www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 2:29 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 30 (100%)
Miałem się nie odzywać, ale...
Niedbalstwo i niedopatrzenie przy takiej karcie raczej nie wchodzi w grę. To jest karta 1 of 1 na którą każdy kto ją trzyma w ręku zwraca szczególną uwagę. Nie da się nie zauważyć takich uszkodzeń!

Nie znam Cię osobiście kolego soulja, sprawę Carmelo znam tylko z opowiadań zainteresowanego, ale pamiętam jedną sytuację która dotyczyła Ciebie i mnie. Jak tylko pojawiłem się na forum chciałem od Ciebie kupić pewną kartę. Dogadaliśmy się na określoną kwotę, wpłaciłem ją na Twoje konto i... nagle poinformowałeś mnie, że tej karty już nie masz czy zapomniałeś że ją komuś zarezerwowałeś i że możesz mi w tej kwocie zaproponować inne karty. Sprawę szybko zgłosiłem adminowi, nie pamietam dokładnie jak to się skończyło. W każdym razie Ja sobie wtedy nie pozwoliłem na jakiekolwiek wałki, ale pamiętam że starałeś się na mnie zarobić proponując jakieś badziewne karty.

Napisałem o tym tylko dlatego, że jak widać to już nie pierwszy raz gdy nie jesteś do końca w porządku. Rozpisujesz się tu o jakiejś zmowie milczenia i o tym jakim to jesteś wzorowym sprzedawcą. Może warto przyznać się do błędu i raz na zawsze wyjaśnić pewne sprawy, zamiast brnąć w kłamstwa i utrzymywać że jest się bez winy!

KEVIN GARNETT cards: 2407
1of1: 6
Auto: 25 (3 Auto/Floor, 3 Auto/Jersey, 3 Auto/Patch)
Ball: 9 (1 Ball/Jersey)
Floor: 28 (2 Floor/Jersey)
Jersey: 511 (Shorts, Warm-ups)
Patch: 52 (8 Patch/Jersey)
Shoe: 1

Last update 22.06.2017

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
soulja pisze:
Dhol pisze:
Soulja to może odniesiesz się w końcu do tych zdjęc i tego co na nich widzimy? Bo zręcznie wymijasz ten temat.

Do czego mam się odnosić, skoro wszystko co mogłem powiedzieć już powiedziałem.
Chyba wiem, jaką kartę wysyłałem.

Po prostu powiedz czy widzisz to co my na zdjęciach. Twoje zachowanie odnośnie tej analizy zdjęć tylko potwierdza Twoja winę, niewinny przyjąłby zupełnie inna linie obrony niż "wiem co wysyłałem". Poza tym jestem pewny ze masz inne zdjęcia tej karty u siebie. Nie ma opcji żeby mieć jedno jedyne zdjęcie 1/1. Może pokaż jakieś inne zdjęcie?

Moderator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 18 (100%)
Panowie bo to już się robi trochę niesmaczne.. Sytuacja naprawdę fatalna, ale nie popadajmy w jakieś paranoje czy skrajności. Ja na skanie widzę to pęknięcie przy literce L, ale to drugie kółeczko pod literką W nie jest dla mnie kompletnie widoczne.. Po tym skanie, który przesłał Soulja, nie można jednoznacznie określić, czy dane uszkodzenie już było czy nie.

Obrazek

Nie gdybajmy już więcej, nie wracajmy do przeszłości sprzed miliarda lat, tylko skupmy się na tym, co mamy przed sobą.

Czy karta była źle zapakowana? Tak
Czy Soulja wysłał uszkodzoną kartę? Nie wiadomo
Czy Poczta uszkodziła kartę? Nie wiadomo
Czy Jay Jay uszkodził kartę? Nie wiadomo
Czy Soulja zaoferował zwrot kasy za kartę? Tak

Więc dla mnie sytuacja w tym momencie jest zakończona, bo nie ma żadnych więcej dowodów, które wyjaśniłyby cokolwiek. Jay Jay może a) odesłać kartę i dostać kasę, b) machnąć soczystego negatywa Soulji i kartę zatrzymać, c) dogadać się jakkolwiek z Soulja w prywatnych wiadomościach. Innych rozwiązań nie ma.

Co do tego czy karta mogła zostać uszkodzona na Poczcie - mogła. Takiego toploaderka 130 pt mogę wygnieść jak szmatę i zapewniam, że po wyprostowaniu nie będzie na nim najmniejszego śladu, że ktoś z nim tak rozrabiał. Żadnych pajączków, spidermanów, pęknięć. Więc taka opcja istnieje. Dlatego tak jak pisałem - nie można gdybać, Panowie dogadują się (bądź też nie) na Priv, a temat jest zamknięty.

