www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest wt sty 17, 2017 12:04 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

{ FB_FEEDBACK }: 1 (100%)
Witam wszystkich zainteresowanych tematem.
Tak jak uzgodniliśmy na ostatnim zlocie w Krakowie do następnego zlotu postaramy się wypracować wspólnie kształt dokumentów, które są niezbędne do zarejestrowania stowarzyszenia.

W porozumieniu z Cześkiem ustaliłem, że na chwile obecną temat ten będzie zlokalizowany w dziale Hobby Talk.

Proszę o jak największą aktywność w tej sprawie, ponieważ zgodnie z deklaracjami osób uczestniczących w ostatnim zlocie większość jest za tym by Stowarzyszenie Kolekcjonerów Kart powstało więc zainteresowani powinni wpływać na kształt Stowarzyszenia. Niech ten temat będzie miejscem na propozycje, konstruktywną krytykę tak by na następnym zlocie dopełnić tylko formalności, które są związane z rejestracją Stowarzyszenia.

W pierwszej kolejności musimy zająć się stworzeniem statutu Stowarzyszenia.
Przed zlotem w Krakowie przygotowałem projekt statutu i myślę, że na nim powinniśmy pracować tzn. będę tutaj wklejał co tydzień lub dwa (w zależności od czasu) poszczególne rozdziały lub części rozdziałów statutu który był w Krakowie. Dodam do tego drobne komentarze tytułem wyjaśnień, a następnie proszę o pytania, komentarze, propozycje od osób z forum.

Proszę o konkretne, merytoryczne wypowiedzi, bez zbędnego "czepiactwa" co do szczegółów. Liczę na osoby, które jeżdżą na zloty i uważają, że Stowarzyszenie się nam przyda (o czym była mowa na ostatnim zlocie).

Przechodząc do rzeczy proponuję przeanalizować Rozdział I statutu, który zamieszczam poniżej:

ROZDZIAŁ I
POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Stowarzyszenie nosi nazwę:...........................................................w dalszych postanowieniach statutu zwane Stowarzyszeniem.
2. Stowarzyszenie jest zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym dla..................................... Siedzibą stowarzyszenia jest.............................. Terenem działania jest Rzeczpospolita Polska.
3. Dla realizacji celów statutowych stowarzyszenie może działać na terenie innych państw z poszanowaniem tamtejszego prawa.
4. Stowarzyszenie jest zawiązane na czas nieograniczony. Posiada osobowość prawną. Działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o Stowarzyszeniach( Dz.U. z 2001, Nr 79, poz. 855 z późn. zm.) oraz niniejszego statutu.
5. Stowarzyszenie może należeć do innych krajowych i międzynarodowych organizacji o podobnych celach.
6. Działalność Stowarzyszenia oparta jest przede wszystkim na pracy społecznej członków. Do prowadzenia swych spraw stowarzyszenie może zatrudniać pracowników.

Musimy ustalić wspólnie nazwę Stowarzyszenia.
Może to być: Stowarzyszenie Kolekcjonerów Kart, może być również Stowarzyszenie Kolekcjonerów Kart NBA ale wtedy zawężamy Stowarzyszenie tylko na karty NBA. Mogą być oczywiście też różne inne nazwy. Proszę o propozycję.

Jeśli chodzi o pkt 2 czyli "Stowarzyszenie jest zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym dla ........." proponuję: "...zawiązanym dla krzewienia oraz umacniania hobby polegającego na kolekcjonowaniu kart NBA".
Oczywiście proszę o inne propozycje.

Musimy wskazać siedzibę Stowarzyszenia. Jeśli ktoś jest chętny (żadne negatywne skutki z tego nie wynikną poza tym, że czasem przyjdzie list) by jego adres domowy był adresem Stowarzyszenia to proszę o info na Priv. Sensownie byłoby gdyby była to osoba, która chciałaby zarazem być we władzach Stowarzyszenia.

Na tą chwilę to tyle z mojej strony.

Do roboty Forumowicze!!!

