www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 1:19 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 3 (100%)
Jarinho pisze:

Moje oceny trade:
Miami 4/5
Boston 2,5/5
GSW 2/5

Crawford ----> nie napisałem nigdzie, że to słaby zawodnik,ale, że nie pasuje do koncepcji GSW. Tam ma, kto punktować,potrzebny, im był koleś, który pomoże tę piłkę dystrybuować. Bo popatrz,Curry nie dość, że rzuca to jeszcze rozgrywa. Wchodzi Crawford za Currego i, kto do cholery ma tam rozgrywać? Potrzebny był, im właśnie ktoś typu Jacka co rzuci i rozegra. Crawford jest dobrym punktującym, ale powtórze, nie tego GSW szukali.

Dhol pisze:
Zgadzam się z Jarinho, Crawford nie jest tym kogo szukali GSW. Szukali zmiennika dla Curry'ego na kozioł, a nie do rzucania. Do tej pory na PG grywał nawet z musu Iguodala, ale nie raz Jackson wypowiadał się, że wolałby Iguodale obok first-pass PG, a Crawford t

hahhaa powiem wam, że mam niezły ubaw jak to czytam :)

Spieszę z wyjaśnieniami...

Panowie pragnę was poinformować, że wypowiedzi odnośnie Golden State Warriors mają się nijak do tego co można zauważyć i co mam miejsce na parkiecie.

Przede wszystkim Golden nie potrzebują nikogo na kozioł !! O rany o Golden to się nawet mówi, że w pierwszej 5-tce jest czterech kolesi na kozle (Lee to ten czwarty, koleś , którego jak zobaczycie w większym odstępie czasu to będziecie wiedzieli, o co chodzi).
Do tego gra Warriors jest skoncentrowana dużo na grze grze Iguodali ,który zabiera się za rozgrywanie a Curry i Thompson latają sobie po kątach w oczekiwaniu na podanie (catch and shoot) przy okazji rozciągając obronę przeciwnika.

Problem z Golden pojawia się, jak wchodzi ta druga piątka i nie ma, kto rzucać, bo jak w obronie wygląda to cacy, to tak w ataku są długie minuty bez punktów.
Barnes ofensywnie najlepszy z drugiej piątki gra bardzo nierówno i często się jeszcze napala.

Dlatego Warriors potrzebowali kogoś rzucającego z ławki , kto ma arsenał zagrań ofensywnych.

To, że obaj z transferu słabo bronią to nic nie zmienia, bo taki tytan Green odwali i tak robotę za dwóch w obronie podobnie jak Iguodala w pierwszym składzie.

Do tego idzie szansa, że duet Curry-Lee więcej odpocznie a przy tym i więcej wspólnie pogra nie "musząc" wzmacniać ławki w ofensywie.

Wiadomo ktoś traki jak Jack byłby idealny, ale Panowie na zdrowy rozum , kto zamienia drugiego rozgrywającego za dwóch strzelców "potrzebując niby" rozgrywającego czy kogoś na kozioł ??
Managment Warriors z Markiem Jacksonem to idioci ??!! Czy może Warriors potrzebują kogoś od zdobywania punktów na ławkę ??

Warriors nie czyszczą sobie salary cap oni się wzmacniają.

Jarinho pisze:
ale powtórze, nie tego GSW szukali.

Właśnie całkiem odwrotnie :) Tego potrzebowali Warriors !!

Potrzebowali punktów z ławki i nawet Barnes ostatnio nie daje tak dużo w drugim składzie a przy potencjalnej kontuzji Iguodali -Barnes wskakuje do 5tki i znów robi się kaplica.

Teraz w rotacji brakuje, im tylko kogoś z wysokich do obrony. Marion byłby idealny.

Co do pozyskanych zawodników to nic nie gwarantują , ale obaj mieli swoje przebłyski talentu w karierze (są znani z ofensywy) i takie ryzyko jak strata bardzo przeciętnego zawodnika jak Douglas to żadne ryzyko.
Genialne posunięcie Warriors .Praktycznie za "nic" mogą mieć duże "coś" :)

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 4 (100%)
Nie podejmuje rękawicy bo jesteś kibicem GSW i pewnie wiesz lepiej co tam się dzieje.

