www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest pt sie 18, 2017 9:45 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 18 (100%)
Temat poświęcony stronie jaką jest photobucket, na którą możemy wrzucać swoje zdjęcia kart i chwalić się nimi na forum :) Wszelkie pytania dotyczące pb proszę zadawać w tym temacie, na pewno ktoś udzieli odpowiedzi i pomoże.

1. Start

Oczywiście pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to zarejestrowanie się na photobuckecie: http://s1334.photobucket.com/. Proces rejestracji jest prosty i nie powinno być z nim problemów.

2. Biblioteka

Po założeniu konta i zalogowaniu się pojawi się strona tytułowa, na której będą dostępne różne zakładki i opcje, oczywiście będą też jakieś reklamy. Nas przede wszystkim interesuje zakładka Library, która przenosi nas do biblioteki z naszymi albumami i zdjęciami.

Obrazek

3. Tworzenie albumów

Po wejściu w Library pojawi się nasza biblioteka i od razu przechodzimy do tworzenia nowych albumów. Odbywa się to za pomocą panelu widocznego po lewej stronie:

Obrazek

Klikamy w + Create New Album i pojawia nam się następujące okno:

Obrazek

W pierwszym okienku wpisujemy nazwę swojego albumu, poniżej możemy dodać opis do tworzonego albumu, możemy również ustawić jego prywatność. Dostępne są dwie opcje - album publiczny albo prywatny. W tym drugim przypadku album będzie widoczny tylko dla nas i możemy go zabezpieczyć hasłem.

Ostatnia opcja pozwala nam tworzyć podalbumy. Gdy stworzymy już jakiś główny album i chcemy aby w nim znajdowały się kolejne, możemy to zrobić tworząc nowy folder ze zdjęciami i wybierając w tym ostatnim okienku nazwę albumu, w którym chcemy aby znajdował się owy podalbum.

Obrazek

Np: ja w swoim photobuckecie mam główny album Dwyane Wade i za każdym razem kiedy robiłem podalbumy Base/insert, Memorabilia, Patches i Autograf musiałem w tym Add this album to existing Album wybierać album Dwyane Wade. Następnie robiłem albumy dla każdego rocznika kart i przy ich tworzeniu wybierałem album Base/Insert. Efekt tego jest widoczny na screenie panelu.

4. Dodawanie zdjęć

Zdjęcia można dodawać na kilka sposobów. Jednym z nich jest kliknięcie w okienko Upload widoczne od razu po zalogowaniu (na screenie zaznaczone na zielono):

Obrazek

Wtedy przeniesie nas do panelu dodawania zdjęć i w nim klikamy na Choose photos & Videos, następnie wybieramy zdjęcia do wrzucenia i klikamy Upload. Po takim procesie zdjęcia wrzucą się na naszego photobucketa na główną stronę. Jeżeli chcemy aby zdjęcia od razu trafiły do konkretnego albumu przed kliknięciem Upload wybieramy w okienku Upload to album, do którego mają trafić zdjęcia.

Obrazek

Zdjęcia można dodawać również z pozycji albumu, w którym aktualnie się znajdujemy. Odbywa się to za pomocą okienka widocznego po lewej stronie:

Obrazek

Np: gdy chcę dodać zdjęcia do albumu Memorabilia wchodzę w niego i klikam w okienko po lewej Drag photos here to upload. Następnie wybieram zdjęcia i uploaduję, przez co mam je od razu w tym albumie.

Polecam zdjęcia dodawać od razu pomniejszone, jak to zrobić jest opisanie poniżej.

5. Dzielenie się zdjęciami.

Tutaj sprawa jest prosta. Aby wrzucić zdjęcie na forum trzeba kliknąć na nie, a następnie w panelu po lewej stronie kliknąć w ostatni link:

Obrazek

Wystarczy kliknąć, link sam się skopiuje do schowka i można go od razu wkleić na forum, będzie widoczny jako obrazek.

6. Edycja zdjęć.

Aby zedytować zdjęcie, dać jakieś filtry czy ramki, zmniejszyć czy przyciąć lub zwyczajnie wyostrzyć, dodać kolorków czy kontrastu należy kliknąć w zdjęcie, a następnie kliknąć w okienko Edit widoczne w panelu nad zdjęciem:

Obrazek

Przeniesie nas to do edytora, w którym możemy robić opisane powyżej rzeczy, o wszystkich opcjach informują nas opisane ikony:

Obrazek

Po zakończonej edycji zdjęcie należy zapisać. Jeżeli chcemy, aby gotowa fotografia zastąpiła starą należy zaznaczyć opcję Replace Original widoczną pod przyciskiem Save.

