie osobiście moderator to osoba, która dba o porządek, przenosi tematy w odpowiednie miejsca i sprawia, że wszystko ma ręce i nogi. Nie musi wcale napędzać forum, zakładać tematów na siłę czy coś, bo od tego jesteśmy my wszyscy! Nie raz jest tak, że nowe osoby przychodzą i widzą pewne braki tematów czy coś, czego starzy wyjadacze nie zauważali, ale to normalne. Zawsze spojrzenie na coś świeżym okiem jest dobre. Ja np: założyłem temat o nickach bo wydawał mi się ciekawy i chciałem coś ruszyć, podobnie Czesław z fotkami forumowiczów, ale odzew jest - jak zwykle - znikomy.. Więc widać po tym, że nie ma znaczenia czy temat założy Admin, Mod czy "zwykły" użytkownik.

Wiadomo, jest parę rzeczy, które sam chciałbym ogarnąć czy uporządkować, lubię gdy wszystko jest cacy, a nie tu jakiś capslock, tu coś bezsensu, ale jak nikomu to nie przeszkadza, to po co to zmieniać. Sugestie może wrzucać, ale jak pokazał mój temat (Dhol również to przytoczył) odzew niekoniecznie musi nadejść viewtopic.php?f=125&t=55570.

Co do aktywności na forum to temat był już poruszany przez Brzozkę i nad tym możnaby się rozwodzić godzinami i nic z tego nie wyniknie. Forum ogranicza się do naszych kolekcji i czatu, ewentualnie w Hobby Talk coś się wydarzy. Ale za to nie można winić modów/adminów! Ile osób napisało o swoim nicku, ile wrzuciło zdjęcia? Tylu kolekcjonerów kart, ale ligą NBA chyba połowa się nie interesuje, co widać po tematach o ASG, Sezon 2013-14 itp. No ale nikogo do niczego nie można zmuszać. Chciałem ostatnio ruszyć coś z zabawami na obrazki czy pytania w Luźnych tematach, niby coś poszło, ale znowu sucho..

Ja do pracy modów nic nie mam, porządek jest (choć do tego też można bardzo indywidualnie podejść, każdy ma swoją ideę "porządku"), jedyne do czego mógłbym się przyczepić to brak odzewu w wyżej przytoczonym temacie. Sam myślałem nad zgłoszeniem się do moderowania Luźnych tematów, ale najpierw muszę pomyśleć jakby to rozkręcić i co pozmieniać.

I zdecydowanie na forum na dużo jest nic nie wnoszących osób, których jedynym celem jest sprzedaż.

A co do przykładu aktywności - Bobster zrobił mocne Mystery Packi, wiadomo, że głównie zaangażowane są osoby, które owe MP zakupiły, ale myślę że spora osób chciałaby zobaczyć kto co trafił i co w tych paczkach się mieściło. Bobster założył osobny temat do pokazywania co się trafiło i zamiast fajnych zdjęć/skanów mamy: trafilem booklet bostonu karta do sprzedania info na priva. To samo mówi przez siebie..

Dwyane Wade - 411 kart:

Auto: 12 | Patch: 11 | Memorabilia: 87 | Base/Insert: 301 |

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 11 (100%)
REKSIO NA PREZYDENTA !!

PANINI TO NIE KARTY !!!

Gary Payton 1556 sztuk
Ben Wallace 850 sztuk
Shawn Kemp 817 sztuk

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 10 (100%)
Reksio nie pisz tyle bo sie plączesz i naprawde uważam że nie wiesz co piszesz np w kierunku moderowania w dziale Leszcza !!!! Jesli naprawde masz ochote mega pomagać aby nasze forum było jeszcze lepsze to wpisz sie na liste modów. Tak jak pisałem przecież mozemy mieć 2 modów do takiego dużego działu jak Karty NBA. Jeśli jeden z modów nie bedzie mial chwilowo czasu itp to zawsze bedzie drugi, który zadba od wszystko. Zgadza się ???

