www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 3:22 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
Tak sobie przeglądałem nasze dyskusje odnośnie NBA i zabrakło mi gdziekolwiek rozmów na temat zmian w lidze które są w trakcie, które nadchodzą i które nadejść mogą. Naprawdę sporo zmian/pomyslow w kształcie ligi zapowiada się w najbliższych latach - od draftu, przez podział na konferencje, ilość meczów w sezonie, długość spotkań, długość sezonu po salary cap. I póki co chciałbym pogadać o tym ostatnim.

Jak zapewne wiecie w 2016 roku wchodzi w życie olbrzymia umowa NBA z telewizją. Efektem tego ma być podniesienie Salary Cap. W tym roku wynosi 63mln, w przyszłym sezonie 66mln ale juz od sezonu 2016-17 ma to być...90mln! Co za tym idzie zwiększy się wartość wieeelu kontraktów ale przede wszystkim wzrosną kontrakty maksymalne. Obecnie w pierwszym roku umowy gracz może dostawać jakieś 23mln (35% cap space). W 2016 będzie to już niemal 10mln więcej. I o ile za 3-4 lata pensje o 50% wyższe niż teraz staną się normą i po prostu przeewaluujemy sobie obecne kontrakty, o tyle ciekawie robi się w offseason w tym i przyszłym sezonie. Czy tegoroczni FA powinni brać roczne umowy i za rok podpisać nowe o 50% wyższe? Czy nie ryzykować kontuzji czy spadku formy i brać długoletnie teraz za mniejsza kasę? Oraz to co mnie najbardziej interesuje - czy gwiazdy będą skłonne brać równowartość obecnych maxow by łączyć się z innymi gwiazdami (tworzyć nie big3 a big4 albo i big5) czy jednak będą chcieli dostawać te 30-40mln?

PS. Tak w głowie licząc - jeżeli ktoś weźmie maxa w 2016 na 5 lat, to wychodzi mi ze w pierwszym sezonie dostanie 31 mln a w ostatnim - jakieś 45mln (sick!).

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 4 (100%)
Dhol pisze:
Tak sobie przeglądałem nasze dyskusje odnośnie NBA i zabrakło mi gdziekolwiek rozmów na temat zmian w lidze które są w trakcie, które nadchodzą i które nadejść mogą. Naprawdę sporo zmian/pomyslow w kształcie ligi zapowiada się w najbliższych latach - od draftu, przez podział na konferencje, ilość meczów w sezonie, długość spotkań, długość sezonu po salary cap. I póki co chciałbym pogadać o tym ostatnim.

Jak zapewne wiecie w 2016 roku wchodzi w życie olbrzymia umowa NBA z telewizją. Efektem tego ma być podniesienie Salary Cap. W tym roku wynosi 63mln, w przyszłym sezonie 66mln ale juz od sezonu 2016-17 ma to być...90mln! Co za tym idzie zwiększy się wartość wieeelu kontraktów ale przede wszystkim wzrosną kontrakty maksymalne. Obecnie w pierwszym roku umowy gracz może dostawać jakieś 23mln (35% cap space). W 2016 będzie to już niemal 10mln więcej. I o ile za 3-4 lata pensje o 50% wyższe niż teraz staną się normą i po prostu przeewaluujemy sobie obecne kontrakty, o tyle ciekawie robi się w offseason w tym i przyszłym sezonie. Czy tegoroczni FA powinni brać roczne umowy i za rok podpisać nowe o 50% wyższe? Czy nie ryzykować kontuzji czy spadku formy i brać długoletnie teraz za mniejsza kasę? Oraz to co mnie najbardziej interesuje - czy gwiazdy będą skłonne brać równowartość obecnych maxow by łączyć się z innymi gwiazdami (tworzyć nie big3 a big4 albo i big5) czy jednak będą chcieli dostawać te 30-40mln?

PS. Tak w głowie licząc - jeżeli ktoś weźmie maxa w 2016 na 5 lat, to wychodzi mi ze w pierwszym sezonie dostanie 31 mln a w ostatnim - jakieś 45mln (sick!).

To już jest przesada. Rozumiem, że NBA to coś niewyobrażalnie popularnego na całym świecie, ale takie kontrakty to śmiech na sali. Za 3 lata bedzie pewnie lockout bo znów im coś nie podpasuje. W dupach im sie poprzewracało, no ale cóż, takie są realia.
Nie miałbym nic przeciwko takiej opcji, gdyby gracze caly czas nie narzekali, że to sezon za długi, że to przerwa za krótka po ASW itp itd.

Moderator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 24 (100%)
oj Czeslaw chyba przesadzasz ... ich koledzy od footballu baseballu czy nhl od wielu lat moga podpisywac jakies chore 10 letnie kontrakty i zarabiaja wieksza kase niz zawodnicy z NBA... to normalne ze jesli klub Clippers wart byl niedawno 500 mln a zaplacil ktos 2 mld dolarow to taki lebron zamiast 20 baniek chce 40 mln dostawac ... liga kasa marketing wszystko idzie do przodu liga radzi sobie super jest znow boom na nba transmisje przyciagaja najwiecej kibicow od lat ... zawodnicy to widza i chca swoja czesc kasy ...