- Fleer 1986-87 132/132 + stickers 11/11 /// BGS8 60/143

- SkyBox Autographics 1996-97 BLACK 92/93 /// BLUE(/100) 61/94

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 4 (100%)
Niestety nie mogę być we władzach Stowarzyszenia bo nie pracuje jeszcze, a z tego co wiem to władzę mogą mieć osoby ze zdolnością kredytową czy cuś :P

Co do nazwy to myślę, że Stowarzyszenie Kolekcjonerów Kart NBA, albo Kart Sportowych, myślę, że powinniśmy ograniczyć sie do maximum sportu, bo potem może się z tego niezły bajzel zrobić.
Cel mi odpowiada, chociaż nie wiem czy można jeszcze dopisać coś o jakichś spotkaniach ze sportowcami itp ?
Co do władz, to najpierw kandydaci, potem jakieś decyzje itp. :D

Uważam też, że powinniśmy też uiszczać jakieś składki, ażeby organizacja zlotu była po prostu prostsza :D

Czekam na dalsze sugestie/uwagi itp. !

P.S. Dobrze, że temat w końcu ruszył :D

Moderator

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
Moje propozycje:
Nazwa: Stowarzyszenie kolekcjonerów kart NBA oraz pamiątek sportowych" (ewentualnie jeśli większość zadecyduje by były to same karty to pamiątki można usunąć)

Krzewienie brzmi słabo.
Myślę że cel można określić lepiej, np.
"Stowarzyszenie zajmuje się promocją hobby związanego z koszykarską ligą NBA, w szczególności kolekcjonowaniem kart koszykarskich a także innych pamiątek sportowych związanych z koszykówką" ewentualnie
"Stowarzyszenie zajmuje się promocją NBA w Polsce, w szczególności kolekcjonowaniem kart koszykarskich oraz innych pamiątek sportowych"
lub
"Stowarzyszenie zajmuje się promocją hobby polegającego na kolekcjonowaniu kart NBA"

http://s529.photobucket.com/user/lmarci ... FOR%20SALE
--------------------------------------------------------------
Grant Hill Collector

Skylar Diggins Collector

Candace Parker Collector

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 24 (100%)
Moja propozycja ,,Stowarzyszenie kolekcjonerów kart ligi koszykarskiej NBA,,( dodałem celowo ligi koszykarskiej żeby dla laików i osób nie wtajemniczonych od razu stowarzyszenie kojarzyło
się z koszykówką)-to forum zrzesza przede wszystkim takich kolekcjonerów i to jest nasze hobby i nie ma co się rozdrabniać.Jak dla mnie dodawanie innych sportów lub pamiątek sportowych nie jest chyba nam potrzebne i to chyba marginalne zjawisko na tym forum .Zresztą osoby z innych dziedzin kolekcjonerstwa mogą dla siebie stoworzyć podobną organizację.
Podoba mi sie ostatnie Martiniego-"Stowarzyszenie zajmuje się promocją hobby polegającego na kolekcjonowaniu kart NBA"-to ogólne ale proste i nie ograniczające Naszych działań -
pokazuje że możemy w różny sposób i w zalezności od okoliczności wykorzystywać wszelkie imprezy,okazje,wizyty itp celem propagowania kolekcjonowania kart.
A ty Czesiu już się widziałeś we władzach? ;) ach ta młodzież... :D

Marcin Gortat-191(56 auto,12 patch,13 jersey,106 base/insert)
Phoenix Suns-2604
Obrazek
UD Chronology Seriatim 2007/08-44/48
UD Exquisite Collection 2008/09-32/35
UD SPX-Super Scripts 2007/08-38/39
UD SPX-Duel Scripts 2007/08-14/19
Immaculate collection auto patch 2014/15- 2013/14 -48/49
UD Hardcourt dual 2004/05-16/19
Immaculate Sole of the game 2014/15-13/18

Moderator

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
Ale właśnie ta ostatnia opcja ogranicza Stowarzyszenie do kolekcjonowania wyłącznie kart, co może być dość mylące. Zbieramy przecież koszulki, gadżety, figurki, czasopisma, autografy itp itd. Więc myślę że warto nadmienić to w statucie. Samo karty może sugerować że zajmujemy się samymi kartami.

http://s529.photobucket.com/user/lmarci ... FOR%20SALE
--------------------------------------------------------------
Grant Hill Collector

