www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest czw lut 23, 2017 3:37 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: EuroBasket 2013
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 30 (100%)
Dziś zaczynają się ME w koszykówce, które rozgrywane będą w Słowenii.
Zapraszam do dyskusji w tym temacie.
Jak oceniacie szanse Polaków w tej imprezie?

KEVIN GARNETT cards: 2385
1of1: 6
Auto: 25 (3 Auto/Floor, 3 Auto/Jersey, 3 Auto/Patch)
Ball: 9 (1 Ball/Jersey)
Floor: 28 (2 Floor/Jersey)
Jersey: 501 (Shorts, Warm-ups)
Patch: 51 (8 Patch/Jersey)
Shoe: 1

Last update 27.01.2017

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 4 (100%)
Stać ich na miejsce w pierwszej trójce ale:

a) Gortat z Lampe muszę naprawdę dominować pod koszem,to nasza najsilniejsza broń i tylko i wyłącznie dobra dyspozycja obu zawodników daje nam jakieś szanse
b) skuteczność zza łuku obwodowych porównywalna do sparingów
c) mniej głupich strat ze strony rozgrywających (nasz zdecydowanie najsłabszy punkt, mam wrażenie że Lampe lepiej podaje od Koszarka i Szubargi)

Nie mogę się doczekać pierwszego meczu ;)

1 patch
9 jersey
48 base&inserts

09/10 Upper Deck Immortals ---> 30/55

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 7 (100%)
Dokładnie - Lampe i Gortat to nasza najgroźniejsza broń. Sęk w tym, że wszyscy o tym wiedzą i będą próbować wyłączyć ich z gry - a kto poza nimi gra w miarę równo? Niestety nikt...

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 23 (100%)
Nikomu nie zabraniam być optymistą, ale ja przede wszystkim jestem realistą. Czyli wyjście z grupy a potem każdy kolejny mecz (z kimkolwiek) w przysłowiową "czapę". Czyli gdzieś w granicach 13 - 16 miejsca. Gortat i Lampe to niestety za mało :)

Tim Duncan - 798 kart
David Robinson - 626 kart
Tony Parker - 407 kart
Manu Ginobili - 291 kart
Sean Elliott - 177 kart
Avery Johnson - 126 kart
George Gervin - 89 kart
Kawhi Leonard - 68 kart
Dennis Rodman - 65 kart

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 14 (100%)
Skoro Karolu obstawiasz 13-16 miejsce to nasi nie mogliby wyjść z grupy :D Mnie tam usatysfakcjonuje nawet 7 miejsce gwarantujące udział w MŚ

17 autographs

stan na 18.02.2017

MY PC

http://s1189.photobucket.com/albums/z430/answer81/

Awatar użytkownika

Z tego, co się orientuję to są 4 grupy po 6 zespołów, wychodzą po 4 ekipy z każdej grupy, czyli według moich obliczeń właśnie jakieś 13 - 16 miejsce :) A naszym życzę jak najlepiej, ale realia realiami ... na razie po I kwarcie szósteczka do tyłu i to przeciw słabej Gruzji :o

Tim Duncan - 798 kart
Tony Parker - 407 kart
Manu Ginobili - 291 kart
Sean Elliott - 177 kart
Avery Johnson - 126 kart
George Gervin - 89 kart
Kawhi Leonard - 68 kart
Dennis Rodman - 65 kart

Awatar użytkownika

wychodzą 3 ;) później 2 grupy po 6 drużyn i 4 pierwsze drużyny na krzyż grają ćwierćfinały

17 autographs

stan na 18.02.2017

MY PC

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 1 (100%)
Muszę przyznać, że dawno tak się nie denerwowałem podczas oglądania meczu. Pierwsza połowa za nami i tragedia drodzy państwo. 0/5 z lini rzutów osobistych, podobnie jest z resztą ze skutecznością za 3pkt. 9 strat i masa błędów w obronie. Jeżeli chłopaki nie obudzą się po przerwie to dostaniemy mocne lanie od Gruzji... :roll:

Zastanawia mnie dlaczego nasi rozgrywający są tak mało agresywni i w ogóle nie chcą ścinać pod kosz po zasłonach.

Jedyny plus to gra Ignerskiego, który mógłby być bardziej agressywny i więcej próbować rzucać.

Mam nadzieję, że obudzimy się w drugiej połowie...

