www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest ndz gru 17, 2017 6:51 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 11 (100%)
Witam

Na wstępie chciałbym przeprosić za mocny spam ale w związku z tym ze na forum nikt nie zagląda do tematów komentarzy kupna i sprzedaży spamuje w 5 głownych działach aby do każdego ta cudowna wiadomość trafiła i dowiedział sie o zaistniałej sytuacji.

Kupiłem u kolekcjonera Soulja kartę oto ona

Obrazek

Karta na zdjęciu ma tylko widoczny lekko zajechany róg. Ten rocznik kart tak ma słaby papier bla bla bla byłem swiadomy tego co kupuje. Dostaje przesyłkę zapakowaną w toploder białą kartkę papieru oraz kopertę bombelkową. Toploder nie ma znaków zgniecenia. Wiec uszkodzenie wynikło wcześniej natomiast nasz cudowny sprzedawca nie poinformował mnie o tym bo jak sie tlumaczy tego nie było jak on miał kartę.

Oto fota.
Obrazek

Jestem podjarany ta karta niestety uszkodzenie karty powoduje znaczny spadek jej wartości. Napisałem do sprzedawacy z propozycją rozwiązania problemu. Karta kosztowała 310 zł. Moja propozycja za uszkodzenie karty wynosi 1/4 jej wartości. Zaproponowałem kwotę 70 zł zwrotu za kartę z uszkodzeniem. Niestety sprzedający nie zgodził się na tą opcję. Zaproponował mi zwrot całej gotówki za odesłanie karty, lub 20 zł rekompensaty za to uszkodzenie.

Moje zdanie w tej sprawie jest następujące w związku z tym że to jest karta 1/1 nie chcę jej zwracać i odzyskiwać hajsu ale chce zostać potraktowany uczciwie. Nie kupie sobie drugiej takiej nie zagietej itd.
Karta zostaje u mnie uszkodzona niestety. Uważam ze zwrot 1/4 wartosci karty jest opcją idealną dla obu stron aby sprawa odbyła się bez tego postu. Niestety sprzedający się nie zgodził argumentując ze poniesie on straty z tego tytułu, i twierdzi że spokojnie tak uszkodzoną kartę sprzeda na ebay.
Nie chce rzucać epitetami w jego stronę chociaż cisną mi się mocno na usta...

PANINI TO NIE KARTY !!!

Gary Payton 1556 sztuk
Ben Wallace 850 sztuk
Shawn Kemp 817 sztuk

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 4 (100%)
Chciałbym, żeby Soulja wypowiedział się w stosunku do tego tematu.

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 10 (100%)
Wieczorem ogarnę temat z Czesławem.

SPRAWDZ MOJE KARTY NA SPRZEDAZ:

viewtopic.php?f=118&t=54441
http://www.bobstercardsworld.pl/
http://s1257.photobucket.com/user/rumak ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 7 (100%)
Moją odpowiedzią niech będzie pełna korespondencja pm - czytajcie od dołu do góry, żeby zachować chronologię (pozwoliłem sobie też usunąć dane Marcina).

Od siebie dodam, że:
- kartę zarezerwowałem na prośbę Marcina ponad miesiąc temu
- kartę zapakowałem solidnie - w identyczny sposób pakuję wszystkie karty które sprzedawałem za granicę i w obrębie PL - nigdy nie było żadnych problemów (zainteresowanych proszę o kontack z Kolegami z forum z którymi handlowałem)
- karta wyjechała ode mnie w stanie ze zdjęcia nr 1 (bez żadnych uszkodzeń oprócz wspomnianego rogu widzocznego na zdjęciu)
- od początku proponowałem zwrot pełnej kwoty za kartę
- Marcin uparł się na kupno, narzucił swoje warunki (70 PLN zwrotu) i szantażował postem na forum
- nigdy nie twierdziłem, że sprzedam ją za 80$ na eBay - stwierdziłem, że mimo zaistniałego uszkodzenia karta poszła by za 80$

Czy uczciwie jest stawiać mnie pod ścianą, w sytuacji kiedy karta wyjechała ode nie w stanie bardzo dobrym a doszła w uszkodzonym?
Czy nie zachowałem się uczciwie proponując OD RAZU BEZ ZBĘDNYCH pytań zwrot całej kwoty?
Czy owe 70 zł proponowane przez Marcina nie jest szantażem, czyli albo to albo nic?
W któym momencie zachowałem się w jakikolwiek sposób nie fair? Wtedy kiedy proponowałem zwrot karty i oddanie całości kwoty? Czy idąc na kompromis i proponując 20 PLN rekompensaty?

Rozumiem rozgorycznie, ale załatwianie sprawy a taki sposób jak robi to Marcin jest niepoważne...

Cytuj:
JAY JAY pisze:
hahah :D

viewtopic.php?f=140&t=57550

udostępniaj.

