www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest śr sie 23, 2017 12:37 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Football
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 30 (100%)
Wiadomo, że to nie było tak, że przyszedł nagle czarodziej i swoją różdżką odmienił wszystko. W Barcelonie od najmłodszych lat wpaja się pewne nawyki, niepowtarzalny styl gry polegający na utrzymywaniu się przy piłce. Trzeba było kogoś kto to wszystko poukłada, uwierzy młodym, zdolnym graczom. I tak zrobił. Przypomnę tylko, że gdy Pep obejmował stołek trenera Barcy w składzie byli Ronaldinho, Deco, Zambrotta, Thuram czy Edmilson. Jak by nie patrzeć to bardzo znaczące i drogie nazwiska. Wszyscy odeszli po przyjściu Guardioli. Pojawili się natomiast PIQUE (który, był wyśmiewany w Manchesterze i nie mieścił się często w składzie), DANI ALVES i SEYDOU KEITA (przyszli z Sevilli) oraz mniej znaczący HLEB i CACERES. Do pierwszego składu z rezerw Pep promował JEFFRENA, PEDRO i SERGIO BUSQUETSA. Już w pierwszym sezonie Guardiola zniszczył Mourinho na Bernabeu (6-2), zdobył mistrzostwo, Copa Del Ray i Ligę Mistrzów (2-0 z ManUtd). Razem 10 tytułów w 3 sezony!!!
Z każdym kolejnym sezonem pojawiali się nowi, młodzi gracze, którzy do dziś stanowią o sile Barcy, jak Thiago Alcantara, Montoya, Tello, Bartra czy Quenca. W innych klubach myślę, że mieliby ciężko by zaistnieć, a na pewno nie zdobywać tytuły.
Guardiola nie bał się postawić na młodość i to jest jego ogromny atut. Myślę, że nie przypadkowo kolejnym trenerem został Tito Villanova, który wyznaje podobne zasady co Pep. Po prostu ten system tu się sprawdził. A jak będzie w Bayernie? Na pewno nie brakuje tam utalentowanych graczy, tylko czy będą w stanie tak dominować w środku pola ja Barca Guardioli... zobaczymy ;)

KEVIN GARNETT cards: 2407
1of1: 6
Auto: 25 (3 Auto/Floor, 3 Auto/Jersey, 3 Auto/Patch)
Ball: 9 (1 Ball/Jersey)
Floor: 28 (2 Floor/Jersey)
Jersey: 511 (Shorts, Warm-ups)
Patch: 52 (8 Patch/Jersey)
Shoe: 1

Last update 22.06.2017

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 4 (100%)
Piszę że jest przeciętnym trenerem bo nic dla mnie jeszcze nie pokazał. Odszczekam oczywiście gdy będzie dalej osiągał takie sukcesy,odszczekam. Aczkolwiek miło się czyta naprawdę tak merytoryczne posty jak powyżej,człowiek łapie całkiem inne spojrzenie na sprawę ;)

Co do półfinału, we wtorek będę "stuprocentowym" Bawarczykiem :D

1 patch
9 jersey
48 base&inserts

09/10 Upper Deck Immortals ---> 30/55

Awatar użytkownika

Oj pokazał kolego, pokazał.
Gdy obejmował Barcelonę po Rijkaardzie, ta musiała walczyć w eliminacjach do Ligi Mistrzów... m.in. z Wisłą Kraków ;)
i co ciekawe w Polsce przegrali 0-1.

A co do samej piłki, to jest wśród nas kilku zagorzałych fanów, więc nie myśl że tylko basketem człowiek żyje ;)

Półfinały będą ciekawe, a ten o którym mówimy - wyjątkowo!