Skylar Diggins Collector

Candace Parker Collector

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 23 (100%)
Fajnie, że powstaje projekt, powoli do przodu i na pewno stworzymy coś sensownego :)

Kilka moich uwag i sugestii (oczywiście potraktujmy to tylko jako propozycje, do dalszej konsultacji) ;)

1. Ja osobiście byłbym za zawężeniem (w samej nazwie Stowarzyszenia) naszej działalności tylko i wyłącznie do kart NBA. Byłoby to jawne skonkretyzowanie naszego hobby tylko i wyłącznie do koszykówki. Nie oszukujmy się ... 99 procent Forumowiczów zbiera karty NBA, wiem, że są tu 1 - 2 osoby zbierające hokeistów (ponadto ja sam zbieram karty Manchesteru United), ale chyba nie warto z tego powodu zamieszczać w nazwie Stowarzyszenia wyrażeń typu "kart sportowych" lub "pamiątek sportowych". Słowa "karty NBA" są jak najbardziej na miejscu. Skoro w nazwie Forum mamy "kartynba" to uważam, że nazwa Stowarzyszenia (założonego przez nas, Forumowiczów) powinna być w ten sposób analogiczna :)
Moja propozycja jest w tym względzie podobna do propozycji Martiniego, tzn. "Polskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Kart NBA". Uważam, że brzmi to dobrze, określa (ogólnie) region naszej działalności i (konkretnie) charakter hobby. Myślę (Czesiu :P ), że powinniśmy w nazwie unikać spójników "i", "lub", "albo", itp. Chociaż z doświadczenia forumowego wiem, że co do nazwy to pewnie będą między nami lekkie (!) spory, czyli ile osób tyle opinii :twisted:
2. W pkt 2 można zawrzeć sformułowanie "Stowarzyszenie jest zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym W CELU PROMOCJI/POPULARYZACJI (niepotrzebne skreślić) ..." (zwrot "krzewienia" lub "umacniania" rzeczywiście brzmi nie najlepiej).
3. Co do wskazania siedziby Stowarzyszenia, to ja oczywiście nie chcę wypowiadać się za innych, ale wydaje mi się, że z tej opcji powinien skorzystać albo administrator Forum a jeśli nie administrator to przynajmniej któryś z moderatorów. To jest do ustalenia.
4. Cała reszta propozycji Taira jest OK.

To w zasadzie tyle z mojej strony. Tair wprawdzie sugerował, aby nie czepiać się szczegółów, ale myślę, że kilka moich sugestii to w sumie nie jest czepianie się a konstruktywne propozycje. Zachęcam do dyskusji, podobnie jak to miało miejsce w Krakowie. Rozmawiałem tam z Tairem, w razie czego służę pomocą, jeśli chodzi o podsyłanie przepisów prawnych odnośnie stowarzyszeń (mam w pracy programy prawne takie jak LEX i Legalis), więc w razie problemów proszę o kontakt :)

Tim Duncan - 797 kart
David Robinson - 625 kart
Tony Parker - 406 kart
Manu Ginobili - 288 kart
Sean Elliott - 177 kart
Avery Johnson - 126 kart
George Gervin - 89 kart
Kawhi Leonard - 68 kart
Dennis Rodman - 65 kart

Awatar użytkownika

martini33 pisze:
Ale właśnie ta ostatnia opcja ogranicza Stowarzyszenie do kolekcjonowania wyłącznie kart, co może być dość mylące. Zbieramy przecież koszulki, gadżety, figurki, czasopisma, autografy itp itd. Więc myślę że warto nadmienić to w statucie. Samo karty może sugerować że zajmujemy się samymi kartami.