Hej,
Kolejny raz piszę - jeżeli nie jesteś zadowolony z transakcji (z różnych przyczyn), po prostu odeślij mi tą kartę a ja zwrócę Tobie całą kwotę. Proste.
To czy dalej będę ją chciał sprzedać i za ile to już nie Twoje zmartwienie.
Na forum możesz pisać co chcesz, jest to forum publiczne i otwarte na wymianę poglądów. Jak zaczniesz temat, ja udostępnię całą naszą komunikację - wnioski niech każdy wyciągnie z niej sam.
pozdr
mariusz

JAY JAY pisze:
Nie rozumiesz stary chyba zasad kupna i sprzedaży przedmiotu. Przewoźnik ponosi odpowiedzialność w momencie kiedy przesyłka jest ubezpieczona. Jak wysyłasz w takim sposób zadna poczta polska nie odda Tobie 300 zł za tą kartę. Druga sprawę. Karta jest karta 1/1 wiec nie kupie sobie takiej drugiej więc nie chce zwrotu hajsu tylko rekomensata za uszkodzoną kartę. Przez to uszkodzenie dostała ona po wartosci ale ty definitywnie tego nie mozesz zrozumiec. Że nie sprzedaż jej za 80 gdy zrobisz dokładne zdjęcie uszkodzenia. W dupe wsadz sobie te 20 zł bo obrazasz mnie taka propozycją. Dałem Tobie kwotę która chcę i którą uwaząm ze jest bezpieczna dla nas obu za zaistniała sytuację. Niestety jestem widzę po raz kolejny zamkniety na swoje błedy. I jeśli uwazasz że karta zapakowana w holder i papier biały to jest dobra ochrona to radze Tobie zmienić system pakowania.
Druga sprawa że ja kupuje towar jaki widze na zdjęciu a niestety dostaje inny uszkodzony na co ty traktujesz kupującego jak gówno. Gwarantuje Ci cudowny post na forum w tej sprawie.
Wysłano: 19 gru 2015, 12:39
Wyświetl wiadomość

Odpowiedz z cytatem
JAY JAY

Temat wiadomości: Re: soulja store
Folder: Otrzymane
Nie rozumiesz stary chyba zasad kupna i sprzedaży przedmiotu. Przewoźnik ponosi odpowiedzialność w momencie kiedy przesyłka jest ubezpieczona. Jak wysyłasz w takim sposób zadna poczta polska nie odda Tobie 300 zł za tą kartę. Druga sprawę. Karta jest karta 1/1 wiec nie kupie sobie takiej drugiej więc nie chce zwrotu hajsu tylko rekomensata za uszkodzoną kartę. Przez to uszkodzenie dostała ona po wartosci ale ty definitywnie tego nie mozesz zrozumiec. Że nie sprzedaż jej za 80 gdy zrobisz dokładne zdjęcie uszkodzenia. W dupe wsadz sobie te 20 zł bo obrazasz mnie taka propozycją. Dałem Tobie kwotę która chcę i którą uwaząm ze jest bezpieczna dla nas obu za zaistniała sytuację. Niestety jestem widzę po raz kolejny zamkniety na swoje błedy. I jeśli uwazasz że karta zapakowana w holder i papier biały to jest dobra ochrona to radze Tobie zmienić system pakowania.
Druga sprawa że ja kupuje towar jaki widze na zdjęciu a niestety dostaje inny uszkodzony na co ty traktujesz kupującego jak gówno. Gwarantuje Ci cudowny post na forum w tej sprawie.
Wysłano: 19 gru 2015, 10:39
Wyświetl wiadomość

Odpowiedz z cytatem Odpowiedz na wiadomość
soulja

Folder: Wysłane
Hej,
Winę za uszkodzenie karty w trakcie transportu ponosi przewoźnik. Ja wysłałem kartę taką jak widziałeś na zdjęciu, zabezpieczoną solidnie - tak samo wysyłałem dużo kart za granicę i nigdy nie było problemu.
No nic, moją propozycję znasz ale widzę że nie dojdziemy do porozumienia. Pakuj ją i odeślij z powrotem do mnie, a ja oddam Tobie $$.
Pozdr
Mariusz

JAY JAY pisze:
Hej

Jestes już starym kolekcjonerem i nie chce mi się Tobie tłumaczyć że karta uszkodzona dostaje po wartości o połowe lekko. I nie muszę Tobie tłumaczyć tego że winę za pocztę polską wysyłkę ponosi kupujący. Zaproponowałem kwotę 1/4 kwoty którą zapłaciłem ty chcesz mi zaproponować kwotę 20 zł która jest conajmniej śmieszna. Jak byś na ebay komus wyslał taką kartę i gość zrobił by Tobie spór to ani karty ani hajsu byś nie zobaczył. Co lepszego jak by się to Tobie przytrafiło to byś też się wkurwiał. I byś chciał zwrot hajsu. Ja chcę normalnego dogadania się i potraktowania jak kolekcjoner kolekcjonera. Moją kwotę znasz chcę 70 zł rekompensaty za to że dostałem towar niezgodny z tym co kupiłem.
Wysłano: 19 gru 2015, 05:50
Wyświetl wiadomość

Odpowiedz z cytatem
JAY JAY

Hej

Jestes już starym kolekcjonerem i nie chce mi się Tobie tłumaczyć że karta uszkodzona dostaje po wartości o połowe lekko. I nie muszę Tobie tłumaczyć tego że winę za pocztę polską wysyłkę ponosi kupujący. Zaproponowałem kwotę 1/4 kwoty którą zapłaciłem ty chcesz mi zaproponować kwotę 20 zł która jest conajmniej śmieszna. Jak byś na ebay komus wyslał taką kartę i gość zrobił by Tobie spór to ani karty ani hajsu byś nie zobaczył. Co lepszego jak by się to Tobie przytrafiło to byś też się wkurwiał. I byś chciał zwrot hajsu. Ja chcę normalnego dogadania się i potraktowania jak kolekcjoner kolekcjonera. Moją kwotę znasz chcę 70 zł rekompensaty za to że dostałem towar niezgodny z tym co kupiłem.