Awatar użytkownika

A to sorry ... myślałem, że jest inaczej, byłem pewny, że wychodzą 4 zespoły z każdej grupy. Tym gorzej, skoro jest jak jest, to nie wyjdziemy nawet z grupy. Co gorsza, z Dream Teamem z Gruzji na razie - 19 i jestem na 100 procent pewny, że mecz jest przegrany. W takiej formie to pojadą z nami wszyscy, rodacy Krecika też :( Pozostanie kibicować Parkerowi i jego Francuzom.

Tim Duncan - 798 kart
Tony Parker - 407 kart
Manu Ginobili - 291 kart
Sean Elliott - 177 kart
Avery Johnson - 126 kart
George Gervin - 89 kart
Kawhi Leonard - 68 kart
Dennis Rodman - 65 kart

Awatar użytkownika

3 czy 4 nieważne dzisiejszą przegraną zamykamy sobie drogę :( Przypomniał mi się Gortat w jednym z wywiadów ,że oni nie jadą pokonać Hiszpanii tylko ją zbić :lol: Jak na razie to bęcki są ale od Gruzji :lol:

17 autographs

stan na 18.02.2017

MY PC

Awatar użytkownika

Na tle przeciętnej Gruzji prezentujemy się fatalnie, więc z czym do ludzi??
Szkoda, bo po meczach kontrolnych wydawało się, że nie powinno być źle. Niestety turniej to inna historia. Po raz kolejny okazuje się, że Polak nie potrafi...
I może tym stwierdzeniem niektórych zdenerwuję, ale dla mnie dziś Gortat potwierdził, że to tylko przeciętny gracz, który bez rozgrywającego na poziomie NBA niewiele znaczy...

Last update 27.01.2017

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 3 (100%)
Dokładnie całkiem realne jest zakończenie turnieju bez ani jednej wygranej.

Stan polskiej kadry i ligi jest tragiczny więc nie wiem jak tu popularyzować basket :(

Ale my mamy NBA ;)

Awatar użytkownika

Leszczu pisze:
I może tym stwierdzeniem niektórych zdenerwuję, ale dla mnie dziś Gortat potwierdził, że to tylko przeciętny gracz, który bez rozgrywającego na poziomie NBA niewiele znaczy...

Może to tylko przypadek przy pracy i w następnych spotkaniach pokaże na co go stać. Widać było, że nie jest on demonem w sytuacjach 1on1.... No nic niech jutro już mnie nie zawiedzie. :P

Tak się zastanawiam czy jest sens dłużej rozwodzić się nad dzisiejszym spotkaniem. Chłopaki zostali zjedzeni przez rywala i miejmy nadzieję, że ten kubeł zimnej wody podziała pozytywnie w następnych meczach. Prawdopodobnie więcej minut na pokazanie się dostanie młodzież. Mam tu przede wszystkim na myśli Zamojski 3/3 zza lini 3 pkt. (Czy ktoś jeszcze coś ciupnął za 3 pkt.? :roll:) i Karnowski, który pokazał, że może być dobrym zmiennikiem dla Gortata.

{ FB_FEEDBACK }: 5 (100%)
Tssssssssyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.

Wiecie co to? Odgłos spuszczania powietrza z balona. Pierwszy mecz i już nas nie ma na mistrzostwach. Dwa lata temu graliśmy w składzie z Hrycaniukiem i Szczotką i mogliśmy ograć wicemistrzów Swiata Turków. Teraz gramy w najsilniejszym składzie i z uśmiechem na ustach gromią nas Gruzini.

Gortat jest niereformowany. Nie pierwszy raz się zdarza, że naplecie tony bzdur które poźniej nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość. Parkiet po raz kolejny okazał się brutalny ale sam Marcin znowu nic się nie nauczy i przy następnej okazji znowu będziemy mogli posłuchać czego ON i jego drużyna nie osiągną. Powodzenia w walce o 25 zwycięstw w Suns.

Dwie wieże dobre mi sobie, ten chudy Gruzin z brodą który wyglądał na 50 lat robił co chciał. Skoro taki koleś wygarnia kilka piłek w ataku, trafia raz za razem sprzed nosa Lampe albo ośmiesza go 1-1 to co zrobią lepsi zawodnicy?

Kelati i Waczyński. Lady Pank śpiewali kiedyś o takich jak oni piosenkę, nie pamiętam jak szła dokładnie, ale było tam coś o zerach.

Rozgrywający. Lepiej za dużo nie pisać bo agent jednego z nich (tego bardziej okrągłego) na pewnym forum o koszu mocno alergicznie reaguje na krytyke swojego klienta używając przy tym mało wyrafinowanych słów.