Nie do końca ogranicza ale mówi przede wszystkim to co będziemy propagować bo o to nam w genezie powstania stowarzyszenia chodziło -zbieramy inne rzeczy Martini ale to dodatek.Od czasu do czasu ktoś pokaże raz na pol roku figurkę czy koszulkę a to chyba za mały powód żeby iść w tą stronę-czy warto powiększać ?Niech wiecej osób się wypowie bo to tylko moje zdanie

Phoenix Suns-2604
Obrazek

Administrator
Awatar użytkownika

Brzozka pisze:
A ty Czesiu już się widziałeś we władzach? ;) ach ta młodzież... :D

Młodzież, jak młodzież :lol: :lol: :lol: :lol:
Tak, myślałem o tym na Zlocie już :D

Martini33 pisze:

Dla mnie za duży misz masz, bo potem zrobi sięz tego nieporządek za duży. Uważam, że Kolekcjonerzy Kart Sportowych starczy :)

Czesław pisze:
Niestety nie mogę być we władzach Stowarzyszenia bo nie pracuje jeszcze, a z tego co wiem to władzę mogą mieć osoby ze zdolnością kredytową czy cuś :P

Nic z tych rzeczy. We władzach mogą być, co do zasady, osoby pełnoletnie ( to tak w uproszczeniu). Zdolność kredytowanie nie jest do niczego potrzebna.

Jeśli chodzi o składki, władze to tym zajmiemy się później.

Mnie najbardziej podoba się nazwa zaproponowana przez Karola: "Polskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Kart NBA".

Jeśli chodzi o cele stowarzyszenia to to będzie trzeba ustalić w rozdziale II (załączam niżej). Natomiast w Rozdziale I ujęte musi być to dość ogólnie i propozycja Brzózki brzmi ciekawie:
Brzozka pisze:
-"Stowarzyszenie zajmuje się promocją hobby polegającego na kolekcjonowaniu kart NBA"-to ogólne ale proste i nie ograniczające Naszych działań -

Napiszcie czy do zaakceptowania dla wszystkich są te propozycje (wiadomo, że nie uda się wprowadzić propozycji wszystkich osób:))

Drugi rozdział statutu na chwilę obecną wygląda następująco:

ROZDZIAŁ II
CELE I ŚRODKI DZIAŁANIA

7. Celem Stowarzyszenia jest ...............................................................
8. Stowarzyszenie swe cele realizuje poprzez:
a) ...................................................................................................
b) ...................................................................................................
c) ...................................................................................................
d) ...................................................................................................
e) ...................................................................................................

To bardzo ważny rozdział. Musi jasno, klarownie wskazywać czym zajmować się będzie stowarzyszenie oraz w jaki sposób stowarzyszenie będzie realizowało swoje cele. Proszę o rozważne propozycję, ponieważ najczęściej z tego powodu Sąd rejestrowy odrzuca wnioski o rejestrację albo w najlepszym wypadku wzywa do uzupełnienia.
W odróżnieniu od celów stowarzyszenia, o których mowa w rozdziale I tutaj powinno to zastać opracowane szerzej.

Czekam na propozycje.

- Fleer 1986-87 132/132 + stickers 11/11 /// BGS8 60/143

- SkyBox Autographics 1996-97 BLACK 92/93 /// BLUE(/100) 61/94

Administrator
Awatar użytkownika

Celem Stowarzyszenia jest popularyzacja hobby, jakim jest zbieranie kart sportowych/NBA
Stowarzyszenie swe cele realizuje poprzez:
- różnego rodzaju spotkania z koszykarzami, zloty i spotkania kameralne
- aktywne działanie w internecie, m.in. forum i aktywność na FB i kanale youtube
- Promocje podczas różnych imprez sportowych, jak Haku i Bombardier
-wywieszanie plakatów itp.
- ....
Dalej Pany, wiem, że są wakacje, ale nie śpimy ! :mrgreen: :lol:

Awatar użytkownika

ok dla mnie może zostać ,,Polskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Kart NBA" ( chociaż brakuje mi ciągle gdzieś słowa ,,koszykarskich,,lub ,,ligi koszykarskiej ,,)

Moje pomysły.
1. Współpracę z innymi organizacjami i instytucjami w zakresie propagowania kolekcjonowania kart ligi koszykarskiej NBA ( lub po prostu kart sportowych).

2. Organizację i udział w imprezach umożliwiających propagowanie i powiększanie grona kolekcjonerów kart , prezentację kolekcji kart na terenie całego kraju.

3. Organizowanie spotkań, prelekcji,wykładów, kiermaszy oraz wszelkich wydarzeń sportowo – edukacyjnych związanych z kolekcjonowaniem kart sportowych( bądż koszykarskiej ligii NBA).

