www.kartynba.com.pl

Dzisiaj jest sob maja 27, 2017 5:23 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 24 (100%)
Panowie jest pomysl i sa checi zeby stworzyc Forumowohotspotowa grupe na FB ... sami Polacy sami forumowicze zlotowicze i osoby udzielajace sie a nie osoby widmo ... narazie to wstepne przemyslenia ... forum jak widac raz ma sie lepiej raz gorzej ale trzeba przyznac ze to troche archznyu sposob kontaktowania sie ... na FB dzieje sie wszystko szybciej bardziej dynamicznie mozna wiecej ... opieranie sie wciaz na formule dodam zdjecie skomentuje zdjecie i nic wiecej troche mnie rozczarowuje ... kilka plusow moim zdaniem takiej grupy ktora miala by powstac

Dyskusje. O wiele łatwiej prowadzić dyskusję na żywo, szybkim tempem niż żmudnie odświeżać temat by dowiedzieć się, czy ktoś odpowiedział na post czy nie.
Masz pytanie ? Myślę, że o wiele łatwiej zrobić jest zapytać się, otrzymać odpowiedź i usunąć(lub nie) post, by utrzymać czystość. Na forum trzeba zrobić nowy temat, dla jednego pytania.

Pamiętacie ankietę gdzie ma się odbyć zlot ? Gdzie połowę głosów oddały osoby które na zloty nie jeżdżą, mają w zasadzie w dupie, ale patrzą „o ankieta- zagłosuję tutaj ale i tak nie pojadę muahahah”. Ankiety na Facebooku (dalej FB) pozwalają na kontrolę kto i na co głosuje.

Wybór karty miesiąca, roku, itp. ? Nic prostszego. Przyklejona ankieta na górę i lecimy z tematem – przy okazji wszystkie karty do wyboru do obejrzenia są pod ręką.

Bardzo łatwo zrobić z kimś deal, jednocześnie napisać w komentarzu "paka wysłana" "dostałem paczkę, dzięki!" Transakcje i komentarze na forum ? Ghost town.

„Kurczę, dostałem pakę 40 nowych kart. Teraz na photobucket i żmudnie wklejać na forum (na moim własnym przykładzie)”. Na FB fotka nawet telefonem, post „mailday” i już wszystko jasne.

Sprzedać/wymienić na szybko kartę ? Patrz wyżej. Minuta i jest wystawiona. Chat na FB dodatkowo umożliwi szybki kontakt w celu dogadania sprawy. Dodatkowo nowa opcja sprzedaży na FB sprawia, że nie musimy rolkować myszką na sam dół, tylko po prostu jedno kliknięcie + komentarz dla podbicia (moim zdaniem raz na 24-48h styknie spokojnie – nie ma nas zbyt dużo, ale ważna jest jakość a nie ilość).

Zamawiamy boxy? Jeden post i wszystko jasne. W komentarzach tylko „wezmę jeden”, „wezmę trzy pudła” i osoba, która chce te boxy zamówić aktualizuje główny post”.

Nie denerwuje was czasem, że ktoś się rejestruje, tylko w celu sprzedania kart czy wklejenia linka do allegro ? W grupie takich osób nie będzie. Nie jesteśmy targowiskiem, na które ktoś wjeżdża żeby sprzedać skarpetki.

Wahacie się ? Moim zdaniem pod każdym względem grupa na FB przewyższa forum. Wątpliwości ? Podyskutujmy. Pozdrawiam!

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI !!!!

Kenneth "MANIMAL" Faried Cards

12-13 Innovation Laser Cut Accomplishments 25/25
12-13 Flawless Greats 37/49
14-15 Immaculate Shadowbox 26/75
13-14 Immaculate Premium Patches 60/100
14-15 Select USA Tie Dye 28/40
14-15 Select GOLD Courtside 22/40

{ FB_FEEDBACK }: 1 (100%)
Z mojej strony krótko, bo nie ma co się rozpisywać. Myślę, że w przypadku grupy na FB rzeczywiście wszystko działoby się szybciej i sprawniej, ale wtedy forum straci co najmniej połowę swojego sensu.

{ FB_FEEDBACK }: 18 (100%)
Daxii pisze:
Z mojej strony krótko, bo nie ma co się rozpisywać. Myślę, że w przypadku grupy na FB rzeczywiście wszystko działoby się szybciej i sprawniej, ale wtedy forum straci co najmniej połowę swojego sensu.

To powiedz mi co się teraz dzieje na forum, co by nie mogło się dziać na FB i czego byłoby tak szkoda.