Aczkolwiek patrząc na własne odczucia i opinie ludzi którzy się znają troszkę lepiej na NBA niż my sądzę że to żadne wzmocnienie. Jak będzie czas pokaże,już wkrótce się dowiemy. I jeśli się pomyliłem pierwszym przyznam się do błędu ;)

PS. I właśnie fakt że muszą grać prze Iguodole osłabia ich,bo nie na rozgrywaniu on się powinien skupiać tylko na tym co robi najlepiej ;)

1 patch
9 jersey
48 base&inserts

09/10 Upper Deck Immortals ---> 30/55

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
A ja się z Tobą letejk zupełnie nie zgadzam. Zakładasz u siebie, że gra GSW ma wyglądać w stylu albo pierwsza 5 na parkiecie, albo sama ławka. Posiadanie w składzie takich strzelców jak Curry, Thompson i Iguodala, do tego solidny Lee powinno poskutkować mieszanymi line-up'ami. Na starcie i finiszu grają wszyscy razem, ale potem mieszamy efektywne line-up'y. Przeczytałem już sporo analiz espertów i każdy wytyka dokładnie to samo, że dla GSW jest to kiepska wymiana, z tego względu że do wzięcia byli znacznie bardziej pasujący gracze. Dzisiaj przeglądając profesjonalne serwisy będziesz miał zatem niezły ubaw ;)

Jako fan GSW naprawdę cieszysz się, że ofensywę z ławki będzie prowadził strzelec z 40% FG i 30% 3pt (spoooro poniżej średniej ligowej)? Twierdzisz, że GSW potrzebują kogoś rzucającego z ławki. Ja twierdzę, że jeśli już kogoś potrzebują, to trafiającego.

To, że GSW potrzebują kogoś grającego z ławki nie podlega dyskusji. Ale droga do tego jest też poprzez mądrzejsze line-up'y. Nie mniej jednak z czasem zobaczymy, może Crawford zmieni swoje zapędy strzeleckie i nie będzie oscylował między katastrofalnym a bardzo złym shot selection, a dojdzie chociaż do średniego.

{ FB_FEEDBACK }: 5 (100%)
Dyskusja jakby ten transfer zmieniał układ sił w lidze a tak naprawdę nie stało się nic godnego uwagi. Ot kilku petów zmieniło otoczenie.

Niech nikogo nie zmylą punkty czy minuty Crawforda w Celtics. Grał długo tylko dlatego, że Celtics o nic nie grają, jest tani i nie ma Rondo. Facet ma swoje plusy, jest szybki, potrafi sobie sam wypracować rzut i czasem nawet go trafia. Ale ma boiskowe iq na poziomie klepki od parkietu, źle rozgrywa, źle broni i zdecydowanie za dużo rzuca. Kilka minut w drugiej kwarcie, kilka na zakończenie meczu kiedy ten będzie rozstrzygnięty i być może kilka minut na próbie rozruszania gry kiedy Warriors nie będzie szło, do czego on może się akurat nadawać i tu jest taka mała szansa, że na coś się tam jednak przyda. Resztę czasu spędzi na ławce obserwując Currego i rozmyślając czemu sam tak nie gra.

Heat pozbyli się Anthonego który nie wnosił już kompletnie nic do zespołu. Plus dla nich.

Boston zbiera picki skąd tylko może. Ponieważ Celtics nigdy nie byli organizacją o którą zabijają się wolni zawodnicy to dla nich najlepsza droga, żeby w ciągu kilku lat zbudować dobry zespół.

To taki trade, że zespoły nic nie tracą a przy odrobinie szczęścia mogą coś zyskać.

Awatar użytkownika

Dhol pisze:
Zakładasz u siebie, że gra GSW ma wyglądać w stylu albo pierwsza 5 na parkiecie, albo sama ławka. Posiadanie w składzie takich strzelców jak Curry, Thompson i Iguodala, do tego solidny Lee powinno poskutkować mieszanymi line-up'ami. Na starcie i finiszu grają wszyscy razem, ale potem mieszamy efektywne line-up'y. Przeczytałem już sporo analiz espertów i każdy wytyka dokładnie to samo, że dla GSW jest to kiepska wymiana, z tego względu że do wzięcia byli znacznie bardziej pasujący gracze. Dzisiaj przeglądając profesjonalne serwisy będziesz miał zatem niezły ubaw ;)