Last update 22.06.2017

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 4 (100%)
Jarinho pisze:
Piszę że jest przeciętnym trenerem bo nic dla mnie jeszcze nie pokazał. Odszczekam oczywiście gdy będzie dalej osiągał takie sukcesy,odszczekam. Aczkolwiek miło się czyta naprawdę tak merytoryczne posty jak powyżej,człowiek łapie całkiem inne spojrzenie na sprawę ;)

Co do półfinału, we wtorek będę "stuprocentowym" Bawarczykiem :D

Ja to samo :twisted:

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 15 (100%)
Obrazek

2013-14 Panini Gold Standard Finals MVP 7/20
2015-16 Immaculate Collection Sole of the Game 5/26
1997-98 Ultra Stars 2/20
https://www.flickr.com/photos/132165857@N06/sets/

{ FB_FEEDBACK }: 10 (100%)
Ogladałem ten mecz w TV i bramka bez komentarza. Szkoda ze skonczyl strzelac tylko na 3 golach bo mogl ich zdobyc jeszcze ze 2.

- Fleer 95/96
b) NHL cards:
- New Jersey Devils, Mighty Ducks of Anaheim/Anaheim Ducks
- UD CC 95/96
c) decoy cards/used redemption cards/game schedules

Awatar użytkownika

Bramka piękna, lubię tego grajka!
Gratulacje dla MU za odzyskanie mistrzostwa Anglii!

Dziś pierwsze półfinałowe starcie LM!

A tymczasem świat obiegła dziś informacja, że Mario Goetze od 1 lipca staje się graczem... Bayernu Monachium...

Last update 22.06.2017

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 23 (100%)
O Gotze to mi nawet nie piszcie, bo jak to usłyszałem, to półfinały LM całkowicie zeszły dla mnie na drugi plan :o :oops:
Gdzie leży granica ludzkiego sku###enia się? To tak, jakby Messi nagle powiedział, że właśnie podpisał umowę z Realem. Wyobrażam sobie, co teraz muszą czuć kibice z Dortmundu. I współczuję im - mimo, że kibicuję innemu zespołowi to jednak doceniam to co Dortmund zbudował u siebie za tak małą kasę. Przy takim małym budżecie Bayern nigdy by tego nie zrobił, jak zwykle bawarskie ćwoki muszą kraść innych graczy z konkurencyjnych zespołów (kiedyś Lucio, Ballack a ostatnio Neuer i właśnie Gotze). Nie dziwię się, że cała reszta Niemiec ich nienawidzi.
Barcelona już odpadła. Jestem tego pewny na 100 procent, ale mam nadzieję, że na Wembley Bayern dostanie wpie#### w finale.

Tim Duncan - 822 karty
David Robinson - 633 karty
Tony Parker - 439 kart
Manu Ginobili - 312 kart
Sean Elliott - 178 kart
Avery Johnson - 126 kart
George Gervin - 91 kart
Kawhi Leonard - 80 kart
Dennis Rodman - 65 kart

{ FB_FEEDBACK }: 5 (100%)
Bez przesady z tym sku###eniem się. Goetze urodził się i mieszkał kilka lat w Bawarii w jakimś mieście całkiem blisko Monachium. A później jego stary dostał prace w Dortmundzie. Także mimo, że jest wychowankiem Borussi i gra tam od dziecka, to jednak w jego żyłach płynie bawarska krew.

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 3 (100%)
- A pański kolega? Nie powie nam nic wesołego?
- Deutschland, Deutschland über alles!

Awatar użytkownika

Obie hiszpańskie ekipy wypadły bladziutko na tle silnych fizycznie, zdeterminowanych, pewnych siebie i świetnie ustawionych przez trenerów niemieckich klubów!
Barcelona próbowała utrzymywać się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Bayern jest w gazie i to we wtorek pokazał. Praktycznie na wszystko mieli odpowiedź, w obronie spisywali się świetnie i wykorzystali okazje jakie stworzyła im słaba tego dnia defensywa Barcy. Okoliczności w jakich padły bramki bardzo kontrowersyjne, ale to akurat jest najmniej ważne. W końcu w każdym meczu, każdy sędzia ostatnio popełnia masę błędów...
Co do BVB to cieszę się, że utarli nosa królewskim i krnąbrnym fanom Realu, którzy po porażce Barcelony byli już pewni tego, że ich ulubieńcy zagrają w finale z Bawarczykami. Nie tak szybko ;) Robert przyćmił Krystynę i przejechali się po RM! Dla mnie cichy bohater to Gundogan... koleś zagrał praktycznie bezbłędnie!