SPRAWDZ MOJE KARTY NA SPRZEDAZ:

viewtopic.php?f=118&t=54441
http://www.bobstercardsworld.pl/
http://s1257.photobucket.com/user/rumak ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

Bobster uważaj żebyś się nie zaplątał w tym czy ja się zaplącze usiłując się wyplątać z tego pn(l)ącza sprawdzając czy się serio plącze :)

Zgadza się (jeśli chodzi o drugą część wypowiedzi )..choć osobiście mnie wk.. że ktoś przez całe trwanie tego forum nie zrobił kompletnie nic i wam to pasuje..

Może warto byłoby zapytać Szczenego czy ma w ogóle ochotę dalej trwać na stanowisku moderatora skoro i tak nic nie robi ..

Zwolniło by się miejsce na może bardziej "aktywną" osobę i nie trzeba by było tylu moderatorów..

Racja ??Czy nie racja ??

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 7 (100%)
Czekałem z napisaniem czegokolwiek w tym temacie, bo liczyłem że wypowie się tutaj trochę więcej ludzi i powie co tym myśli. I nie do końca wiem co chciałeś osiągnąć rozpoczynając tą dyskusję. Nie wiem czy Ciebie zaskoczę odpowiadając na pytanie - Tak w ogóle masz jeszcze ochotę działać w takiej roli na forum? - tak chcę być dalej moderatorem.

Jeśli chodzi o większą aktywność (więcej postów/zakładanie tematów) nie uważam żeby to był wyznacznik tego czy ktoś nadaje się na moda czy nie. Nie jestem liderem postów/nowych tematów. Wg mnie forum pod tym kątem rozrasta się prawidłowo dzięki Waszej aktywności. Jeśli chodzi o rzeczy związane z porządkami to nie wiem co jest nie tak, tutaj staram się na bieżąco działać nie tylko w swoim dziale.

Chce poznać zdanie innych na ten temat, czy faktycznie jest tak źle i się do tego nie nadaję? Bo jeśli tak to nie ma problemu i oddam tą rolę każdemu innemu.

Awatar użytkownika

Uważam, że każdy kto regularnie odwiedza to forum i zależy mu na nim, powinien się wypowiedzieć w tym temacie!

Dla mnie praca moderatora powinna przede wszystkim polegać na pilnowaniu porządku w konkretnym dziale!
Administratorzy mają nieco szersze kompetencje, ale także uważam, że sprowadza się to bardziej do kontroli nad przestrzeganiem regulaminu itp. niż propagowaniu forum poprzez nowe tematy. To ostatnie to według mnie dobra wola każdego z pięciu wywołanych do tablicy.
O sobie parę słów już napisałem, szczerze powiedziawszy nie mam sobie zbyt wiele do zarzucenia. Do czasu aż nie zostało Nam zarzucone zbytnie zaangażowanie w LUŹNE TEMATY, starałem się wszystko prężnie prowadzić. Później celowo odpuściłem (głównie po to, by zobaczyć czy coś to pomoże w innych, ważniejszych dziedzinach), ale podstawowe funkcje starałem się na bieżąco spełniać.
Nie uważam też aby pozostałe osoby zaniedbywały swoje obowiązki! Oczywiście kwestia, którą poruszył T-White, później chyba Dhol powinna być jakoś rozwiązana.

Zachęcam do większej aktywności wszystkich forumowiczów!

Last update 22.06.2017

Ostatnio zmieniony czw gru 05, 2013 11:28 pm przez Leszczu, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Ja uważam że były te obowiązki mocno zaniedbane może wynika to z innego zapatrywania na to jak mają one w ogóle wyglądać..

W tej chwili optuje za zniesieniem Szczenego z roli moderatora lub mniej drastycznym posunięciem dokooptowania do działu Karty NBA kolejnego moderatora także z nadzieją że obecny po całej sytuacji zmieni parę rzeczy na co pozwoli mu duma której mniemam mu nie brakuje..