STAT#1 pisze:
Daxii pisze:

To powiedz mi co się teraz dzieje na forum, co by nie mogło się dziać na FB i czego byłoby tak szkoda.

Nie jestem przeciwny temu pomysłowi, miałem bardziej na myśli to, że wszystko zostanie jakby przeniesione na FB, a na forum nic się nie będzie działo, a to jednak kawałek historii i tradycji, czy jak by to określić.

Daxii pisze:
STAT#1 pisze:
Daxii pisze:

Nie jestem przeciwny temu pomysłowi, miałem bardziej na myśli to, że wszystko zostanie jakby przeniesione na FB, a na forum nic się nie będzie działo, a to jednak kawałek historii i tradycji, czy jak by to określić.

Cały świat idzie do przodu. Na to nic nie poradzisz.

STAT#1 pisze:
Cały świat idzie do przodu. Na to nic nie poradzisz.

No niestety. Ale jak już powiedziałem, na FB może to rzeczywiście przebiegać sprawniej.

Moderator
Awatar użytkownika

taka jest prawda ze nasze forum zostalo ograniczone do prywatnych kolekcji i nic wiecej ... BA sa nawet tacy ludzie ze wklejaja foteczi u siebie w temacie ale zeby zajrzec i skomentowac cudzy to musi sie logoman pojawic albo inne swieto lasu ... w innych dzialach pustkowie ... dzial sprzedam ?? sklepiki ?? szukacie tam czegos w czelusciach sklepikow czy wolicie zeby to co kto ma w rece akurat szla fotka szybka i wszystko jasne ??? kto mial do czyneniea z hot spotem na FB gdzie dziala 2700 osob ten wie co sie tam dzieje...

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 4 (100%)
Ja jestem w miarę świeży więc moje zdanie mniej istotne, ale rzeczywiście przekopywanie się przez forum jest dosyć kłopotliwe i żmudne. Jeśli nie jest się w bliskim gronie najbardziej aktywnych forumowiczów bardzo łatwo przegapić np. Mystery, box breaki itp., to samo z przechwytami kart itd. Tu powiadomienie jest tylko i wyłącznie odnośnie wd
e-mail. Na fb polubię np. wątek boxy i cas'y i wiem że jeśli coś się w temacie ruszy będę poinformowany na bieżąco. To samo z każdym innym przypadkiem. Jestem zdania że jeżeli jest sposób aby usprawnić "organizację " kolekcjonerów jestem jak najbardziej za.
Pozdrawiam

Auto: 0

Administrator
Awatar użytkownika

Facebook facebookiem, ale forum musi pozostać. Kwestie zlotowe i nne organizacyjne moim zdaniem powinny byc na forum. HS tego nie ogarnie.

Czesław pisze:
Facebook facebookiem, ale forum musi pozostać. Kwestie zlotowe i nne organizacyjne moim zdaniem powinny byc na forum. HS tego nie ogarnie.

Oczywiście, nikt nie mówi o likwidacji forum, ale o przeniesieniu większości aktywności jednak na FB ;)

Awatar użytkownika

Czesław pisze:

Mi się wydaje że rozdzielenie spraw karcianych na te bardziej aktywne, codzienne, szybkie akcje pomiędzy HS na fb a spraw biernych, dlugofalowych, poważniejszych ( jak złoty, kolekcje itp.) na forum to b.dobry pomysł, nie tylko usprawni relacje pomiędzy kolekcjonerami ale również uporzadkuje funkcjonowanie forum.

Auto: 0

Awatar użytkownika

jestem jak najbardziej ZA..forum było jest i będzie..nie obawiałbym sie zbytnio śmierci tegoż..HS usprawni kontakt i przepływ kart w kraju!

07-08 UD Premier Penmanship 54/81
07-08 Ud Premier Opening Night 16/19 (?)
09-10 Hall Of Fame "Famed Signatures" 49/50
14-15 Gold Standard 79 Au 66/70

http://s1039.photobucket.com/user/joond ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 2 (100%)
FB usprawni sam kontakt, pewnie większość z nas ma "fejsa" w telefonie przez co odczytuje i odpisuje na wiadomości w czasie rzeczywistym, jest to łatwiejsze i sprawniejsze niż logowanie się na forum, nawet przez jakiegoś "Tapatalka" czy coś podobnego. Jestem jak najbardziej ZA!

Awatar użytkownika

Ja jestem ZA, usprawni komunikację przede wszystkim - minusem będzie to ,że część osób już nie będzie się logowalo do forum wcale.
Jednak uważam ,że jak tego nie zrobimy to się zatrzymamu w rozwoju to musi powstać - jak wiecie ja już od roku prowadze własny fan page z kartami Dennisa - jestem bardzo zadowolony poki co.