Wysłano: 18 gru 2015, 23:04
Wyświetl wiadomość

soulja

Hej,
Wina nie była moja, więc ciężko mówić o zadośćuczynieniu :|
Jeżeli jednak chcesz zostawić ją w swojej kolekcji, to max na co mogę się zgodzić to rekompensata w wysokości 20 zł. W takim przypadku wyjdę na zero - akceptując Twoją propozycję dużo stracę.
Te karty latają na Ebay średnio za 100$ co daje ~400 zł, więc ten zawodnik w takim stanie pójdzie za co najmniej 80$.
Jak zdecydujesz się ją odesłać, to proszę zabezpiecz ją jak najlepiej przed tą cholerną pocztą :evil:
Pozdr,
Mariusz

JAY JAY pisze:
Mam inną propozycję. Ponieważ kartę chcę mieć w końcu to 1/1 :) nie kupie sobie takiej drugiej :(.

Moja propozycja :) przelejesz mi 70 zł zadośćuczynienie za ta kartę i zapominamy o problemie :)

Co ty na to uważam że to uczciwa propozycja i żadna ze stron nie będzie pokrzywdzona.
Wysłano: 18 gru 2015, 20:55
Wyświetl wiadomość

Odpowiedz z cytatem
JAY JAY

Mam inną propozycję. Ponieważ kartę chcę mieć w końcu to 1/1 :) nie kupie sobie takiej drugiej :(.

Moja propozycja :) przelejesz mi 70 zł zadośćuczynienie za ta kartę i zapominamy o problemie :)

Co ty na to uważam że to uczciwa propozycja i żadna ze stron nie będzie pokrzywdzona.
Wysłano: 18 gru 2015, 15:11
Wyświetl wiadomość

soulja

Hej,
Tutaj masz zdjęcie robione przeze mnie, po kupieniu karty i przed załadowanie jej do holdera - siedziała w niej do czasu kiedy wysłałem ją do Ciebie:
Obrazek
Jak widzisz nic takiego na niej nie było (róg widać dobrze).

Wg mnie powstało to w trakcie transportu, choć nie wiem jak bo karta zapakowana była solidnie. Po prostu kocham Pocztę Polską :evil:
Jeżeli chcesz zrezygnować, to zapakuj mi tą kartę i odeślij z powrotem, a ja przeleję Ci $$ z powrotem na konto.
pozdr
mariusz

JAY JAY pisze:
Nie mówie o rogu tylko o zagnieceniu. Róg przeżyjemy :D

http://s23.postimg.org/felsaxpnv/zdj_cie.jpg
Wysłano: 18 gru 2015, 14:24
Wyświetl wiadomość

Odpowiedz z cytatem
JAY JAY

Nie mówie o rogu tylko o zagnieceniu. Róg przeżyjemy :D

http://s23.postimg.org/felsaxpnv/zdj_cie.jpg

Wysłano: 18 gru 2015, 13:55
Wyświetl wiadomość

soulja

Hej,
Karta jest w identycznym stanie jak na zdjęciu.
Przełożyłem ją tylko z jednego holdera do drugiego.
Podeślij zdjęcie jakie uszkodzenia masz na myśli. Jeżeli chodzi Tobie o rogi/róg, to 90% kart które mam z tej serii ma to w standardzie.
pozdr
mariusz

JAY JAY pisze:
Hej dostałem kartę ale mam pytanie masz świadomośc że ta karta była uszkodzona ?? Nie mówiłeś nic o tym na dole karty jest ona zagięta :(
Wysłano: 18 gru 2015, 13:03
Wyświetl wiadomość

Odpowiedz z cytatem
JAY JAY

Hej dostałem kartę ale mam pytanie masz świadomośc że ta karta była uszkodzona ?? Nie mówiłeś nic o tym na dole karty jest ona zagięta :(
Wysłano: 18 gru 2015, 12:42
Wyświetl wiadomość

soulja

Hej,
Wysłane wczoraj wieczorem poleconym priorytetem.
pozdr
mariusz

JAY JAY pisze:
F****SHOP
Marcin N******
Wełniany Rynek
66-400 Gorzów Wlkp.

Wysłano: 17 gru 2015, 10:28
Wyświetl wiadomość

Odpowiedz z cytatem
soulja

OK :D
Dzisiaj wieczorem lub jutro rano wysyłam (zależy od tego, czy dzisiaj nie będę kwitł w pracy).

JAY JAY pisze:
Wysyłaj :) nie masz co się bać że nie dojdzie :)
Wysłano: 15 gru 2015, 12:51
Wyświetl wiadomość

Odpowiedz z cytatem
JAY JAY

F****SHOP
Marcin N******
Wełniany Rynek
66-400 Gorzów Wlkp.

EDIT: Uzupełnienie pm o ostatnią wiadomość.

Awatar użytkownika

Przestań przeinaczać sytację. Po kolei.

Karta została zarezerwowana czekała sobie ale to nie ma nic wspólnego z temate który jest tutaj poruszony. Ale tak bardzo Tobie za dziękuje :)
Nie wiem czy wyjechała od Ciebie uszkodzona czy nie to jest tematem dyskusji. Ja dostałem ją uszkodzoną. Zwaliłeś winę odrazu na pocztę polską. Gdzie ja zadałem pytanie tylko na temat uszkodzenia. Toploder w którym przyszła karta nie jest uszkodzony więc twierdze ze karta była uszkodzona już przed wysyłką.
Co do uparcia sie i szantażu. To najpierw sam zaproponowałem Tobie kwotę rekomensaty. Zwrotu nie chce ponieważ chcę tą kartę nawet z uszkodzeniem w kolekcji. Najzwyczajniej w świecie chciałem zwrot części kosztów bo wartość karty przez to uszkodzenie została obniżona. Jeśli zaś chodzi o szantaż :) hahah to go nie ma :) ponieważ zwyczajnie w świecie za to że nie idzie się dogadać a karta jest uszkodzona to chcę przedstawić sytuację na forum :D Jeśli to szantaż to tak niech będzie :D
Owe 70 zł jest 1/4 wartości karty i nie jest szantażem tylko rekompensatą za dostanie uszkodzonej karty. 20 zł rekomensaty możesz dać komus kto kupi od Ciebie kartę wartą 80 zł.