Dobrze się stało że na wolne miejsca w działach jest plebiscyt...

Cieszy mnie że choć tyle udało się zmienić...

Moderator

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
Michał pisze:
Chyba wszystkim umknęła główna myśl całego Letejkowego wypracowania a mianowicie:

Jaka jest rola moderatorów na forum?

Według mojego kryterium moderator to osoba która przede wszystkim ma dbać o porządek na forum. Ale na naszym forum nie ma z tym dużo, by nie napisać wcale pracy. Wystarczy jedna osoba żeby to ogarnąć. Dlatego trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy nie powinniśmy od moderatorów wymagać czegoś więcej, czy nie powinni być oni silnikiem forum i od czasu do czasu zrobić coś więcej.

Dlatego moje pytanie brzmi:

Czy mamy prawo oczekiwać od modów większej aktywności tylko z powodu pełnienia ich funkcji?

Jeżeli TAK, to czas mianować nowe osoby na to zaszczytne stanowisko, niech się wykazują.

Jeżeli NIE, to po co ma być ich aż 4?

Po części zgadzam się z Michałem, że jest tu pewien niespójny tok myślenia - skoro jedyne do czego są zobligowani moderatorzy to porządek to po co ich aż tylu. Z drugiej strony patrząc - jeśli chcemy tylu moderatorów, administratorów - to wymagajmy od nich więcej niż tylko pilnowanie porządku.

Oczywiście głosy są podzielone - jedni uważają że rola moderatorów ma być minimalna, inni że powinni się oni wykazywać inicjatywą i działać prorozwojowo. Według mnie pierwsza opcja jest dobra dla forów które same żyją, mają setki czy tysiące aktywnych członków i ruch sam się nakręca. W przypadku forów słabo rozwiniętych, mało aktywnych (a takim jest nasze) - rola ta powinna być poszerzona i powinny być to osoby które wniosą jakąś wartość dodaną, wykażą inicjatywę w budowaniu forum, rozkręcą czasami niektóre wątki itp. Ludzie, samo forum się nie zrobi, potrzeba sprawnych osób które mają trochę czasu i pomysłów by poświęcić się trochę by to forum żyło. To nie jest dużo ale trzeba mieć chęci. I jeśli mam do wyboru kogoś kto chce poprzestać jedynie na pilnowaniu porządku lub kogoś kto chce działać - dla mnie wybór jest oczywisty. Dziwię się że niektórzy nie widzą tej dość istotnej różnicy.

Spójrzcie z innej strony - przy wyborach moderatorów Bobster prosi każdego by przedstawił krótko swoją kandydaturę. Jeśli moderator ma być wyłącznie od pilnowania porządku i przestrzegania regulaminu to jak ma taka kandydatura wyglądać? "Cześć jestem Franek, obiecuję że będę usuwał wasze posty i dawał wam warny jak będziecie przeklinać oraz bany jak będziecie pyskować".
Samo moderowanie tematów i postów to minimum które może robić jedna osoba na całym forum. My potrzebujemy kogoś kto da z siebie więcej.

PS. Leszczu, muszę się odnieść do twoich nieuzasadnionych ironii na temat twojej pracy jako moderatora. Gdzie ktoś kiedyś zarzucił ci że działasz za dużo w dziale Luźne tematy? Nie przekręcaj czyichś słów. Ja zawsze podkreślałem że nie podoba mi się że jedynym działem który żyje jest Luźne tematy, natomiast była to uwaga w stronę forumowiczów. Jesteśmy forum karcianym, naszym hobby są karty i dziwię się że na temat kart jest dziesięć razy mniej postów niż o, za przeproszeniem, "dupie maryni". Jasne, że offtopic zawsze jest na forach ale nigdzie nie spotkałem się z sytuacją taką jak była u nas - że ten offtopic robił więcej ruchu niż główny sens istnienia forum. Do ciebie jako moderatora nigdy nie miałem zastrzeżeń i wierzę że wykonywałeś swoją robotę jak należy, mało tego, robiłeś to czego właśnie niektórzy od moderatora oczekują - wykazywałeś inicjatywę by coś się działo.