Last update 22.06.2017

Awatar użytkownika

Nawiązując do jednego z komentarzy Karola postanowiłem zachęcić do rozmów i w tym temacie.
Zaczął się nowy sezon piłkarski, było sporo zmian w składach, kilka ciekawych spotkań mamy już za sobą.
Wczoraj United straszliwie oberwali od City, mogło się wydawać że przez 60 minut grała praktycznie jedna ekipa, której na dodatek wszystko się udawało. Cieszy mnie dobra postawa Arsenalu na początku rozgrywek, bo to im od dawna najbardziej kibicuję na Wyspach.

Last update 22.06.2017

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 5 (100%)
ja też jestem fanem kanonierów i mam nadzieje że zakup Mesuta Özila zwiastuje zmiane polityki transferowej w tym klubie

FLOOR 307
FLOOR/JERSEY 68
FLOOR/AUTO 150
FLOOR/FILM 15
BALL 10

TOTAL 550

Awatar użytkownika

Nowy sezon i nowa gra United. Niestety słabsza :x nie wiem, czy to "syndrom Moyesa" ale niech zmienią styl grania jak najszybciej. Fakt, MU miało trudnych rywali na samym początku - porażki na wyjazdach z City i Liverpoolem, remis u siebie z Chelsea. Zamiast 9 pkt z silnymi ekipami mają na razie 1 pkt. Dramat, szczególnie obrona to dramat. Dobrze chociaż, że Rooneya nie sprzedali.
Arsenalu jakoś nie widzę jako mistrza (sorry Haku) ;) Fakt, Ozila wyrwali sprzed nosa United, ale jeden Ozil to nie wszystko, reszta graczy to według mnie ci, którzy nie dorośli do mistrzostwa, czyli regularnej gry przez cały (!) sezon. W moim prywatnym rankingu wyżej umieściłbym zarówno Chelsea jak i nawet Obyw ... (wróć! Arabów) :lol: z City. Arsenal z Liverpoolem i z Tottenhamem pewnie powalczy tradycyjnie o 4 miejsce w Premiership.
Ciekaw jestem Niemiec ... rywalizacja między BVB a Bayernem zapowiada się - przynajmniej na razie - pasjonująco. Bayern jest strasznie mocny i ma dużo szerszą kadrę, ale Borussia dała im pstryczka w nos w Superpucharze Niemiec :D
W pozostałych krajach będzie tradycyjnie: we Francji pewnie PSG, we Włoszech pewnie Juve (choć po ostatnich zwycięstwach nad BVB i Milanem w Mediolanie na drugą potęgę wyrasta ekipa z Miasta Śmieci czyli Neapolu). Hiszpania to tradycyjnie Barca i Real - ze wskazaniem na tych pierwszych. Bale'owi w Realu daję maksimum 2 lata i Perez się nim znudzi - będę się wtedy śmiać aż mnie brzuch rozboli :lol: I dobrze, śmiech to zdrowie - szczególnie po zapłaceniu 100 baniek zamiast 40.
Liga Mistrzów - jedna wielka niewiadoma. Serce za United, trochę mniej za BVB, ale rozum jednak za Barceloną albo Realem. Tytułu nikt jeszcze nie obronił, więc wykluczam piwożłopów spod znaku Oktoberfest ;)

Tim Duncan - 822 karty
Tony Parker - 439 kart
Manu Ginobili - 312 kart
Sean Elliott - 178 kart
Avery Johnson - 126 kart
George Gervin - 91 kart
Kawhi Leonard - 80 kart
Dennis Rodman - 65 kart