I ciągle mam :) Analizuje co widzę(oglądam) i co sobie sam zapisuje, a także w oparciu o statystyki często te bardziej rozbudowane.
Eksperci nie eksperci nie jestem typem człowieka , który ślepo wierzy w to, co akurat mówią inni(zwłaszcza eksperci).
Na wielu przykładach można podać jak wielu ,wiele razy się myli.
Nie zakładam, że nie będzie zmiennych line-upów.Golden bardzo często tak robi ,ale jak wiemy jest podział na pierwszą i drugą piątkę i tak było od zawsze w całej historii nba i dlatego też są odpowiednio prowadzone statystyki (tak istnieją takowe).
Jak już tak szukasz wszędzie tych ekspertów to popatrz jak zawodnicy z ławki radzili sobie w ofensywie jak brakowało Iguodali a jak wygląda przed/po kontuzji ta ławka.
Inaczej rozumiem, że całkiem wykluczasz istnienie pojęcia "ławka rezerwowych" i "pierwsza piątka" -bardzo ciekawe

Michał pisze:
Dyskusja jakby ten transfer zmieniał układ sił w lidze a tak naprawdę nie stało się nic godnego uwagi. Ot kilku petów zmieniło otoczenie.
To taki trade, że zespoły nic nie tracą a przy odrobinie szczęścia mogą coś zyskać.

Właśnie..
Przede wszystkim Panowie, to jest Douglas oni pozbyli się Douglasa !!! W mordę przecież to pet nad petami !!
Dostali dwóch strzelców, gdzie akurat ja traktuję ten transfer bardziej jako pewne podjęcie ryzyka czy któryś wypali, bo z góry nikt z nich nie daje tej gwarancji , ale za cenę Douglasa??!! Proszę was.

Osobiście bardzo liczę na Brooksa, bo chłopak ma talent, choć trochę tez selekcja i głowa zawodzi.
Tutaj widzę dużą szanse na dobrego strzelca i ciągle widzę w, nim dobrego zawodnika.
Po pierwszym roku w NJ dużo było o tym, że jest to gość na dobre granie .
Nawet przy transferze do Bostonu upatrywało się go jako wzmocnienie i chyba największy plus transferu.

Ja wierzę, że nie jest to ostatnie słowo tego zawodnika i w takim "klimacie" pokaże jeszcze parę sztuczek.

Dhol pisze:
Jako fan GSW naprawdę cieszysz się, że ofensywę z ławki będzie prowadził strzelec z 40% FG i 30% 3pt (spoooro poniżej średniej ligowej)? Twierdzisz, że GSW potrzebują kogoś rzucającego z ławki. Ja twierdzę, że jeśli już kogoś potrzebują, to trafiającego.

TAK TAK TAK ! :)

CIESZĘ SIĘ !! na potwierdzenie mojej rodości...

Staty z tego sezonu...

Toney Douglas : FG.372 %
3P.322 %
FT.625 %

Jordan Crawford : FG.414 %
3P.318 %
FT.873 %

Awatar użytkownika

Czuję się zawiedziony, że nie raczyłeś odpowiedzieć na moje pytanie. Twoje wnioski dotyczące wykluczenia dwóch wspomnianych pojęć są daleko idące, nie wiem skąd je wziąłeś, bo na pewno nie z stwierdzenia, że można grać mieszanymi line-up'ami :D. Co do statystyk - zaufaj mi, że nie biorę tych opinii i z kosmosu i w kwestii statystyk szperam po tych bardzo, ale to baaardzo zaawansowanych ;). Nikt nie karze Ci ślepo wierzyć w to co mówią - poszukaj artykułów, zobacz do jakich statystyk się odnoszą i wtedy decyduj czy się z nimi zgadzasz. Konkrety panie, konkrety!

Szkoda, że rozwodzimy się tak na petami, przy jakichś gwiazdach byłoby dopiero pole do popisu :D

EDIT: o proszę, już odpowiedziałeś. Ale zawiodłeś mnie - nie zrozumiałeś co zarzucam tej wymianie. Nie powiedziałem, że wymiana Crawford'a na Douglas'a to nie upgrade, powiedziałem tylko, że były dostępne lepsze opcje, bardziej pasujące do koncepcji GSW.

EDIT2: mówisz, że lubisz analizować bardziej zaawansowane statystyki, a za argument podajesz najprostsze statystyki. Pójdź o krok dalej i zerknij na eFG%.

Awatar użytkownika

Dhol pisze:
EDIT2: mówisz, że lubisz analizować bardziej zaawansowane statystyki, a za argument podajesz najprostsze statystyki. Pójdź o krok dalej i zerknij na eFG%.