http://s529.photobucket.com/user/lmarci ... FOR%20SALE
--------------------------------------------------------------
Grant Hill Collector

Stephen Curry Collector

Skylar Diggins Collector

Candace Parker Collector

Moderator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 24 (100%)
moim zdaniem moderator to ktos wiecej niz tylko porzadkowy ... w kazdym dziale jest po to moderator inny zeby byl specjalista w swojej dziedzinie i zeby swoj dzial jakos napedzal ... dziwie sie Leszczowi ze sugerowal sie glosami ze jest za duzy ruch u niego w dziale ... tym bardziej bym podkrecil tempo zeby pokazac ze moj dzial jest najlepszy , ze przyciaga ludzi, ze jestem super moderatorem bo u mnie w tematach jest pelno ludzi ... a ty odwrotnie wolales zrezygnowac i odpuscic ... szkoda mam nadzieje ze wrocisz i pociagniesz ten wozek !! Z tego wlasnie wzgledu zglosilem sie na moda dzialu Kupie Sprzedam - zeby bylo w nim pelno ludzi i zeby sie tam dzial deal za dealem ... a od porzadkow jest dwoch Administratorow to oni sa jakby nadzorem nad wszytskim nad porzadiem nad zbednymi przeklenstwami itp ... chcialbym zeby kazdy dzial kojarzyl sie z danym moderatorem nie przez to ze szybko i sprawnie przerzuca tematy do kosza tylko dlatego ze jego dzial zyje i sie dzieje cos sa tematy wpisy posty handelki .... takie moje zdanie na temat roli moderatora.

Kenneth "MANIMAL" Faried Cards

12-13 Innovation Laser Cut Accomplishments 25/25
12-13 Flawless Greats 37/49
14-15 Immaculate Shadowbox 26/75
13-14 Immaculate Premium Patches 60/100
14-15 Select USA Tie Dye 28/40
14-15 Select GOLD Courtside 22/40

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 24 (100%)
No,no..jeden dzień bez prądu w domu a tu ciekawą dyskusję mamy..Coś mi to przypomina jak stworzyłem temat o aktywności-i co z tego wynikło?niewiele..Dobrze że co jakiś czas wychodzi jakis ,,trudny ,,temat bo można wyrzucić z siebie dużo choć efektów bedzie niewiele.Ważne jest znowu że szczerze raczej trochę osób się wypowiedziła bo za każdym razem liczę że coś się zmieni..a zmiany zawsze są potrzebne bo mogą przynieść coś dobrego dla forum albo zweryfikować i upewnic się że marazm i wegetacja pewna trwa na podobnym poziomie.Jurek ciekawie przedstawił swoje racje-dobrze choć nie z wszystkim także się zgadzam i wg mnie skrzywdził w ocenie 2 osoby -ale takie prawo każdego.Chce cos zrobić? ok-zawsze powino się dawać szanse chętnej osobie jeżeli chce rozwoju bo trzeba liczyć że może coś się zmieni na lepsze.Jeżeli nie? Ktoś podobnie szczery to oceni i znowu bedziemy mieli powód do ciekawych wniosków i zmian?Próbować trzeba.Martwię się tylko że za często się obrażamy i unosimy dumą przez co forum tylko na tym traci-Tak Grzesiu-tu do Ciebie piję bo wg mnie forum traci na braku Twojej inwencji i inicjatywy w dziale,który prowadziłeś-ale to moje zdanie jako wyborcy.Jestem też zdania że przy tak mało tętniącym życiem forum Moderator oprócz typowego porządku mógłby cos od czasu do czasu dodać od siebie aby mocniej zaznaczać swoją funkcję i zaufanie dane mu w głosowaniu.Oczywiście na popadajmy w paranoje i nie zmuszajmy do sztucznych akcji-takie rzeczy powinny od czasu do czasu same wypływać.,,Młodzież,, -myślę sobie że dobrze by było jak ktoś z nowicjuszy zgłosił się i spróbował swoich sił i wniósł trochę swieżości w jakimś dziale np.wg mnie na dobrej drodze jest T-White ..No ale zobaczymy jakimi wnioskami i efektami zakończy sie ten temat Jurkowy..