Ławka. Jakby dr Frankenstein zebrał "talenty" wszystkich rezerwych do kupska i próbował coś z tego ulepić to nie wiem czy uskładałby pół koszykarza. I niech nikogo nie zmylą trójki Zamojskiego czy punkty Karnowskiego, oni trafiali jak było już dawno po meczu. Gdyby był remis to obaj drapaliby się po dupach na ławce.

Trener. Gruzin miał nas pięknie rozpracowanych, co akurat trudne nie było bo nasza taktyka to gra do wysokich i niech coś płodzą oraz rzuty za trzy. W każdym razie ładnie nas podwajali pod koszem, a w ataku rozgrywający z brodatym i jeszcze jednym gościem z jeszcze jednym niezapamiętalnym nazwiskiem zrobili jesień. Stawaim dolary przeciwko orzechom, że my o Gruzinach gówno wiedzieliśmy, no może poza tym, że prawdopodobnie wyjdą w pięciu.

Akcja meczu. 6,5 minuty do końca 4 faule na koncie a Zamojski na 8 metrze macha łapami jakby miał tam dwa cepy przed nosem Gruzina. Oczywiście trafił go i podarował dwa rzuty w prezencie.

Akcja meczu nr 2. Koszarek w 5 sekundzie akcji airball za trzy.

Zbieramy plony naszej ogórkowej ligi. Gwiazdy które są nikim w Europie. Nasi zawodnicy śmiało moga stawać w jednym szeregu z kopaczami.

Coś by wypadało pochwalić na koniec. Chyba tylko Gruzinów, dla nas zupełnie anonimowy zespół, tymczasem zawodnicy zdecydowanie lepiej wyszkoleni, dużo widzący, grający mądrze i wiedzący co mają robić. Będę im kibicował w następnych meczach.

Jutro Czesi i wszystko wskazuje na to, że Robik wieczorem zaloguje się na forum i będzie się z nas śmiał. Ale pocieszające jest to, że gorzej już chyba być nie może. Chyba.

Awatar użytkownika

Michał, stęskniłem się za Twoimi postami :D :D

Służę uprzejmie :) Ostatno moje myśli były gdzieś daleko od kart i kosza ale najwyraźniej nasi ceglarze przywrócili mnie do życia.

Awatar użytkownika

Brakowało mi Ciebie kolego ;)

Kilka bardzo trafnych i dosadnych stwierdzeń ;)

Najgorsze jest to, że wydawało mi się, iż niemiecki trener naprawdę jest fachowcem, a na tle tego ekipy gruzińskiej wyglądał jak uczniak... chyba, że po prostu z naszymi koszykarzami, którzy nazywani byli "śpiącym gigantem"...... nawet taki autorytet na ławce nic nie zdziała!

Last update 27.01.2017

Leszczu pisze:
Brakowało mi Ciebie kolego

Kilka bardzo trafnych i dosadnych stwierdzeń

Najgorsze jest to, że wydawało mi się, iż niemiecki trener naprawdę jest fachowcem, a na tle tego ekipy gruzińskiej wyglądał jak uczniak... chyba, że po prostu z naszymi koszykarzami, którzy nazywani byli "śpiącym gigantem"...... nawet taki autorytet na ławce nic nie zdziała!

I Ciebie dobrze widzieć w zdrowiu ;)

Gortat już przecież zdążył wszystkim dookoła rozgłosić jaki to wspaniały i światły jest teraz trener a jaki "be" był Pipan. Ale to już kiedyś pisałem, Gortat za dużo gada i najczęściej gada głupoty.

Gortat pisze:
Musiałbym użyć bardzo niemiłego sformułowania, żeby porównać trenera Bauermanna oraz Pipana

Bardzo podoba mi sie ten "śpiący gigant", szczególnie fragment o spaniu. Pewnie to któryś z naszych dziennikarzy albo ktoś z kadry (może nawet trener) tak powiedział. Bo nie sądze, żeby takiego sformuowania użył ktoś z zewnątrz. Napinanie muskułów, wieszanie medali przed startem, są bardzo typowe dla naszego sportu. Dlatego później porażki, którte chyba tylko dla nas są niespodziankami, bolą podwójnie.