2000-01 Upper Deck Signature Slam Auto 9/9
2001-02 Upper Deck Honor Roll Fab Floor Autographs 6/8
2005-06 Ultimate Collection Achievements Signatures 20/20

https://www.facebook.com/Dennis-Rodman-NBA-cards-467902213313923/

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 30 (100%)
Grupa na Facebooku może być dodatkiem ale nie powinna zastępować forum. W dużej mierze dzięki niemu się znamy. Szkoda pracy ludzi, ich czasu i poswiecenia. Mi tam nie przeszkadza to co tu się dzieje i nie potrzebuje wklejania zdjęć co chwilę i lajkowania.

KEVIN GARNETT cards: 2389
1of1: 6
Auto: 25 (3 Auto/Floor, 3 Auto/Jersey, 3 Auto/Patch)
Ball: 9 (1 Ball/Jersey)
Floor: 28 (2 Floor/Jersey)
Jersey: 501 (Shorts, Warm-ups)
Patch: 51 (8 Patch/Jersey)
Shoe: 1

Last update 19.03.2017

Administrator
Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 10 (100%)
Forum to forum. Grupy Fb nie są tak przejrzyste jak forum. Jeśli to ma tak wyglądać jak Hot Spot to słabo na maxa. Tam nic nie można wyszukać, aby coś sprawdzić to trzeba przewijać 10 lat. Przykładem sprzedaży jest Piwo, aby coś tam sprzedać to codziennie trzeba dodawać post aby ktoś to zobaczył że dodałeś jakieś karty. Na forum łatwo sobie sprawdzić wszystkie starsze posty , fotki itp ( jest cały układ tematów i działow , czy tak samo może to wyglądać na Fb ???). Jeśli hot spot polska będzie tylko jako dodatek do wymian , sprzedaży kart to jestem mega na Tak. Jeśli mają tam odbywać się wszystkie dyskusje, listy zlotowe itp to raczej słabo . Stworzenie takiego hot spota w pełnym wymiarze na 1000% zabije forum i forum padnie. Padnie na 100% bo nikt już nie będzie wklejać tutaj fotek, nikt nie będzie pisać, wszystko będzie odbywać się na Fb. Co do ankiety jaka wtedy była podczas zlotu to był wypadek przy pracy i nie można tego brać pod uwagę.
Więc jako dodatek do handelku kartami to jestem za ...Jeśli ma to przejąc główne funkcje forum to NIE

SPRAWDZ MOJE KARTY NA SPRZEDAZ:

viewtopic.php?f=118&t=54441
http://www.bobstercardsworld.pl/
http://s1257.photobucket.com/user/rumak ... t=3&page=1

Awatar użytkownika

{ FB_FEEDBACK }: 12 (100%)
Jak najbardziej część aktywności można tam przenieść. Ale sprawy typu zlot, kolekcje itd zostawiłbym chyba mimo wszystko tutaj. Fajnie jest przeglądać tematy z kolekcjami i przeglądać jak się kolekcje zmieniały.

http://www.tc-collector.com/Dhol_336/Collection.html - kolekcja
https://www.flickr.com/photos/132600634@N06/sets/ - kolekcja

Moderator
Awatar użytkownika

z przejrzystoscia zupelnie sie nie zgadzam ... sklepiki kolekcjonerow to dno ... zeby cos tam znalezc to jakies swieto lasu ... a piwo to piwo ma chore ceny i podbija temat co pol dnia to co sie dziwisz ja jakos nie mam problemow ze sprzedaza swoich karta tam jesli cena jest odpowiednia ... chcecie forum ale jedyne co potrafia niektorzy zrobic to wkleic 4 fotki na miesiac do swojego tematu jednoczesnie nie przegladajac zadnego innego ...

Administrator
Awatar użytkownika

nabogato pisze:
z przejrzystoscia zupelnie sie nie zgadzam ... sklepiki kolekcjonerow to dno ... zeby cos tam znalezc to jakies swieto lasu ... a piwo to piwo ma chore ceny i podbija temat co pol dnia to co sie dziwisz ja jakos nie mam problemow ze sprzedaza swoich karta tam jesli cena jest odpowiednia ... chcecie forum ale jedyne co potrafia niektorzy zrobic to wkleic 4 fotki na miesiac do swojego tematu jednoczesnie nie przegladajac zadnego innego ...