Marcin Gortat-201(56 auto,30 patch/jersey,114 base/insert
Obrazek
UD Chronology Seriatim 2007/08-44/48
UD Exquisite Collection 2008/09-32/35
UD Super Scripts 2007/08-38/39
UD Duel Scripts 2007/08-17/19
Immaculate auto 2013/14 -48/49
UD Hardcourt dual 2004/05-16/19
Immaculate Sole of the game 2014/15-14/18
Immaculate Sole of the game 2015/16-23/26

Moim skromnym zdanie: "Tutaj i tak chodzi o karty" czyli i kolekcjonowanie i pokazywanie kolekcji, rozmowy na rożne tematy itp. itd. wiec po prostu jeżeli kolega letejk23 ma zapał i pomysł czemu nie dać mu szansy a coraz miej takich ludzi niech się wykaże. Co do moderatorów nie miałem okazji na nich głosować. Co do ich aktywności widać że jest różna ale tak jak Pan Brzozka: napisał temat aktywności był już poruszany więc myślę że to samo się teraz tyczy aktywności moderatorów jeden mam więcej czasu drugi mnie. Moim zdaniem więcej pomysłów a mnie kłótni a i tak "Tutaj i tak chodzi o karty" Pozdrawiam.

2013-14 Panini National Treasures Career Materials Trios # 12/15

Awatar użytkownika

Panowie, jakiś czas temu odniosłem wrażenie, że dział Luźne tematy za bardzo poszedł do przodu w porównaniu z innymi. Może zbyt szybko pojawiały się tam nowe tematy... może za bardzo odbiegały od kart... sam nie wiem. Pojawiły się głosy takie jak Martiniego, że to bardzo dziwne, iż ludzie wolą pogadać o koszykarskich pierdołach niż o kartach. Przestałem działać, bo zależało mi na rozwoju forum w tym dobrym kierunku. Miałem cichą nadzieję, że sprawi to ruch w innych działach... niestety tak się nie stało.
Brzózka to, że forum cierpi na mojej nieobecności jako moderatora to Twoje zdanie. Po wypowiedziach i ocenach Jurka mogę śmiało powiedzieć, że dobrze zrobiłem rezygnując. Nie było w tym żadnego obrażania się, raczej zdanie sobie sprawy z pewnych faktów. Szkoda czasu, nerwów i poświęceń dla grupy ludzi, która tego nie docenia, a potrafi nawet Cię obrażać... to przykre ale prawdziwe.
nabogato na pewno nie wrócę do roli jaką pełniłem, według mnie pora na nową osobę w to miejsce. Chciałem nieco odpocząć od kart, ale widzę że to bardzo trudne, albo przynajmniej na dzień dzisiejszy dla mnie niemożliwe...

Życzę każdemu z Was by wkładał w karty i to forum tyle serca i czasu co Ja. Do tej pory było to dla mnie coś wyjątkowego, coś dzięki czemu czułem się spełniony! Od jakiegoś czasu czuję się tak
letejk23 pisze:
...jakbym dostał z liścia...

Najgorsze jest to, że nie potrafię jednego dnia przeżyć nie myśląc o tym wszystkim...

Last update 22.06.2017

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 7 (100%)
Leszczu pisze:
letejk23 pisze:
...jakbym dostał z liścia...

Najgorsze jest to, że nie potrafię jednego dnia przeżyć nie myśląc o tym wszystkim...

:lol: :lol: :lol: :lol:

Chyba niektórzy biorą to forum aż nazbyt poważnie ;) :mrgreen:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.