Moje zachowanie jest wynikiem tego że jestem mega niezadowolony z tego że nie dostałem produktu który przedstawiłeś na zdjęciu. I tak naprawdę w obecnej sytuacji w dupie mam ten hajs. Pragnę aby ludzie nie przejechali się na zakupach u Ciebie tak jak ja.

PANINI TO NIE KARTY !!!

Gary Payton 1556 sztuk
Ben Wallace 850 sztuk
Shawn Kemp 817 sztuk

Awatar użytkownika

Pozwolisz, że odniosę się do Twoich wypowiedzi.

JAY JAY pisze:
Karta została zarezerwowana czekała sobie ale to nie ma nic wspólnego z temate który jest tutaj poruszony. Ale tak bardzo Tobie za dziękuje :)

Spoko, nie ma za co.
Warto też dodać, że kartę wysłałem do Ciebie zanim pieniądze trafiły na moje konto - także zaufanie z moej strony było.

JAY JAY pisze:
Nie wiem czy wyjechała od Ciebie uszkodzona czy nie to jest tematem dyskusji. Ja dostałem ją uszkodzoną. Zwaliłeś winę odrazu na pocztę polską. Gdzie ja zadałem pytanie tylko na temat uszkodzenia. Toploder w którym przyszła karta nie jest uszkodzony więc twierdze ze karta była uszkodzona już przed wysyłką.

Jeszcze raz piszę - karta wyjechała ode mnie nie uszkodzona.
Od razu zwaliłem winę na PP, ponieważ założyłem że Ty nie uszkodziłeś karty a ja wysłałem kartę w stanie ze zdjęcia nr 1. Więc co się mogło stać?
Jeżeli top loader nie jest uszkodzony, to sorry ale jedyne co jest na drugim miejsu to to, że sam mogłeś uszkodzić kartę w celu tylko Tobie wiadomym (pokazanie mnie w złym świetle? wyciągnięcie 70 zł?).
Tak więc, jak widzisz od razu strzelałem jako źródło problemu PP.

JAY JAY pisze:
Co do uparcia sie i szantażu. To najpierw sam zaproponowałem Tobie kwotę rekomensaty. Zwrotu nie chce ponieważ chcę tą kartę nawet z uszkodzeniem w kolekcji. Najzwyczajniej w świecie chciałem zwrot części kosztów bo wartość karty przez to uszkodzenie została obniżona. Jeśli zaś chodzi o szantaż :) hahah to go nie ma :) ponieważ zwyczajnie w świecie za to że nie idzie się dogadać a karta jest uszkodzona to chcę przedstawić sytuację na forum :D Jeśli to szantaż to tak niech będzie :D.

Najpierw, to ja zaproponowałem oddanie Tobie całej kwoty. Po mojej propozycji, Ty zaproponowałeś owe 70 zł.
Sorry, ale w takim przypadku albo się dogadujemy, albo zwracasz kartę a ja oddaję całą kwotę - to jest uczciwe.

Czy jak kupisz w sklepie magnetofon i nie będzie działać napęd CD, to idziesz i mówisz niech sklep odda Tobie % kwoty wymyślonej przez Ciebie jako uczciwą, a Ty zostawiasz u siebie sprzęt?
Otóż nie. Albo oddajesz sprzęt, a sklep zwraca Ci pieniądze lub wymienia na nowy. W szczególnych przypadkach sklep może zejść z ceny, ale kwotę dogadujeciewspólnie.

JAY JAY pisze:
Owe 70 zł jest 1/4 wartości karty i nie jest szantażem tylko rekompensatą za dostanie uszkodzonej karty. 20 zł rekomensaty możesz dać komus kto kupi od Ciebie kartę wartą 80 zł..

To Twoje wyliczenia, Twoje rachunki i tylko Twój punkt widzenia jak ma to wyglądać. Właśnie tego nie potrafisz zrozumieć.

JAY JAY pisze:
Moje zachowanie jest wynikiem tego że jestem mega niezadowolony z tego że nie dostałem produktu który przedstawiłeś na zdjęciu. I tak naprawdę w obecnej sytuacji w dupie mam ten hajs. Pragnę aby ludzie nie przejechali się na zakupach u Ciebie tak jak ja.

Ohohohoho....a więc teraz jesteś rycerzem i wlaczysz w imię idologii, którą sam sobie napisałeś :lol:
Polecam kontakt z Kolegami z forum, którzy coś ode mnie kupowali bądź dostawali karty gratis, oraz z osobami z eBay (dane spokojnie możesz znaleźć i napisać do nich) - nikt z nich się nigdy na mnie, cytując Twój kolokwializm, "nie przejechał".

I przecież Tobie właśnie chodzi o "hajs" - o owe 70 polskich złotych...

Awatar użytkownika

Znowu od początku.

Kase wysłałem Tobie w poniedziałek wieczorem. Ty karte wysłałeś w srodę. Przestań mówić o zaufaniu bo sam Tobie w rozmowie napsiałem abyś wyslał bo chce ją mieć przed świetami.

Jeszcze raz dzwonie Ci pisze że w dupie już mam Twój hajs . I piszą że sam sobie uszkodziłem kartę do kolekcji robisz z siebie jeszcze większego idiotę.