No cóż odpowiedziałem tą samą statystyką , którą Ty sam użyłeś..
Także możesz się czuć dalej zawiedziony ;)

Fakt na temat petów tak się spieramy że , aż strach pomyśleć co by było przy "poważniejszych" transferach :)

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 29 (100%)
Do zespołu Lakers, dołączyć ma rzucający obrońca Manny Harris. To nie tylko odpowiedź na braki kadrowe spowodowane licznymi urazami, ale także zabezpieczenie na wypadek spodziewanego zawieszenia dla Nicka Younga, który wczorajszej nocy wdał się w szamotaninę z zawodnikami Suns. Zawieszony może zostać także Jordan Hill, który opuścił ławkę rezerwowych w trakcie całego zajścia, a w takim wypadku Lakers mieliby tylko siedmiu graczy do dyspozycji.

Kobe Anthology 191/200

Moderator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 18 (100%)
Andrew Bynum w Pacers. Dlaczego? Żeby Miami nie go nie dostało :P

Dwyane Wade - 411 kart:

Auto: 12 | Patch: 11 | Memorabilia: 87 | Base/Insert: 301 |

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 30 (100%)
Wszystkie chwyty dozwolone. Stawką jest awans do Finałów. Nikt tu nie ma skrupułów.

KEVIN GARNETT cards: 2407
1of1: 6
Auto: 25 (3 Auto/Floor, 3 Auto/Jersey, 3 Auto/Patch)
Ball: 9 (1 Ball/Jersey)
Floor: 28 (2 Floor/Jersey)
Jersey: 511 (Shorts, Warm-ups)
Patch: 52 (8 Patch/Jersey)
Shoe: 1

Last update 22.06.2017

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 29 (100%)
Zobaczymy co z tego transferu wyniknie, bynum ma mega potencjał, tylko ta jego psychika...

Kobe Anthology 191/200

Awatar użytkownika

T-White pisze:
Andrew Bynum w Pacers. Dlaczego? Żeby Miami nie go nie dostało :P

Skąd takie wnioski? Najgorszym zawodnikiem playoff'owej rotacji Pacers jest Mahinmi, więc logiczne wydawało się dokoptowanie cennego zmiennika. Bynum z dobrym nastawieniem może być świetną nadwyżką potrzebną do pokonania Miami, więc w tym szukałbym sensu tego "transferu", a nie w próbie podbierania. Gdyby o to się martwili to nie czekaliby tak długo ;)

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 7 (100%)
Sorry, ale Bynum w oczach wielu managerów się skończył. Ma problemy ze zdrowiem i z "głową" - na chwilę obecną to wielka niewiadoma.
Nie bez powodu nikt się o niego nie zabijał...

Moderator
Awatar użytkownika

Dhol pisze:
T-White pisze:
Andrew Bynum w Pacers. Dlaczego? Żeby Miami nie go nie dostało

Skąd takie wnioski?

Hehe to bardziej taki żarcik, bo wydawało mi się że Heat będzie chciało przygarnąć Bynuma i Indiana w ten sposób odebrała im tę możliwość, a sama nie bardzo go potrzebowałą :P A Miami nawet się nie starało o niego, nie przejęło jego przejściem do Pacers. Chyba Żary szykują coś innego, chodzą plotki o wymianie Haslema za Humphries'a..

Jeśli chodzi o deale które już miały miejsce, to:

- Golden State Warriors pozyskało Steve'a Blake'a oddając do Los Angeles Lakers Kenta Bazemore'a i MarShona Brooksa. Dla GSW całkiem dobry ruch, Blake będzie zmieniał Currego plus zawsze to weteran w składzie, a w sumie Warriors niewiele stracili na tym dealu.

- Brooklyn Nets pozyskali Marcusa Thorntona oddając do Sacramento Kings Jasona Terrego i Reggiego Evansa. W sumie też całkiem niezła wymiana dla Nets, oddali dwóch niewiele znaczących weteranów za młodziaka który może dołożyć sporo punktów.

Dwyane Wade - 411 kart:

Moderator
Awatar użytkownika

Pojawia się w necie trochę plotek na temat Carmelo i jego odejściu z NYK. Jak myślicie, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla Melo? Na funpage'u Miami Heat przeczytałem plotki o planach Heat w przejęciu Anthony'ego. Ze starej ekipy Żarów zostałoby całe Big3, do tego Chalmers, Cole, Oden, Birdman, Allen, Beasley i do tej ferajny dołączyłby własnie Melo, Richard Jefferson i Darko Milicic. Możliwe? :)

Dwyane Wade - 411 kart:

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 7 (100%)
T-White pisze:
Pojawia się w necie trochę plotek na temat Carmelo i jego odejściu z NYK. Jak myślicie, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla Melo? Na funpage'u Miami Heat przeczytałem plotki o planach Heat w przejęciu Anthony'ego. Ze starej ekipy Żarów zostałoby całe Big3, do tego Chalmers, Cole, Oden, Birdman, Allen, Beasley i do tej ferajny dołączyłby własnie Melo, Richard Jefferson i Darko Milicic. Możliwe? :)

To science fiction :D

Moderator
Awatar użytkownika

Pod względem finansowym nie do końca :P Jeszcze czytałem o przejściu Melo do Houston, ale wtedy musiałby dostać mniej kasy niż obecnie w Knicks. No i Rockets musieliby oddać paru graczy do NYK..