4. Prowadzenie działalności wydawniczej związanej z kolekcjami kart sportowych( jak wyżej zamiennik)- wydawanie książek, czasopism, broszur związanych z celami Stowarzyszenia,forum internetowe,strony internetowe i kanał telewizji interentowej.

No rzeczywiście mało osób odopowiada na tak ważny temat. :evil:

Phoenix Suns-2604
Obrazek

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 5 (100%)
Brzozka pisze:

Moje pomysły.
1. Współpracę z innymi organizacjami i instytucjami w zakresie propagowania kolekcjonowania kart ligi koszykarskiej NBA ( lub po prostu kart sportowych).

2. Organizację i udział w imprezach umożliwiających propagowanie i powiększanie grona kolekcjonerów kart , prezentację kolekcji kart na terenie całego kraju.

3. Organizowanie spotkań, prelekcji,wykładów, kiermaszy oraz wszelkich wydarzeń sportowo – edukacyjnych związanych z kolekcjonowaniem kart sportowych( bądż koszykarskiej ligii NBA).

4. Prowadzenie działalności wydawniczej związanej z kolekcjami kart sportowych( jak wyżej zamiennik)- wydawanie książek, czasopism, broszur związanych z celami Stowarzyszenia,forum internetowe,strony internetowe i kanał telewizji interentowej.
. :

jak dla mnie brzozka dobrze sformułował głowne cele na których nam najbardziej zależy , wiec tak moze zostac

FLOOR 257
FLOOR/JERSEY 65
FLOOR/AUTO 141
FLOOR/FILM 15
BALL 7

Awatar użytkownika

Ja właśnie wróciłem z weekendowego imprezowania w Toruniu, więc przez ostatnie dni tematu nie śledziłem :twisted: W tygodniu napiszę parę zdań i sugestii, może uda mi się trafić gdzieś w necie na analogiczne statuty jakichś innych stowarzyszeń (np. numizmatyka, filatelistyka) - kto wie, może pewne zwroty będzie można skądś "zapożyczyć" (oczywiście odnosząc je do kart NBA) :) Jeśli Tair pisze, że ta kwestia jest szczególnie ważna dla sądu rejestrowego to trzeba będzie to rozważyć skrupulatniej niż wszystko inne :) Wstępne propozycje są oczywiście OK, tylko pomyślmy, czy/na ile można to jeszcze dopieścić/skonkretyzować :) Postaram się wrócić do tematu.

Tim Duncan - 797 kart
Tony Parker - 406 kart
Manu Ginobili - 288 kart
Sean Elliott - 177 kart
Avery Johnson - 126 kart
George Gervin - 89 kart
Kawhi Leonard - 68 kart
Dennis Rodman - 65 kart

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 29 (100%)
I ja niestety nie miałem do tej pory czasu, by zająć się jakimiś sugestiami. Postaram się w tygodniu nadrobić zaległości.

KEVIN GARNETT cards: 2363
1of1: 6
Auto: 25 (3 Auto/Floor, 3 Auto/Jersey, 3 Auto/Patch)
Ball: 9 (1 Ball/Jersey)
Floor: 28 (2 Floor/Jersey)
Jersey: 500 (Shorts, Warm-ups)
Patch: 51 (8 Patch/Jersey)
Shoe: 1

Last update 04.08.2016

{ FB_FEEDBACK }: 7 (100%)
Przepraszam że dopiero teraz jednak chciałbym wskazać ewentualne rozwiązanie odnośnie nazwy:

Stowarzyszenie może mieć jedną rozbudowaną nazwę oraz nazwę skróconą. Obie mogą być używane.

Po drugie chciałbym wskazać pod dyskusję punkt o posiadaniu osobowości prawnej.

Możemy również zostać stowarzyszeniem zwykłym zwanym inaczej ( uproszczoną formułą stowarzyszenia)- ta forma ułatwia rejestrację i ogranicza pewne kwestie o których wspominałem w Krakowie.

Stowarzyszenia zwykłe nie mogą:

* powoływać swoich oddziałów terenowych,
* łączyć się w związki stowarzyszeń,
* zrzeszać osób prawnych (np. innych stowarzyszeń, firm itp.),
* prowadzić działalności gospodarczej,
* otrzymywać dotacji,
* korzystać z ofiarności publicznej.