Odnieś sytuacje do sprzedaży na ebay i powiedz czy jak ktoś zakłada spór na paypalu o uszkodzoną kartę odsyła ją do osoby. Yyyy nie spotkałem sie z taką sytuacją. A moją propozycja oddania 1/4 wartości karty była propozycją ugodową ponieważ informuje Ciebie jeszcze raz że karta jest kartą 1/1 więc drugiej takiej nie kupie... OOOO to wymień mi ją na nową !!

Mam w życiu jeden przykład Twojej cudownej uczciwości odnośnie blacków które sprzedałes Carmelo. Dziękuje teraz mam drugą.

Mi chodzi o zasady i nie napisane przeze mnie tylko ogolnodostępne których jak widać ty nie respektujesz. O hajs i spokojne rozwiązanie sytuacji chodziło mi w prywatnej rozmowie. Teraz mam w dupie Twój hajs i jedyne co chce to aby wyjebali Ciebie z tego forum.

PANINI TO NIE KARTY !!!

Gary Payton 1556 sztuk
Ben Wallace 850 sztuk
Shawn Kemp 817 sztuk

Awatar użytkownika

JAY JAY pisze:
Jeszcze raz dzwonie Ci pisze że w dupie już mam Twój hajs.

JAY JAY pisze:
Teraz mam w dupie Twój hajs i jedyne co chce to aby wyjebali Ciebie z tego forum.

Jaki jest koń, każdy widzi.

Wszystko co miałem do powiedzenia powiedziałem.
Argumenty nie trafiają i zamiast konstruktywnej rozmowy mamy pyskówkę z Twojej strony.

Sooooo.....

Obrazek

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 24 (100%)
Wiesz ze cię kocham JJ ale uczciwe jest że sprzedawca zgodził się na zwrot karty i oddanie całej kasy .Takie uszkodzenie ( nie che bronic nikogo) sam miałem w 2-3 karatch co do mnie doszły z zagranicy i pomimo ze był toploder były podobnie zagiete a nawet bardziej.. :oops: Dla mnie wysyłka takiej karty 1/1 powinno byc w grubym prawdziwym holderze który daje pewność nie uszkodzenia karty..szkoda ze taka sytuacja zaistniała bo naprawdę szkoda takiej kosy.. :cry:

Marcin Gortat-201(56 auto,30 patch/jersey,114 base/insert
Obrazek
UD Chronology Seriatim 2007/08-44/48
UD Exquisite Collection 2008/09-32/35
UD Super Scripts 2007/08-38/39
UD Duel Scripts 2007/08-17/19
Immaculate auto 2013/14 -48/49
UD Hardcourt dual 2004/05-16/19
Immaculate Sole of the game 2014/15-14/18
Immaculate Sole of the game 2015/16-23/26

Awatar użytkownika

Brzózka pisze:
Wiesz ze cię kocham JJ ale uczciwe jest że sprzedawca zgodził się na zwrot karty i oddanie całej kasy .Takie uszkodzenie ( nie che bronic nikogo) sam miałem w 2-3 karatch co do mnie doszły z zagranicy i pomimo ze był toploder były podobnie zagiete a nawet bardziej.. :oops: Dla mnie wysyłka takiej karty 1/1 powinno byc w grubym prawdziwym holderze który daje pewność nie uszkodzenia karty..szkoda ze taka sytuacja zaistniała bo naprawdę szkoda takiej kosy.. :cry:

Dziękuję za odpowiedź i głos rozsądku.

Karty sprzedawałem/wysyłałem praktycznie do większości zakątków świata i nigdy nie miałem żadnych skarg na uszkodzenia - zawsze standardem było pakowanie w toploadery owinięte papierem, a całość w bąbelkowej kopercie. Ba, nawet ostatnio wysłałem identycznie zapakowane do Japonii 1/1 Selective Logoman i nie było żadnych problemów (a jest różnica wysyłka Wyszków-Gorzów, a Wyszków-Osaka). Stąd też nie przyszło mi głowy żeby bawić się w grube plexi holdery :|

Awatar użytkownika

Coś odnośnie teori spiskowych poczty polskiej i tego że to ja sobie sam uszkodziłem tą kartę. Slęczę nad tymi zdjęciami i takie cudo zobaczyłem

Moja fota
Obrazek

Fota Soulja
Obrazek

PANINI TO NIE KARTY !!!

Gary Payton 1556 sztuk
Ben Wallace 850 sztuk
Shawn Kemp 817 sztuk

Awatar użytkownika

Po raz kolejny szanuje to że Soulja zaproponował mi zwrot kasy i odesłanie jej SUPER !! NA MAKSA !!

PANIE ALE TO JEST KURWA KARTA 1/1 takiej drugiej nie znajdę :) no może i znajdę WALLACE ma dwie L w nazwisku.

Karta zostanie u mnie nawet z uszkodzeniem. Problem polegał tylko i wyłącznie na tym abym sam zapłacił za nią tyle ile ona jest warta bez uszkodzenia. Zaakceptowałem kwotę Soulja nawet jej nie negocjowałem co czynie zawsze :D.
Późniejszy rozwój sytuacji jest spowodowany tylko i wyłącznie uszkodzeniem karty i głupi mądrowaniem się kolegi.
Moje zdanie podtrzymuje dzwon jest dzwonem. I winy swojej w tym nie widzi.

PANINI TO NIE KARTY !!!

Gary Payton 1556 sztuk
Ben Wallace 850 sztuk
Shawn Kemp 817 sztuk

Ostatnio zmieniony sob gru 19, 2015 3:12 pm przez JAY JAY, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Czytam ten spór i muszę przyznać, że punkt widzenia który przedstawia Soulja jest według mnie całkowicie fair. Przecież z pewnością nie wysyłał tej karty specjalnie z "wadą ukrytą", jest on bardzo aktywnym użytkownikiem tego forum i wątpię, że takimi zagraniami chciałby sobie psuć swoją reputację tutaj.