Dwyane Wade - 411 kart:

Awatar użytkownika

Myślę, że po przyjściu Phila Jacksona Melo nawet nie myśli o odejściu z Knicks. To może być początek wielkiego zespołu w NY.

Last update 22.06.2017

Moderator
Awatar użytkownika

Właśnie chyba sam Melo mówił o tym, że przyjście Phila nic nie zmienia całej sytuacji z NYK, ale na czym stanie zobaczymy. W kolejnych plotkach pojawia się informacja o przejściu Carmelo do albo Chicago albo Houston.

Dwyane Wade - 411 kart:

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 1 (100%)
T-White pisze:
Pod względem finansowym nie do końca :P Jeszcze czytałem o przejściu Melo do Houston, ale wtedy musiałby dostać mniej kasy niż obecnie w Knicks. No i Rockets musieliby oddać paru graczy do NYK..

Jak oddać skoro Melo ma opcję gracza w lipcu i de facto to od niego zależy co zrobi...
BTW 12 mln dla Bargnaniego czy 22 :shock: :shock: :shock: :shock: dla Amare to jest dla NYK dopiero kłopot...

Moderator
Awatar użytkownika

Coraz częściej pojawiają się plotki na ten temat, co o tym myślicie?

Obrazek

Dwyane Wade - 411 kart:

Awatar użytkownika

Dla mnie to już będzie komedia, Heat będzie już znienawidzone totalnie. To będzie drwina z nowego CBA jeśli się uda.

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 4 (100%)
Pomysł bezsensu, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie. Jeśli zawodnicy potrafili by się poświecić i każdy wziął by 50% pensji którą mógłby mieć,to w czym problem? Każda drużyna w NBA może to zrobić,lecz u niektórych graczy żąda pieniądza jest taka że potem nie da się nikogo w miarę przyzwoitego do składu dobrać.

1 patch
9 jersey
48 base&inserts

09/10 Upper Deck Immortals ---> 30/55

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 23 (100%)
Nie mam nic przeciwko tworzeniu "Dream Teamów" ;) w NBA lecz tak jak napisał Jarinho - to wiązać by się musiało ze znaczną obniżką zarobków wielkich gwiazd. Jeśli w Miami rzeczywiście by do tego doszło, to czemu zaraz krytykować? Chociaż akurat kwestię Melo w Heat na razie traktuję w kategoriach wyłącznie plotki. Inna sprawa, że najtrudniej byłoby się dogadać w kwestii pensji z samym Anthonym, ciekawe czy "miałby za co wyżywić rodzinę" przy pensji rzędu 9 - 10 milionów za sezon ;)
Kiedyś już o tym pisałem gdzieś ... ilu świetnych graczy byłoby już multichampionami w lidze, gdyby nie ich chciwość (bo tak to trzeba nazwać) i niezdolność do kompromisów z klubem? Kobas (no OK, on akurat już te tytuły ma) ;) wkopał Lakersów totalnie, Cousins ma "maksa", Wall ma "maksa", kilku innych graczy też ma "maksa" choć na to nie zasługuje. Ostatnio czytałem gdzieś też, że ponoć Bledsoe będzie tego lata negocjował z Suns "maksa". Masakra i jak tu tworzyć silne ekipy? :)

Tim Duncan - 838 kart
David Robinson - 642 karty
Tony Parker - 456 kart
Manu Ginobili - 316 kart
Sean Elliott - 178 kart
Avery Johnson - 127 kart
George Gervin - 92 karty
Kawhi Leonard - 87 kart
Dennis Rodman - 64 karty

Awatar użytkownika

Może po prostu Miami zdało sobie sprawę, że SA ich w tym sezonie zdetronizuje i już szukają wzmocnienia ;) Dla mnie to głupi pomysł z tym rzekomym transferem, uważam że Melo to gracz który nie nadaje się do gry o najwyższe cele, bo po prostu on musi rzucać i błyszczeć.

Last update 22.06.2017

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.