Wydaję mi się że nic z powyższego nie jest nam potrzebne. CO O TYM SĄDZICIE ???

Administrator
Awatar użytkownika

W sumie to ok, tylko Stowarzyszenie miało Nam ułatwiać organizację zlotów itp.
Co jeśli ktoś chciałby przedłożyć za Nas kasę na organizacje zlot. Czy wtedy, jako, że bylibyśmy Stowarzyszeniem Zwykłym taka opcją zwyczajnie by odpadła ? :oops:

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 7 (100%)
Na początek trzeba uściślić w jakim celu powołujemy Stowarzyszenie - jeżeli to będzie jasne, pozostałe rzeczy też pójdą prościej ;)
Na razie raczkujemy, ale jak sytuacja się rozwinie może być inaczej i trzeba myśleć już teraz przyszłościowo.

Awatar użytkownika

Uważam że brak możliwości otrzymywania dotacji oraz brak możliwości korzystania z ofiarności publicznej są kluczowymi minusami.

Zapraszam na : Ovation. Marketing & Advertising - Strony www, reklama, grafika, identyfikacja wizualna.

Obrazek

Administrator
Awatar użytkownika

W temacie raptem wypowiedziało się 10 osób. Każdy chce na zloty jeździć, spotykać sie z MG, ale poza tym żadnej inicjatywy, pomysłu od siebie. Dawać PANOWIE !

Awatar użytkownika

Nazwa : Stowarzyszenie Kolekcjonerów Kart NBA

Musimy zawęzić kolekcjonerów ponieważ to jest Nasze Clue. Co nie znaczy że możemy zapraszać kolekcjonerów NHL, NFL , Hokeja na Zloty spotkania itp.

Słowo "krzewienia" - nie pasuje mi akurat do tego zdania, krzewić można kulturę fizyczną w społeczeństwie, ale nie kolekcjonerstwo ;)

Myślę że siedzibą stowarzyszenia - powinno być miasto z którego będzie najwięcej osób w składzie zarządu.

Zapraszam na : Ovation. Marketing & Advertising - Strony www, reklama, grafika, identyfikacja wizualna.

Obrazek

Awatar użytkownika

Czesław pisze:
W temacie raptem wypowiedziało się 10 osób. Każdy chce na zloty jeździć, spotykać sie z MG, ale poza tym żadnej inicjatywy, pomysłu od siebie. Dawać PANOWIE !

Widać parę osób jest zainteresowanych tym tematem..to wciąż za mało a sprawa dotyczy większosći z Nas-czemu nie wypowiadają się pozostali kolekcjonerzy?Wystarczy napisać-ok,cos wątpliwego,złe,niekorzyste itp... Gdzie entuzjazm po zlocie?martwię się że jak interesu w tym nie bedzie to sprawa będzie się ciągneła i dłużyła..
większość czeka ..Czesiu teraz inicjatywy są widać nie opłacalne..Może jak by było o gratyfikacjach i bonusach to byłby większy ruch? :cry:chciałbym się mylić..

Phoenix Suns-2604
Obrazek

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 5 (100%)
sądzę że musimy ustalić jakiś termin na zgłaszanie pomysłów i propozycji a pózniej głosowanie , bo jak bedziemy czekać na wszystkich żeby sie wypowiedzieli to nigdy nie powstanie stowarzyszenie .