Obrazek

Obrazek

Dwyane Wade - 411 kart:

Auto: 12 | Patch: 11 | Memorabilia: 87 | Base/Insert: 301 |

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 11 (100%)
jakubk pisze:
7. Żądanie 70zł jakie wysunął Jay Jay w stosunku do Soulji jest zwykłym wymuszeniem (połączonym w tym przypadku z szantażem). Faktycznie to Jay Jay jest pokrzywdzony, ale póki co Polska JESZCZE ciągle jest państwem prawa i takie działania powinny być potępiane. Takie groźby są karalne. Gdyby żądana kwota byłaby wyższa to Soulja mógłby spokojnie podać Jay Jaya do sądu i wygrałby sprawę. Rozgoryczenie i zdenerwowanie Jay Jaya są zrozumiałe, ale nie można tolerować takich zachowań. Można proponować swoje warunki zadośćuczynienia, ale nie można ich łączyć z szantażem. Przecież była najuczciwsza propozycja z możliwych czyli zwrot kosztów.

Nie mam już ochoty rozkręcać tematu dalej. Każdy sobie opinie jakąs wyrobił. Ale chciałbym wyjaśnić jedną kluczową rzecz. Podjąłem decyzję że jest to karta 1/1 i nawet uszkodzona zostaje u mnie. Moja propozycja rekomensaty nie była wymuszenie, szantażem ani niczym złym. Była zwyczajną prośbą propozycją pomiedzy kolekcjonerami na załagodzenie sprawy. Takie akcje na ebay dzieją sie dość czesto i ludzie sie dogadują na tzw. partial refund. Zaproponowałem takowy. Dostałem kontrpropozycję. Z której zrezygnowałem i podtrzymywałem swoje zdanie. Informując tylko nie szantażując. Że daje znać o całej sprawie na forum bo taka sytuacja nie może mieć miejsca. Jeśli ktoś uważa to za szantaż (lub też wygląda mu to na coś takiego) to chciałbym go bardzo mocno wyprowadzić z błędnej opinii.

PANINI TO NIE KARTY !!!

Gary Payton 1556 sztuk
Ben Wallace 850 sztuk
Shawn Kemp 817 sztuk

Awatar użytkownika

T-white

Karta była wsadzona normalnie. Nie do góry nogami. Więc zgniecenie jakie pokazujesz wskazywało by na defekt po drugiej stronie karty. Aha karta jest grubosci 55 pkt albo 70, to nie jest 130 :)

PANINI TO NIE KARTY !!!

Gary Payton 1556 sztuk
Ben Wallace 850 sztuk
Shawn Kemp 817 sztuk

Moderator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 18 (100%)
A to widzisz, myślałem że w 130 pt.. Więc może i szala zwycięstwa przeważa na Twoją stronę Jay Jay, ale to ciągle za mało, chyba że znajdzie się foto tej karty z ebaya, forum czy skąd tam ją Soulja wziął i wtedy może coś więcej się wyjaśni :P Póki co dajesz soczystego negatywa oraz proponujemy takie coś:

Ok Panowie, rozwiązanie sytuacji wygląda następująco:

Soulja nie zostanie usunięty z forum, ponieważ nie ma ku temu jasnych podstaw, poza tym ban jest tylko na 30 dni i zawsze można założyć nowe konto.. Zostanie za to utworzona czarna lista kupujących/sprzedających, na której znajdą się osoby, z którymi były problemy podczas transakcji. Taka lista sprawia, że deale osób z listy będą monitorowane przez Adminów/Moderatorów oraz każda osoba z listy, sprzedająca kartę o wartości powyżej 50 zł, ma obowiązek podesłania kupującemu TRZECH ZDJĘĆ (nie skanów!), aby potwierdzić, że z daną kartą jest wszystko ok.

Czarna lista wygląda następująco:

1. Kolekcjoner1988 (Piotr Luch)
2. Soulja

Dodatkowo do regulaminu forum wejdzie nowy punkt dotyczący wszystkich użytkowników:

Użytkownik sprzedający kartę o wartości powyżej 100 zł ma obowiązek podesłania kupującemu conajmniej dwóch zdjęć (real foto, żadnych skanów!) sprzedawanej karty. Oczywiście zdjęcia takie są wysyłane i pokazywane przy samych transakcjach, w działach Sklepiki Kolekcjonerów i Sprzedam mogą być umieszczane skany kart.