Kiedy jednak okazało się, że karta na skutek przypadku (na pewno nikt nie uszkodził jej celowo) nie jest w takim stanie w jakim powinna być Soulja zagwarantował zwrot pełnej sumy. Roszczenia w stylu "kartę chcę mieć u siebie, ale za takie pieniądze o jakich zadecyduję ja a, nie Ty" to jest jakaś dziecinada.

Soulja mógł się całkowicie wszystkiego wyprzeć i nawet nie proponować zwrotu kasy. Postąpił jak przystało na uczciwego sprzedawcę, a jeszcze dostaje za to baty. Smutno się czyta takie spory na forum :(

Limit: 66
/25 or lower: 11
Auto: 26
Patch: 8

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
Te zdjęcia dosyć jednoznacznie pokazują, że Soulja wiedział, że karta jest uszkodzona w dużo większym stopniu niż pokazywało to jego zdjęcie i świadomie wprowadził JJ w błąd licząc chyba na dokładnie taką sytuację jaka ma miejsce - albo dostanie pełen zwrot i nic nie straci, albo opchnie za cenę za jaką chciał bo wie że JJ na niej zależy.

A to czy zaproponowanie pełnego zwrotu to wystarczająca odpowiedź sprzedawcy to inna sprawa. Tak czy siak ze strony sprzedawcy nie wszystko jest w porządku, bo wysłał kartę niezgodną z opisem i celowo wprowadzał w błąd. Zwrot czy nie zwrot - ja bym się nad negatywem nie zastanawiał.

Awatar użytkownika

Jeszcze raz powtarzam - karta nie była uszkodzona w momencie wysłania jej do mnie.
Jeżeli ktoś zakłada, że zataił bym fakt sprzedaży uszkodzonej karty to naprawdę jest mi przykro - tym bardziej, że nasze grono jest małe i robienie "tak pod siebie" nie miało by najmniejszego sensu.

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 24 (100%)
mamy dwie sprzeczności i chyba ciezko bedzie to ocenic.. zdjecie ( pomimo ze JJ jest specem od nadruków,obróbek i tunuing :mrgreen: ) rzeczywiscie pokazuje że wczesniej jakis ślad był na karcie..z drugiej jak stary wyjadacz drugiemu wyjadaczowi chciał zrobic taki numer na forum ? przeciez to byłoby strzelenie sobie w nogę ..chociaz musiał zakładać sprzedawca mozliwosc zwrotu i nagłośnienie sprawy.. trudna sytuacja do własciwej oceny.. Jest trzeci powazna sprawa-JJ SIE NIE LICYTOWAŁ-TO K#### SKANDAL... :evil:

Marcin Gortat-201(56 auto,30 patch/jersey,114 base/insert
Obrazek
UD Chronology Seriatim 2007/08-44/48
UD Exquisite Collection 2008/09-32/35
UD Super Scripts 2007/08-38/39
UD Duel Scripts 2007/08-17/19
Immaculate auto 2013/14 -48/49
UD Hardcourt dual 2004/05-16/19
Immaculate Sole of the game 2014/15-14/18
Immaculate Sole of the game 2015/16-23/26

Administrator
Awatar użytkownika

Wg mnie toploader, jeżeli został uszkodzony mechanicznie przez pocztę polską, musi nosić jakiekolwiek znamię tego, że został tak potraktowany, że doszło do zniszczenia karty.
Po drugie dlaczego zdjęcie nie ukazuje defektów to po pierwsze a po drugie, dlaczego jeżeli defekty były to nie zostało to żaden sposób zaznaczone przy dealu.
Kolejna sprawa jest taka, że dziwi mnie fakt, że karty za tyle siana lataja w toploaderach, nie holderach, ale niestety to sie tyczy ccałego świata :(
Nie widze innej opcji jak dogadanie się pomiedzy Wasza dwójka.

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 10 (100%)
Witam.
Sprawa jest ciut dziwna jak dla mnie i sorki Soulja ale na 99% nie ma szans abyś wysłał te karte w idealnym stanie. Piszę że 99% bo ten jeden procent to może jakis mega dziwny przypadek , z serii archiwum X lub nie wiem jakim cudem nie zauważyłeś że ta karta jest zajechana. Sprawa jest naprawde mega prosta i jeśli ktoś wysyła setki przesyłek z kartami NBA to wie że taka koperta jaką otrzymał JJ byłaby mocno pogięta i zajechana jak szmata w miejscu w którym karta została zgięta(dzwoniłem do JJa dzisaj i mówił mi że koperta , biała kartka oraz toploader byly w idealnym stanie.) Toploader od tej karty byłby cały w pajączkach od załamań na plastiku. Ta karta jest mega gruba i już miałem takie przypadki że dostawałem cieńkie karty bez żądnych przekładek i były połamane. Jednak nie jest tak łatwo dojechać takiego grubasa jak 130pt. Wszystkie listy polecone wysyłane są w workach , więc nie wysyła się ich razem z ciężkimi paczkami. Rozumiem że hamburgery wysyłają kosy w toploaderach bez zabezpieczeń, ale caman !!! taką kose w toploaderze bez zadnego zabezpieczenia w kartoniku ??? Bez jaj. Ok , wracając do tematu, moim zdaniem dobrze wiedziałeś że karta jest uszkodzona i zrobiłeś zagrywkę jaką opisał DHL kilka postów wyżej.