Administrator
Awatar użytkownika

Krzysiu Szubarga i Łukasz Koszarek pokazali jak potrafią grać. ZERO DOBREJ GRY ! Nawet Tsiczkiwlikikdoijeiod trafił trójke sprzed nosa Lampego a wszyscy się śmieją jak wyciągali jego karty :P
Wszystko o meczu zostało powiedziane, mam tylko nadzieje, że Vesely sam nie wygra jutro meczu z naszymi chłopcami, któzy przecież celują w medal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika

Ja Wam powiem szczerze, że nie interesowałem się do tej pory EuroBasketem. Nie wiem kto z NBA przyjechał, jakie są ogólnie prognozy, składy itp. Wczoraj usłyszałem w ogóle, że mecze się zaczynają. Dziś ok. 13.40 załączyłem TV i akurat trafiłem na przedmeczowe studio. Był jakiś felieton o naszej ekipie na tę imprezę i własnym uszom nie wierzyłem co Ci ludzie pitolą. Tam usłyszałem, że Bauermann to trener, który ma w końcu obudzić "śpiącego giganta" i szansach na medal... Na papierze podobno mamy jeden z najsilniejszych składów na tym turnieju, a kombinacja graczy podkoszowych nie ma sobie równych...

Last update 27.01.2017

Awatar użytkownika

Leszczu pisze:
Był jakiś felieton o naszej ekipie na tę imprezę i własnym uszom nie wierzyłem co Ci ludzie pitolą. Tam usłyszałem, że Bauermann to trener, który ma w końcu obudzić "śpiącego giganta" i szansach na medal... Na papierze podobno mamy jeden z najsilniejszych składów na tym turnieju, a kombinacja graczy podkoszowych nie ma sobie równych...

Najwyraźniej jeszcze sięnie obudził ten gigant... xD Może jutro...

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
Leszczu pisze:
Na papierze podobno mamy jeden z najsilniejszych składów na tym turnieju, a kombinacja graczy podkoszowych nie ma sobie równych...

No tak, różnica między teorią a praktyką, chyba wszędzie jest spotykana nawet w sporcie :lol:
Panowie, o której jutro jest mecz? Wziąłbym na halę do pracy TV, ale po dzisiejszej grze naszych, chyba mi się nie opłaca tego targać ze sobą :D

Auto: 20 (2 Auto/Jersey)
Patch: 4
TAG: 1

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014

Awatar użytkownika

Wiecie co? Po tym co widziałem po pierwszym meczu Polski mogę tylko powiedzieć "no comments".
"Obudzić giganta".....buhahahahaha.... :lol: :lol: :lol:

Administrator
Awatar użytkownika

Chorwaci rzutem na taśme wygrali z Gruzją. Oj dawno taki ciekawy nie był ten Eurobasket.
Łotysze egzekucja 100% w końcówce z Czarnogórą i niespodziewana wygrana.
Ukraina już dwa razy wygrała, nie mam pytań :D

Po dzisiejszym meczu przypomniał mi się frajersko przegrany mecz z Ukrainą, po którym słychać było głosy, że dobrze że dzisiaj taka wpadka a nie na Euro. No to mamy deja vu. Nie wiem która porażka gorsza, lanie z Gruzją czy przegrany wygrany mecz dzisiaj.

Nasz trener ma taką filozofię, że bardzo chwali swoich graczy i wciska im różny kit, żeby podnieść ich wartość. Np. według niego Gortat jest najlepszym broniącym w Europie. To ja już wiem, dlaczego takie ładne laurki wystawili mu sami gracze, skoro nawijał im takie bardzo przyjemne ale jednak bzdety. Naszemu naczelnemu reprezentacyjnemu narcyzowi też udzieliła się atmosfera publicznego robienia gały bo według niego Lampe jest najlepszym wysokim grającym w Europie. Tak sobie chłopaki słodzili przed mistrzostwami a już za momencik, już za chwileczkę zacznie się szukanie winnych i ściąganie z siebie odpowiedzialności.

Gortat nie był dzisiał młotem ale szczotą którą Vasely wytarł parkiet. Świetny mecz Czecha, miotał nami jak Zeus piorunami.

Lampe w ataku próbował, zresztą często wpuszczany przez kolegów na mine i rzucał przez ręce, ale w obronie to jest dziecko w gęstej mgle.

Koszarek na początku żwawy jak kot w marcu ale czym bliżej było końca meczu to on był bliżej wczorajszej formy.

Waczyński nawet nie wygląda jak koszykarz, jakby trochę przypakował to nic by się nie stało, w końcu to koszykówka a nie bieg na 10 km. Do tego zagubiony, niepewny, przestraszony. Strasznie biedni jesteśmy personalnie skoro tacy ludzie grają w kadrze.

Kelati lepiej niż wczoraj, ale po takim popisie poprzeczke miał zawieszoną bardzo nisko, więc ciężko mu było zagrać dwa razy aż tak źle. Ignerski nie boi się rzucać, trafia i wygrałby nam ten mecz gdyby ostatnich minut nie przesiedział na ławce. Ponitka bardzo chce ale nie bardzo może.

Realnie jesteśmy bardzo blisko 0-5.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.