Awatar użytkownika

Arsenal mistrzem... no way ;( Ja po prostu zawsze lubiłem styl gry jaki prezentowała ekipa Wengera. Ozil... gdyby nie grał dla Realu to może bym go polubił, ale za grę należy chłopaka naprawdę pochwalić, bo podawać celnie to on potrafi! Man U pewnie jeszcze się podniesie, ale jakoś zupełnie nie przekonuje mnie to co obecnie prezentują na boisku. Obrona to dramat, Rio i Vidic to już nie Ci sami zawodnicy. Mam tylko nadzieję, że Chelsea nie włączy się w walkę o mistrzostwo Anglii. Z wiadomych względów, wstręt do Mourinho!!!
W Hiszpanii świetnie rozpoczęła ekipa Atletico Madryt. W zupełnie innym kierunku zmierzają natomiast Valencia i Sevilla, która jest obecnie... ostatnia w lidze! Bale'a chciałem zobaczyć w Barcelonie, ale 100 melonów to rzeczywiście jakaś farsa...
W Niemczech wolałbym Bayern ze względu na Guardiolę, ale mam nadzieję, że Borussia powalczy do ostatnich kolejek.

Last update 22.06.2017

{ FB_FEEDBACK }: 10 (100%)
Jestem fanem MU ale myslałem ze wybiora innego trenera na zastepce Fergusona. Nic nie mam do Moyesa ale dla mnie OK sprawdzi sie on w takim Evertonie a Manchester to chyba za wysoka polka dla niego no chyba ze potrzebuje czasu ale ciekawe jak długo taka aklimatyzacja potrwa. Skład jak to skład duzo sie nie zmieniło a szkoda bo inne mocniejsze kluby kupowały na potege i bardzo sie wzmocniły. Wiem ze niektorzy moga narzekac ze na dzien dobry od razu dostali 3 trudne mecze dzis 4 z Liverpoolem ale dla takiej druzyny jak MU nie powinna byc to az taka tragedia. Załuje tylko ze w tych meczach stracili dosyc duzo punktów ktorych moze potem brakowac w koncowym rozrachunku. Pomimo słabej polityki transferowej, nie udanych paru meczach i moich nerwach i rzucaniu wyzwisk podczas meczow gdy cos idzie nie tak to dalej kocham moja druzyne i to sie nie zmieni. GLORY GLORY MAN UTD.

- Fleer 95/96
b) NHL cards:
- New Jersey Devils, Mighty Ducks of Anaheim/Anaheim Ducks
- UD CC 95/96
c) decoy cards/used redemption cards/game schedules

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 1 (100%)
Czas najwyższy odświeżyć trochę temat o kopanej, bo wczoraj wylosowano grupy MŚ ;) . Dla tych, co nie widzieli: http://sport.wp.pl/kat,86078,title,Rozl ... omosc.html.

Jak oceniacie to losowanie? Grupa D to prawdziwa grupa śmieri - Włochy, Anglia, Urugwaj no i Kostaryka, która pewnie będzie dostarczycielem punktów ;) . Między pierwszą trójką rozegra się pewnie niesamowita batalia.

Bardzo ciekawie zapowiadają się również następujące grupy:
- A (Brazylia pewnie wygra ale lekko nie będzie, ostrą walkę stoczą pewnie Meksyk z Chorwacją o drugie miejsce)
- C (zespoły raczej nie elektryzują, ale każdy ma duże szanse na awans, chociaż najmniejsze dałbym Grecji)

Stosunkowo łatwą grupę ma Francja, ale już o drugie miejsce będzie ciekawa walka. W grupie F wszystkich pozamiata pewnie Argentyna, ale liczę po cichu, że Bośnia i Hercegowina uzyska awans ;) . Bardzo mocną grupą jest G (Niemcy, Portugalia, Ghana i USA). Szkoda mi tych dwóch ostatnich zespołów, bo w innych grupach mogłyby spokojnie powalczyć o awans. Najmniej ciekawa jest dla mnie grupa H. Rosja pewnie spokojnie tam sobie poradzi, a Belgia rozczaruje :P .

PS. Jestem za Brazylią :D

http://s902.photobucket.com/user/Mac_cards/library/Derek%20Fisher?sort=9&page=0

LOS ANGELES LAKERS players: 108

2009-10 PANINI SEASON UPDATE LAKERS LEGACY: 10/10 (100%)

Awatar użytkownika

Wczoraj odbył się kolejny pojedynek Realu z Barceloną. Było w nim chyba wszystko, nie mogło zabraknąć też niestety kontrowersji. Ja jestem wiernym kibicem Barcy dlatego chętnie wysłucham głosów osób neutralnych. Czy według Was sędzia wczorajszego spotkania rzeczywiście skrzywdził gospodarzy??

