www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest śr lip 18, 2018 12:09 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E-bay
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 1 (100%)
Witam,

Mam pytanie powoli gromadzę karty, których nie chcę i po prostu chciałbym posprzedawać i powymieniać. Swój dorobek pewnie niebawem wrzucę na forum i może coś będziecie chcieli ale chciałbym was zapytać o radę czy wasze sugestie pomysły whatever.

Czy ktoś z was sprzedaje karty na E-bay i jaka jest funkcjonalność tego portalu. Udaje się wam sprzedać wasze karty? Jakie są opłaty związane z wystawieniem czegoś na sprzedaż i później z prowizją. Wielokrotnie sprzedawałem rzeczy na Allegro ale e-bay to dla mnie coś nowego. Czy jeśli wystawiacie coś na polskim E-bay inni użytkownicy z całego świata będą mieli do tego wgląd?

Wiem, że jeszcze jest ta strona COMC.COM z której czasami kupuje i że można tam też sprzedawać ale to wydaje mi się, że odpowiedni temat już jest na forum tylko trzeba się wczytać.

Chyba że macie inne pomysły jak pozbyć się niechcianych kart :)

Nie nie oddam w dobre ręce za darmo ;)

Tytuł: Re: E-bay
Moderator

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
Ze sprzedawaniem na ebay nie jest tak łatwo. Nie wiem dokładnie jak jest obecnie bo ja bardzo dawno mam ten krok za sobą, ale trzeba mieć ileś tam sprzedanych przedmiotów na EBAY.PL by móc sprzedawać na .COM czy innych.
Sprzedawanie wiąże się ze sporymi opłatami - 10-12% od sprzedaży plus 4-5% opłaty za paypal. Nie jest to mało w porównaniu z Allegro.
Kolejna kwestia to ceny. Podobno wszystko można sprzedać, ale po pierwsze trzeba umieć a po drugie musi się znaleźć chętny by kupić coś od ciebie w cenie jaką proponujesz.
Wszystko zależy zatem od tego, co chcesz sprzedawać i na jakie ceny liczysz. Od razu mogę cię uprzedzić - bejsów nawet nie próbuj, bo wysyłka z PL na cały świat to koszt około 5$ więc nikomu nie będzie się opłacało płacić tak dużej wysyłki dla zwykłych kart base które mogą zdobyć dużo taniej.
Jeśli masz ciekawsze inserty, limity, GU czy auto - możesz próbować. Tylko pamiętaj o tym, że jak wystawiasz kartę za 5$ plus 5$ wysyłka, to robi się 10$, i bardzo często tą samą kartę amerykanie mogą nabyć za 5$ z wysyłką.

Mimo wszystko lepiej próbuj póki co na Allegro, forum. Mniejsze koszty. Na ebay startuj gdy masz naprawdę coś co zaciekawić może innych.

http://s529.photobucket.com/user/lmarci ... FOR%20SALE
--------------------------------------------------------------
Grant Hill Collector

Stephen Curry Collector

Skylar Diggins Collector

Candace Parker Collector

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 10 (100%)
Dokładnie jest tak jak napisał Martini. Na ebay warto wystawiać tylko lepsze karty( niskie limity , ciekawe autografy, patche itp). Z drugiej strony jeśli masz czas i chce Ci się bawić to masz obecnie możliwość wystawić 50 lub 100 aukcji za free każdego miesiąca. Zawsze jest szansa że ktoś coś kupi, jednak są to małe szanse przy zwyklych kartach jersey czy słabych autografach. Dokładnie prowizja ebay wynosi 10% a opłata paypal od 3,9%+0.3$ do 5,9%+0,3$ ( zależy to od kontynetu z jakiego pochodzi kupujący. Europa 3,9% , Usa 4,9 , Azja 5,9%).

SPRAWDZ MOJE KARTY NA SPRZEDAZ:

viewtopic.php?f=118&t=54441
http://www.bobstercardsworld.pl/
http://s1257.photobucket.com/user/rumak ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 1 (100%)
No ok. Przekonaliście mnie i Pewnie wyślę na COMC

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.