FLOOR 257
FLOOR/JERSEY 65
FLOOR/AUTO 141
FLOOR/FILM 15
BALL 7

Awatar użytkownika

Brzózka, ale z drugiej strony czym się przejmujesz? Stowarzyszenie powstanie tak czy inaczej, będzie miało statut i władze, będzie na bieżąco działać. Nawet jeśli uzgodnień nad statutem będziemy dokonywać raptem w gronie kilku osób to i tak niczego to w gruncie rzeczy nie zmienia. Najwyżej Ci mniej zaangażowani nie będą mogli używać argumentów, że to wspólna inicjatywa. Nie będą też marudzić, że statut źle brzmi (skoro się w dyskusje nad nim nie angażowali).
Ja widzę to tak, że jeśli Tair zadeklarował pracę nad tym statutem to nie możemy "pomagać" Mu w 50 - 70 osób, bo zrobi sie taki miszmasz nie do ogarnięcia. Podeślijmy kilka sugestii (sam to zrobię na dniach) i niech dalej nad tym pracuje. Sam Tair chyba napisał jakiś czas temu, aby przy pracach nad statutem nie skupiać się na nieistotnych szczegółach ani nie wprowadzać zbytniego zamieszania. Sam przerobiłem to zresztą przy okazji petycji do Allegro - z części sugestii skorzystałem a z części nie (i to normalna kolej rzeczy). Tair powinien zrobić to samo.
Nie ma co dyskutować nad tym, że inicjatywa upadnie. Część osób jest niepełnoletnia, część nie orientuje się w przepisach prawnych, wreszcie część osób być może nie jest zainteresowana członkostwem w stowarzyszeniu. Panowie, nie róbcie z tego takiej tragedii. Nie jest ważna liczba dyskutujących tylko to, aby stowarzyszenie wreszcie w sposób formalny powstało.

Tim Duncan - 797 kart
Tony Parker - 406 kart
Manu Ginobili - 288 kart
Sean Elliott - 177 kart
Avery Johnson - 126 kart
George Gervin - 89 kart
Kawhi Leonard - 68 kart
Dennis Rodman - 65 kart

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 11 (100%)
Podpisuję się pod słowami Karola nie ważna jest liczba aktywnych osób w temacie tylko ważne jest ruszanie tematu do przodu. Nawet w te kilka osób.
Osobiście nie wypowiadam się w temacie ale czytam all na bieżąco.
Po ostatnim zlocie prowadziłem z Rysiem rozmowy na temat stowarzyszenia. Rysiu obecnie działa w kilku stowarzyszeniach więc jego wiedza jest trochę większa w tym temacie niż moja. I jest chętny do pomocy w tym temacie, niestety teraz jest na wyjeździe ale jak tylko wróci to spotkam sie z nim i napisze co i jak.

Pozdro :)

PANINI TO NIE KARTY !!!

Gary Payton 1538 sztuk
Ben Wallace 844 sztuk
Shawn Kemp 813 sztuk

Awatar użytkownika

Karol pisze:
Brzózka, ale z drugiej strony czym się przejmujesz? Stowarzyszenie powstanie tak czy inaczej, będzie miało statut i władze, będzie na bieżąco działać. Nawet jeśli uzgodnień nad statutem będziemy dokonywać raptem w gronie kilku osób to i tak niczego to w gruncie rzeczy nie zmienia. Najwyżej Ci mniej zaangażowani nie będą mogli używać argumentów, że to wspólna inicjatywa. Nie będą też marudzić, że statut źle brzmi (skoro się w dyskusje nad nim nie angażowali).
Ja widzę to tak, że jeśli Tair zadeklarował pracę nad tym statutem to nie możemy "pomagać" Mu w 50 - 70 osób, bo zrobi sie taki miszmasz nie do ogarnięcia. Podeślijmy kilka sugestii (sam to zrobię na dniach) i niech dalej nad tym pracuje. Sam Tair chyba napisał jakiś czas temu, aby przy pracach nad statutem nie skupiać się na nieistotnych szczegółach ani nie wprowadzać zbytniego zamieszania. Sam przerobiłem to zresztą przy okazji petycji do Allegro - z części sugestii skorzystałem a z części nie (i to normalna kolej rzeczy). Tair powinien zrobić to samo.
Nie ma co dyskutować nad tym, że inicjatywa upadnie. Część osób jest niepełnoletnia, część nie orientuje się w przepisach prawnych, wreszcie część osób być może nie jest zainteresowana członkostwem w stowarzyszeniu. Panowie, nie róbcie z tego takiej tragedii. Nie jest ważna liczba dyskutujących tylko to, aby stowarzyszenie wreszcie w sposób formalny powstało.

Może za bardzo chce aby więcej osób się właczyło bo to zawsze pare pomysłów i spojrzeń więcej i uda się to lepiej skonstruować.Karol-masz rację.Spoko-nic na siłe.Jak pisał Haku -warto dac termin na pewne etapy żeby Tairt miał dodatkowy materiał od Nas jak będzie potrzebował.

Phoenix Suns-2604
Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.