Kenneth "MANIMAL" Faried Cards

12-13 Innovation Laser Cut Accomplishments 25/25
12-13 Flawless Greats 37/49
14-15 Immaculate Shadowbox 26/75
13-14 Immaculate Premium Patches 60/100
14-15 Select USA Tie Dye 28/40
14-15 Select GOLD Courtside 22/40

Administrator
Awatar użytkownika

nabogato pisze:
oj Czeslaw chyba przesadzasz ... ich koledzy od footballu baseballu czy nhl od wielu lat moga podpisywac jakies chore 10 letnie kontrakty i zarabiaja wieksza kase niz zawodnicy z NBA... to normalne ze jesli klub Clippers wart byl niedawno 500 mln a zaplacil ktos 2 mld dolarow to taki lebron zamiast 20 baniek chce 40 mln dostawac ... liga kasa marketing wszystko idzie do przodu liga radzi sobie super jest znow boom na nba transmisje przyciagaja najwiecej kibicow od lat ... zawodnicy to widza i chca swoja czesc kasy ...

No wiem wiem, ale takie pensje są chore dla mnie. Podobnie jest w sumie w polskiej piłce, gdzie mało znane pety dostaja po 10-15 klocków, mieszkania i samochody.

Awatar użytkownika

Sport sprzedaje się coraz lepiej. Ja tam ich rozumiem, że chcą dostawać więcej skoro liga zarabia więcej (mają na razie 50%, ciekawe o ile powalczą w 2017). Obawiam się jednak ze wraz ze wzrostem pensji o jakieś 50% zwiększy się ilość sytuacji podobnych do Sandersa - wezmą kasę i znikną.

Awatar użytkownika

Cytuj:
NBA wysłała wszystkim 30 drużynom przewidywania nowego salary cap. W przyszłym sezonie jego pula ma wynosić 67.1 milionów dolarów, w kolejnym 89 milionów, a w sezonie 2017/18 aż 108 milionów dolarów.

108 baniek?! To będzie jakiś kosmos totalny. W pierwszym sezonie kontrakt max będzie wynosil jakieś 40mln, po 5 latach dobicie do 50 mln nie będzie niczym niezwykłym...

Awatar użytkownika

O ile kosmiczna kasa dla Jamesa,Currego czy Hardena nie dziwi i nie ma o czym dyskutować,to niestety dla mnie największym bólem będzie przepłacanie przeciętniaków,co zdarza się nawet teraz...Przykład Marvina Williamsa z moich Hornets mówi sam za siebie...

07-08 UD Premier Penmanship 54/81
07-08 Ud Premier Opening Night 16/19 (?)
09-10 Hall Of Fame "Famed Signatures" 49/50
14-15 Gold Standard 79 Au 66/70

http://s1039.photobucket.com/user/joond ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 23 (100%)
Zgadzam się, że salary cap na poziomie ponad 100 baniek to już gruba przesada :? Myślę, że liga nie uniknie przypadków przepłacanych graczy i znacznie może się zwiększyć ich liczba. Następców Sandersa i Bynuma może i nie będzie (miejmy nadzieję) ale "maksów w środę/maksów w sobotę" może być mnóstwo. Przybędzie takich Haywardów, Parsonsów i innych średniaków, którzy będą szantażować dotychczasowych pracodawców i szukać nowych desperatów którzy zapłacą im więcej niż są warci.
Od dawna jestem za wprowadzeniem hard capu, czyli nieprzekraczalnej granicy wydatków na graczy - z jednoczesnym zniesieniem luxury tax. Tyle tylko, że zdanie kibiców się tu nie liczy :lol: Liczy się zdanie graczy, tej nowej kłótliwej Pani (która jest szefową ich związku, czy też adwokatem ... nie pamiętam) właścicieli klubów i komisarza ligi. OK, kasa dla największych gwiazd ligi powinna być duża, ale zadajmy sobie pytanie "jak duża"? Na poziomie 1/2 albo 2/5 budżetu całej drużyny? :o No Panowie, śmiech na sali ... takie jest moje zdanie.
Dawid, co do innych lig (NFL, NBL, NHL) to w tamtych ligach funkcjonują trochę inne rozwiązania systemowe odnośnie budżetów drużyn i sponsoringu. Nie powiem, na czym to dokładnie polega, bo nie orientuję się w tym fachowo, ale pamiętam, że kilka miesięcy temu te różnice opisał felietonista "Wyborczej" Kiedrowski, który na co dzień opisuje funkcjonowanie sportu zawodowego w USA. Opisał to dość fachowo i dla mnie brzmiało dość wiarygodnie, przy czym zaznaczył, że NBA rzeczywiście dużo częściej niż tamte ligi staje przed widmem lokautów :evil:
Też mnie ta wczorajsza wiadomość o salary cap zdziwiła. O ile wiedzieliśmy, że będzie podwyższone, o tyle nie spodziewałem się, że aż do takich kwot :o

Tim Duncan - 838 kart
David Robinson - 642 karty
Tony Parker - 456 kart
Manu Ginobili - 316 kart
Sean Elliott - 178 kart
Avery Johnson - 127 kart
George Gervin - 92 karty
Kawhi Leonard - 87 kart
Dennis Rodman - 64 karty

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.