Last update 22.06.2017

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 29 (100%)
Nie. Dwa karne słusznie podyktowane. Karnego dla realu nie było, bo faul był przed polem karnym. Kontrowersje w takim meczu zawsze są i będą i niezależnie od wyniku jedna z stron będzie czuła się pokrzywdzona. Taka jest specyfika Gran Derbi.

Kobe Anthology 191/200

Awatar użytkownika

Wchodzę wczoraj do pubu na godzinę przed meczem i widzę już sporo osób, w tym kilku znajomych. "Madridiści" i "Barceloniści" wspólnie przy stolikach i zaczynają się dyskusje. Kilka osób pyta mnie komu kibicuję, Realowi czy Barcelonie. Gdy odpowiadam, że nikomu bo przyszedłem tylko obejrzeć ciekawy mecz to patrzą na mnie lekko zdziwieni. Potem mówię, że kibicuję Manchesterowi United, więc żartobliwie pokazują na sufit i proponują mi cwaniaczki, że mogą dla mnie zrobić zrzutkę na sznur :lol: Tak więc widzicie, jak ciężko być w tym sezonie fanem United ;)
Co do meczu Real - Barca to na pewno najciekawsze i jedne z najbardziej wyrównanych Derby w ostatnich kilkunastu latach. Oba karne dla Barcelony słuszne, podobnie jak czerwień dla Ramosa (przecież Neymar wychodził na czystą pozycję), choć i tak owi "Madridiści" w pubie zaklinali się, że niesłusznie :roll: (swoją drogą to niektórzy z nich to naprawdę śmiechowi ludzie, trenują w klubach, więc powinni umieć ocenić sytuację, a oni "rżną głupów" do upadłego) ;) Sędzia w tym meczu podjął tylko jedną złą decyzję - tą mianowicie, że podyktował karnego dla Realu, gdy powinien odgwizdać rzut wolny. Od razu zaznaczam, że ja z tych którzy uważają że w I połowie Neymar jednak nie był faulowany w polu karnym (gracz Realu najpierw delikatnie musnął piłkę a dopiero potem spowodował upadek Neymara) więc sędzia i tu słusznie ocenił sytuację. O ewentualnym karnym dla Realu po rzucie wolnym też nie ma co pisać - Fabregas ewidentnie chronił twarz i nie powiększył owej "powierzchni obronnej ciała", ręce miał przed sobą. Inna sprawa, że Cesc chamsko się zachował przy golu Messiego, ewidentnie chciał pajac sprowokować Pepe, trącając go łokciem.
Najładniejsza bramka meczu to zdecydowanie ta druga Benzemy. Owszem, Iniesta też ładnie strzelił, ale miał prostszą sytuację. A przyjęcie piłki Karima przy golu na 2:1 było mistrzostwem świata. Mascherano czołowym stoperem Europy :lol:
W ostatecznym rozrachunku Barcelona wygrała zasłużenie. Mi się wydaje w ogóle, że te derby miały nieco łagodnijejszą "otoczkę" niż zwykle. Może to przez brak Mourinho? :)
Pamiętać Pany, że jutro i w środę nie ma Ligi Mistrzów, więc możecie obejrzeć jutro słynne derby Westfalii Dortmund vs Schalke (mecz o 2 miejsce w lidze niemieckiej - godz. 20.00) lub derby Manchesteru (godz. 20.45). Będzie się działo, może Rooney znowu strzeli gola z 50 metrów? :twisted:

Tim Duncan - 822 karty
Tony Parker - 439 kart
Manu Ginobili - 312 kart
Sean Elliott - 178 kart
Avery Johnson - 126 kart
George Gervin - 91 kart
Kawhi Leonard - 80 kart
Dennis Rodman - 65 kart

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.