"Te zdjęcia dosyć jednoznacznie pokazują, że Soulja wiedział, że karta jest uszkodzona w dużo większym stopniu niż pokazywało to jego zdjęcie i świadomie wprowadził JJ w błąd licząc chyba na dokładnie taką sytuację jaka ma miejsce - albo dostanie pełen zwrot i nic nie straci, albo opchnie za cenę za jaką chciał bo wie że JJ na niej zależy.

A to czy zaproponowanie pełnego zwrotu to wystarczająca odpowiedź sprzedawcy to inna sprawa. Tak czy siak ze strony sprzedawcy nie wszystko jest w porządku, bo wysłał kartę niezgodną z opisem i celowo wprowadzał w błąd. Zwrot czy nie zwrot - ja bym się nad negatywem nie zastanawiał."

Uważam tak iż jasno widać na Twoim skanie dwa elementy zniszczenia tej karty. Skan najwidoczniej nie uchwycił dokładnie stanu faktycznego tej karty, tylko część.
Obrazek
Obrazek

Oczywiście nie usunę Cię z forum , ani nie dam żadnego bana.. bo niby czemu. To jest tylko moja opinia, jja itp. Nie złapałem Cię za rękę. Jedyne co JJ może zrobić to wystawić Ci stosowny komentarz oraz umieśić Cię na czarnej liście sprzedających. Zaoferowałeś możliwość zwrotu, nie ukrywasz się itp.
Piszę to wszystko obiektywnie i jest to moje zdanie. Nie mylić z kolesiostwem itp. Piszę tutaj swoje przemyślenia i uważam że są słuszne , jak pisałem na 99%.

p,s JJ ostrzezenie x1, za spamowanie i przeklinanie.
p.s Soulja ; Jeszcze raz w to nie wierze , a jednym z największym argumentów jest to że sprzedałeś te karte za mega dobrą cenę, znam jja i tym bardziej wierze że jarał się jak dziecko z takiej ceny, więc niby po co miałby odpadalać takie cyrki za 70zl. BEZ JAJ ~!!!!!!!!!!!!!!!!

KONIEC TEMATU

SPRAWDZ MOJE KARTY NA SPRZEDAZ:

viewtopic.php?f=118&t=54441
http://www.bobstercardsworld.pl/
http://s1257.photobucket.com/user/rumak ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

Aaaaaaaaameeeeeeeeeeen.
.

07-08 UD Premier Penmanship 54/81
07-08 Ud Premier Opening Night 16/19 (?)
09-10 Hall Of Fame "Famed Signatures" 49/50
14-15 Gold Standard 79 Au 66/70

http://s1039.photobucket.com/user/joond ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

Wiem co sprzedaję, a karta uszkodzona nie była.

Karta była w dobrej cenie, więc ja akurat kokosów nie zbiłem (sprzedałem prawie po cenie kupna z ceną tylko dla użytkowników forum).
Z resztą wszystkie karty wystawiane przeze mnie na forum mają obniżone ceny w stosunku do tych jakie potem mają jak wystawiam je na Alle lub eBay. Fakt, że zostaną w polskich kolekcjach jakoś bardziej mnie cieszy niż fakt kilku banknotów więcej w portfelu. I to ma być coś co działa przeciwko mnie? Really..?

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 0 (0%)
Chyba większość osób na forum wie, że soulja to zwykły Krętacz i oszust parę lat temu oszukał mnie na... właśnie na ile mnie przekrecileś buraku??? 400 zł
Zapłaciłem f... za dwie paczki boxy ud black 2006-07 oczywiście nie otrzymałem nigdy tych paczek, lecz po kilku miesiącach wysłał mi dwie karty uď black warte po 30 zl przyjdzie jeszcze taki dzień kiedy Oddasz mi te pieniądze.

Jeśli JJ zdecydował by się na zwrot karty pewnie pieniędzy by nie odzyskał :) dziwię się że w ogóle wysłał Ci kartę

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
Soulja to może odniesiesz się w końcu do tych zdjęc i tego co na nich widzimy? Bo zręcznie wymijasz ten temat.

Administrator
Awatar użytkownika

soulja pisze:
Wiem co sprzedaję, a karta uszkodzona nie była.

Karta była w dobrej cenie, więc ja akurat kokosów nie zbiłem (sprzedałem prawie po cenie kupna z ceną tylko dla użytkowników forum).
Z resztą wszystkie karty wystawiane przeze mnie na forum mają obniżone ceny w stosunku do tych jakie potem mają jak wystawiam je na Alle lub eBay. Fakt, że zostaną w polskich kolekcjach jakoś bardziej mnie cieszy niż fakt kilku banknotów więcej w portfelu. I to ma być coś co działa przeciwko mnie? Really..?

Sorry, ale zachowujesz sie teraz jak LeBron aka admin z poprzedniego forum. Tak, wszyscy Cie biją i wszyscy Cie sądzą a przecież niczego nie zrobiles i nie masz sobie niczego do zarzucenia. A zamiast gadać o tym jak strasznie jest Ci smutno i przykro, że ktoś działa przeciwko Tobie to może lepiej:

Dhol pisze:
odniesiesz się w końcu do tych zdjęc i tego co na nich widzimy? Bo zręcznie wymijasz ten temat.

Awatar użytkownika

Dhol pisze:
Soulja to może odniesiesz się w końcu do tych zdjęc i tego co na nich widzimy? Bo zręcznie wymijasz ten temat.

Do czego mam się odnosić, skoro wszystko co mogłem powiedzieć już powiedziałem.
Chyba wiem, jaką kartę wysyłałem.