I kolejna sprawa dotycząca wszystkich:

Pamiętajcie o tym, żeby porządnie zabezpieczać wysyłki, szczególnie te wartościowe!! Poczta Polska, kurierzy są jacy są i mogą rzucać paczkami, listami, ale jak przesyłka będzie solidnie zabezpieczona przez Was, to nie ma bata, aby coś jej się stało! Karta w folijke, potem do toploadera/holderka, toploader wsadzić między tektury, podkładki czy inne utwardzacze, całość owinąć w papier/gazetę i heja! Dobrze zapakowana przesyłka jest ważna i korzystna dla obu stron transakcji, więc trzeba się do niej przyłożyć :)

Oficjalne wprowadzenie punktu do regulaminu oraz umieszczenie czarnej listy odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Decyzje te zostały podjęte wspólnie przez Adminów i Moderatorów.

Dwyane Wade - 411 kart:

Auto: 12 | Patch: 11 | Memorabilia: 87 | Base/Insert: 301 |

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 15 (100%)
T-White pisze:

Pamiętajcie o tym, żeby porządnie zabezpieczać wysyłki, szczególnie te wartościowe!! Poczta Polska, kurierzy są jacy są i mogą rzucać paczkami, listami, ale jak przesyłka będzie solidnie zabezpieczona przez Was, to nie ma bata, aby coś jej się stało! Karta w folijke, potem do toploadera/holderka, toploader wsadzić między tektury, podkładki czy inne utwardzacze, całość owinąć w papier/gazetę i heja! Dobrze zapakowana przesyłka jest ważna i korzystna dla obu stron transakcji, więc trzeba się do niej przyłożyć :)

\

Mówisz ??? Ja nie miałem żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o zabezpieczenie karty... :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

U mnie sprawa zakońćzyła się pozytywnie, Sprzedawca zwrócił mi całość kasy i jeszcze przeprosił, że nie ubezpieczył przesyłki....

2013-14 Panini Gold Standard Finals MVP 7/20
2015-16 Immaculate Collection Sole of the Game 5/26
1997-98 Ultra Stars 2/20
https://www.flickr.com/photos/132165857@N06/sets/

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 0 (0%)
Soulja nic nie jest i nie było wporzadku,
Kolego jakubek sprawa jest z około 2008 roku także ty napewno tej sprawy nie znasz jaki większość nowych kolekcjonerów,

Moderator

T-White - jedna rzecz odnośnie twoich zdjęć wyginanych toploaderów. Otóż możesz zginać toploader podłużnie bez jakichkolwiek śladów. Jednakże spróbuj ją wygiąć w poprzek bez naruszenia go. Nie ma opcji. A takie właśnie zagięcie jest widoczne na karcie. Wniosek jest taki, że żeby tak karta została zniszczona przy przesyłce (a była w toploaderze) musiałaby na nią działać bardzo duża siła, która jednocześnie musiałaby spowodować widoczne uszkodzenia na opakowaniu.
Z mojego doświadczenia - wiele razy (pewnie jakieś 90% przypadków, a jest tego naprawdę sporo) otrzymuję standardową przesyłkę czyli karta w toploaderze i kopercie bąbelkowej. Odkąd mam konto na ebay czyli już jakieś 10 lat, nie zdarzyło mi się aby tak zabezpieczona karta uległa uszkodzeniu.

http://s529.photobucket.com/user/lmarci ... FOR%20SALE
--------------------------------------------------------------
Grant Hill Collector

Stephen Curry Collector

Skylar Diggins Collector

Candace Parker Collector

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 4 (100%)
polać mu ;)

07-08 UD Premier Penmanship 54/81
07-08 Ud Premier Opening Night 16/19 (?)
09-10 Hall Of Fame "Famed Signatures" 49/50
14-15 Gold Standard 79 Au 66/70

http://s1039.photobucket.com/user/joond ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 7 (100%)
Patrząc na to, jak zostałem osądzony i skazany to odechciewa się wszystkiego.

Proponowałem i proponuję PEŁEN zwrot pieniędzy - Marcin nie chce, bo wie że mimo wszystko kupił dobrą kartę za dobrą cenę. Oskarżenia, że w jakiś sposób wykorzystuję sytuację są naprawdę bezsensowne.

Wpisanie mnie na czarną listę, tym bardziej obok takiego typa jak Piotr L., powoduje że dziękuję i wysiadam (taki prezent dla Was Jay Jay, Carmelo i Leszczu).

Nie moja piaskownica, nie moje zabawki, więc bawcie się dalej sami.