7. Organizacja zdjęć

Zdjęcia można również organizować, czyli nadawać im nazwy, zmieniać, usuwać czy oznaczać. Pozwala nam na to slider Organize, który w celu organizacji należy przesunąć na On (czerwone okienko):

Obrazek

W ten sposób pojawi nam się panel widoczny na dole i jest on aktywny po wybraniu jednego lub kilku zdjęć. Również pod miniaturkami zdjęć pojawi się napis Add title, po kliknięciu w który możemy nazwać dane zdjęcie.

Np: ja u siebie wrzucam wszystkie base i inserty do albumu Base/Insert, następnie wszystkie zdjęcia nazywam i potem daję aby segregowało zdjęcia po tytule. W takim wypadku mam zdjęcia ułożone rocznikami i wtedy zaznaczam jedną grupę roczników i przy pomocy Move przenoszę je do konkretnego podalbumu.

Zdjęcia można segregować w różny sposób, np: po tytule czy dacie dodania. Wszystkie opcje dostępne pod okienkiem Order by (zaznaczone na zielono):

Obrazek

8. Wskazówka do wrzucania zdjęć

Zdjęcia najlepiej wrzucać na photobucketa od razu pomniejszone. Pozwoli nam to na szybszy upload oraz sprawniejszą edycję zdjęć. Poza tym photobucket ma to do siebie że czasem po edycji "wolno zaskakuje" i zedytowane zdjęcie wrzucamy na forum, a dopiero po jakimś czasie ta edycja zatwierdzi się. Nieraz to obserwowaliśmy - ktoś wrzucał zdjęcia poziome i pisał, że pod wieczór powinny być pionowe. Photobucket wtedy zaskoczy zmianę.

Dlatego ja polecam wrzucać zdjęcia od razu pomniejszone. Można to zrobić za pomocą kilku programów, ja sam używam zwykłego prostego Painta. Jak widać po moim temacie zdjęcia nie tracą na jakości, nie tworzą się piksele czy inne niechciane rzeczy. Grunt to pomniejszyć zdjęcie proporcjonalnie i równomiernie.

Aby to zrobić należy otworzyć obrazek za pomocą painta, następnie w panelu zakładek wybrać Obraz -> Rozciągnij/Pochyl:

Obrazek

Pojawi się okienko, w którym możemy pomniejszyć swoje zdjęcie. W pierwszych dwóch oknach wpisujemy dwie takie same wartości i dajemy OK

Obrazek

Zdjęcie będzie równomiernie pomniejszone bez widocznej utraty jakości. Mój aparat robi duże zdjęcia, więc ja zmniejszam je do 25-30%. Zdjęcia zapisujemy jako JPG.

Mam nadzieję że poradnik jest w miarę jasny i przydatny. Tak jak pisałem na początku, proszę zgłaszać wszelkie sugestie, niejasności, wszystko zostanie rozpatrzone.

Dwyane Wade - 411 kart:

Auto: 12 | Patch: 11 | Memorabilia: 87 | Base/Insert: 301 |

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 1 (100%)
Cześć,
mam pytanie odnośnie Photobucketa.

Czy jest możliwość skontaktowania się z osobą prowadzącą swój PB?
Jest jakaś zakładka np. z mailem do danej osoby?

Chodzi o to, że ktoś posiada zdjęcie w swojej bibliotece pewnej karty i chciałem się tej osoby wypytać o nią.
Jak ktoś coś wie to pisać. ;)

kolekcja Richarda Jeffersona w barwach New Jersey Nets

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 10 (100%)
Stary przepięknie zrobiłeś ten temat !!! Super

SPRAWDZ MOJE KARTY NA SPRZEDAZ:

viewtopic.php?f=118&t=54441
http://www.bobstercardsworld.pl/
http://s1257.photobucket.com/user/rumak ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 30 (100%)
Kawał dobrej roboty T-White!

KEVIN GARNETT cards: 2407
1of1: 6
Auto: 25 (3 Auto/Floor, 3 Auto/Jersey, 3 Auto/Patch)
Ball: 9 (1 Ball/Jersey)
Floor: 28 (2 Floor/Jersey)
Jersey: 511 (Shorts, Warm-ups)
Patch: 52 (8 Patch/Jersey)
Shoe: 1

Last update 22.06.2017

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 3 (100%)
A ja musialem sam opanowac photobucketa chociaz filozofii w tym nie bylo. Dopiero teraz znalazlem Twoj temat. Na pewno by mi troche ulatwil sprawe. Najlepsze jest to ze mozna zaladowac od razu wieksza ilosc zdjec a nie kazde po kolei. Wyrazy szacunku T-White. Na pewno wiele osob skorzysta z tego poradnika. Kawal dobrej roboty.

Moderator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 18 (100%)
Temat został przeniesiony do nowego działu tak, aby łatwiej można było go znaleźć. Także jeżeli ktoś rozpoczyna swoją przygodę z photobucketem lub chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego działania - zapraszam do lektury :)

Dwyane Wade - 411 kart:

Auto: 12 | Patch: 11 | Memorabilia: 87 | Base/Insert: 301 |

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.