Carmelo pisze:
Chyba większość osób na forum wie, że soulja to zwykły Krętacz i oszust parę lat temu oszukał mnie na... właśnie na ile mnie przekrecileś buraku??? 400 zł
Zapłaciłem f... za dwie paczki boxy ud black 2006-07 oczywiście nie otrzymałem nigdy tych paczek, lecz po kilku miesiącach wysłał mi dwie karty uď black warte po 30 zl przyjdzie jeszcze taki dzień kiedy Oddasz mi te pieniądze.
Jeśli JJ zdecydował by się na zwrot karty pewnie pieniędzy by nie odzyskał :) dziwię się że w ogóle wysłał Ci kartę

Widzę, żółć nadal płynie.
Szczeniackie zachowanie i wypowiedź, mając na uwadze że dawno temu pogadaliśmy mailowo na ten temat i mówiłeś że jest spoko a temat jest czysty i wyjaśniony.
Pomijam już fakt, że to co napisałeś ma się jak pięść do oka - jedne wielkie kłamstwo, ale spoko tłuszcza to kupi....

Sorry, ale widzę właśnie kolesiostwo i towarzystwo wzajemnej adoracji.
Kto nie jeździ na zloty, traktowany jest jak użytkownik drugiej kategorii, nie wspominając już o innych sprawach.
I szkoda tylko, że osoby które znają mnie osobiście, dostawały różne rzeczy gratis albo półdarmo, robiły ze mną biznesy siedzą teraz cicho - spoko, rozumiem, nie ma co się wychylać.

{ FB_FEEDBACK }: 8 (100%)
Moim zdaniem sprawa jest poważna i powinna być wyjaśniona do końca. Jako, że nie jeżdżę na zloty i nie znam Jay Jaya, a Soulja (jego też nie znam) niejako domaga się opinii kogoś neutralnego postanowiłem się wypowiedzieć. Mam następujące przemyślenia:

1. Na zdjęciu nr 1 ewidentnie widać, że z kartą jest coś nie tak dokładnie w tym samym miejscu co na focie nr 2. Jeżeli rzeczywiście jest to zdjęcie Soulja sprzed wysyłki, to znaczy, że karta była uszkodzona przed wysyłką. Nie ma innej możliwości.

2. Istnieje możliwość, że Soulja nie zauważył tej skazy. Znam taką zakręconą osobę, która w sposób kompletnie niezrozumiały dla mnie nie zauważa różnych ewidentnych rzeczy. W tym przypadku jednak byłoby to kompletnym niedbalstwem z jego strony. Przy takiej kasie, ja bym przed wysyłką kartę obejrzał dokładnie i zrobił zdjęcia pod różnym kątem, aby kupujący dokładnie widział co kupuje i nie miał do mnie pretensji.

3. Uszkodzenie przez pocztę nie jest możliwe. Byłyby ślady na kopercie lub kartce papieru, ewentualnie na toploaderze. Swoją drogą sposób zapakowania tak drogiej karty zostawia sporo do życzenia.

4. Faktycznie za nieubezpieczoną przesyłkę odpowiada sprzedający, ale pamiętajmy o tym, że na forum zwykle to kupujący proponuje za jaki rodzaj przesyłki zapłaci. Przesyłka z ubezpieczeniem przy deklarowanej wartości 310 zł kosztowałaby 17zł. Nie rozumiem Jay Jaya, że nie zaproponował tego rodzaju przesyłki. Skoro tak bardzo zależało mu na tej karcie w dobrym stanie, to nie powinien żydzić i dołożyć te 17zł.

5. Rozwiązanie sprawy zaproponowane przez Soulja jest uczciwe z punktu widzenia prawa. Właściwie w takiej sytuacji zwrot wszelkich kosztów byłby jedynym sensownym zakończeniem sprawy. Zadośćuczynienie 20zł też jest ok w przypadku braku chęci Jay Jaya do odesłania karty. Tyle odnośnie prawa. Moim jednak zdaniem Soulja wykorzystał chęć Jay Jaya do posiadania tej karty i sprzedał mu bubla (dowód zdjęcie nr 1), ale nikt mu nie będzie w stanie dowieść, że zrobił to specjalnie (mogło to być niedbalstwo).

6. Dobrze, że Jay Jay udostępnił ten temat na forum, warto by ludzie mogli odnieść się do tej sprawy.

7. Żądanie 70zł jakie wysunął Jay Jay w stosunku do Soulji jest zwykłym wymuszeniem (połączonym w tym przypadku z szantażem). Faktycznie to Jay Jay jest pokrzywdzony, ale póki co Polska JESZCZE ciągle jest państwem prawa i takie działania powinny być potępiane. Takie groźby są karalne. Gdyby żądana kwota byłaby wyższa to Soulja mógłby spokojnie podać Jay Jaya do sądu i wygrałby sprawę. Rozgoryczenie i zdenerwowanie Jay Jaya są zrozumiałe, ale nie można tolerować takich zachowań. Można proponować swoje warunki zadośćuczynienia, ale nie można ich łączyć z szantażem. Przecież była najuczciwsza propozycja z możliwych czyli zwrot kosztów.

8. Nie rozumiem sprawy Carmelo. Nie znam żadnych dowodów, ale skoro nie poczynił żadnych ruchów w celu odzyskania kasy, to sprawy nie ma. Przecież mowa tu o kilku stówach a nie o kasie na waciki. O taką kasę się walczy. Jakby Soulja był winien, to nie wyobrażam sobie, że nie można mu było tej winy udowodnić. Przecież są maile, które można sprawdzić. Sprawa nie powinna być trudna do rozstrzygnięcia. Póki co nie można jej traktować jako dowód na nieuczciwość Soulji. Jeśli Carmelo ma dowody, to niech je pokarze, jeśli nie ma, to niech nie wysuwa tak poważnych oskarżeń, bo tak się ludzi na forum nie powinno traktować.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.