Wszystkim życzę Wesołych Świąt.
Obrazek

Awatar użytkownika

Mając najwięcej sytuacji sprzecznych na tym, plus stare forum to dziwię się że dopiero teraz trafiłeś na czarną listę.

Piotrek w porównaniu do Ciebie miał tyle odwagi cywilnej że po wszystkich złych akcjach które odwalił pokazał się na zlocie i nie bał się tego wszystkiego wziąć na klatę. Ty zawsze przy każdej sytuacji jesteś jakoś dziwnie najbardziej poszkodowany. Na bank się uwzieliśmy i robimy teorię spiskową aby Tobie na forum pod górkę zrobić. Taki mamy nikczemny plan przed świętami.

Proszę Ciebie na przyszłość abyś nie wkładał mi słów których nie myślę, i nie przeinaczał sytuacji na taką jaką nie jest. Powtórzę jeszcze raz karty nie chcę zwrócić, ponieważ jest to karta 1/1 nie zdobędę takiej karty i to jest jedyny powód. A co do tego co kupiłem i w jakiej cenie. To wiem już dlaczego za tą kartę była dobra cena bo była uszkodzona... w żadnym innym wypadku nie chciałbyś za nią takich pieniędzy.

PANINI TO NIE KARTY !!!

Gary Payton 1556 sztuk
Ben Wallace 850 sztuk
Shawn Kemp 817 sztuk

Administrator
Awatar użytkownika

soulja pisze:
Patrząc na to, jak zostałem osądzony i skazany to odechciewa się wszystkiego.

Proponowałem i proponuję PEŁEN zwrot pieniędzy - Marcin nie chce, bo wie że mimo wszystko kupił dobrą kartę za dobrą cenę. Oskarżenia, że w jakiś sposób wykorzystuję sytuację są naprawdę bezsensowne.

Wpisanie mnie na czarną listę, tym bardziej obok takiego typa jak Piotr L., powoduje że dziękuję i wysiadam (taki prezent dla Was Jay Jay, Carmelo i Leszczu).

Nie moja piaskownica, nie moje zabawki, więc bawcie się dalej sami.

Wszystkim życzę Wesołych Świąt.
Obrazek

Takie słowa mnie najbardziej wkurzają. Cały świat jest winny, tylko nie ja. JA jestem ofiarą.

Jesteś słabszy niż Gortat w tym sezonie, nie potrafiąc stworzyć niczego konstruktywnego, żadnej obrony tylko zaparcie, że wszyscy sie na Ciebie uwzieli. Myślałem, że jesteś troche bardziej poważny.

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 30 (100%)
Czesław pisze:
...Jesteś słabszy niż Gortat w tym sezonie...

Dobre, ale akurat dziś chłopak zagrał ;)

KEVIN GARNETT cards: 2407
1of1: 6
Auto: 25 (3 Auto/Floor, 3 Auto/Jersey, 3 Auto/Patch)
Ball: 9 (1 Ball/Jersey)
Floor: 28 (2 Floor/Jersey)
Jersey: 511 (Shorts, Warm-ups)
Patch: 52 (8 Patch/Jersey)
Shoe: 1

Last update 22.06.2017

Awatar użytkownika

Soulja - jak to często mówią czarn...afroamerykanie - grow balls.

Awatar użytkownika

miejmy nadzieje,że pod choinkę dostaniesz okulary Soulja..może warto sie zastanowić nad wizytą u okulisty po nowym roku??
Pisze to w trosce,nie aby być zgryźliwym.. ;)
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich !!

07-08 UD Premier Penmanship 54/81
07-08 Ud Premier Opening Night 16/19 (?)
09-10 Hall Of Fame "Famed Signatures" 49/50
14-15 Gold Standard 79 Au 66/70

http://s1039.photobucket.com/user/joond ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 0 (0%)
Ciekawa sprawa, akurat podobne przejścia mam z pewnym Niemcem. Przysłał mi kartę, która jest wyraźnie wgnieciona, pomimo nietkniętej koperty i toploadera. Kiedy zgłosiłem mu sprawę, wyśmiał mnie stwierdziwszy, że opowiadam jakieś bajeczki i przyjmie zwrot tylko z częściowym zwrotem kosztów, bo wysyłał w idealnym stanie - jak na zdjęciu w aukcji (które swoją drogą było przekontrastowane i nie zdziwiłbym się gdyby nieco przy nim manipulował).
Ale sam już nie wiem, czy takie uszkodzenia nie mogłyby faktycznie powstać podczas transportu - gość się zarzeka na maksa - i choć robi to podejrzanie agresywnie - to jednak ma ponad 2000 pozytywów i praktycznie żadnych skarg.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.