W dużej mierze to zależy od ludzi, więc teoretycznie każdy tutaj ponosi winę. My chyba największą, Ja, Bobster i moderatorzy odpowiednich działów. Bo to My powinniśmy zapewnić "życie" tego forum. Z drugiej strony tworzenie tematu po to by wypowiedziało się 5 tych samych osób też nie ma sensu.
Podoba mi się pomysł Bobstera. Handelki tak, ale forum musi zostać.

Administrator
Awatar użytkownika

Ale na forum w dziale sprzedam jest właśnie przejrzystośc. Masz podzielone tematy na użytkowników i w danej chwili możesz wejśc i sprawdzić kto coś ma do sprzedania. Czy na tej grupie Fb też tak to będzie wyglądać ? Przykładowo ja często sprawdzam kto coś oferuje na sprzedać. Ok, dzisaj ja nic nie kupuje bo nie ma nic dla mnie , jednak np loguje się nowa osoba na forum i ma możliwośc sprawdzić kto co ma itp. Jak to będzie działać na tym fb ?? co chwile będzie to znikać 10km na dole strony i trzeba będzie to godzinami przewijać. Taki hot spot nadaje się na szybki deal, dla kogoś kto chce zrobić szybki hajs, nie koniecznie w drobrej cenie dla sprzedającego. Hmm .. Akurat w przykładzie Piwa chodziło mi o to że jak by tego nie robił to nikt by nawet tego nie oglądał. Dodawałem tam kilka razy karty i znikają one za godzine na dole strony, nikt nawet tego nie widzi tego samego dnia , nie mówiąc już o kilku dniach czy tygodniu.

Moderator
Awatar użytkownika

nbacards-bobster pisze:
Ale na forum w dziale sprzedam jest właśnie przejrzystośc. Masz podzielone tematy na użytkowników i w danej chwili możesz wejśc i sprawdzić kto coś ma do sprzedania. Czy na tej grupie Fb też tak to będzie wyglądać ? Przykładowo ja często sprawdzam kto coś oferuje na sprzedać. Ok, dzisaj ja nic nie kupuje bo nie ma nic dla mnie , jednak np loguje się nowa osoba na forum i ma możliwośc sprawdzić kto co ma itp. Jak to będzie działać na tym fb ?? co chwile będzie to znikać 10km na dole strony i trzeba będzie to godzinami przewijać. Taki hot spot nadaje się na szybki deal, dla kogoś kto chce zrobić szybki hajs, nie koniecznie w drobrej cenie dla sprzedającego. Hmm .. Akurat w przykładzie Piwa chodziło mi o to że jak by tego nie robił to nikt by nawet tego nie oglądał. Dodawałem tam kilka razy karty i znikają one za godzine na dole strony, nikt nawet tego nie widzi tego samego dnia , nie mówiąc już o kilku dniach czy tygodniu.

bo jest tam 2700 osob a u nas mialo byc 50 ... widzisz roznice ?? a mnie no denerwuje ze wchodzi jakis malolat loguje sie i pyta mnie o karty ktore wklejalem w sklepiku 2 lata temu ...

Administrator
Awatar użytkownika

Wiem , ale czy będzie tam jakiś podział na działy itp??. Bo jeśli nie to będzie taki kocioł u nas przy 50 typa jak na hot spocie przy 2700.

Moderator
Awatar użytkownika

nbacards-bobster pisze:
Wiem , ale czy będzie tam jakiś podział na działy itp??. Bo jeśli nie to będzie taki kocioł u nas przy 50 typa jak na hot spocie przy 2700.

tak tak bylby podzial oczywiscie jakies dzialy dyskusje sprzedaze handelki to tamto ... cos bysmy wymyslili ... narazie to wstepne rozmowy ale trzeba isc do przodu mysle i naprawde jest sporo plusow takiej formy komunikacji miedzy kolekcjonerami... forum to forum wiadomo ze nie obejdzie sie bez niego ale handelki u nas i reszta dzialow oprocz kolekcji prywatnych kuleje ...

Administrator
Awatar użytkownika

Nie ja tego nie widzę w szerokiej perspektywie. To nic nie zmieni. Osoby które udzialają się na FB tak samo udzielają się na forum. Nie widzę tego aby nagle fala ludzi zaczeła udzielać się na Fb. Tak naprawdę Dawid Twój pomysł w takim szerokim zasięgu jest niczym innym jak stworzeniem nowego forum ( tylko że na Fb). Piszesz o działach itp, tylko czy wtedy będzie to tworzyć jedną całość?. Co z tym wszystkim co jest obecnie na forum. Setki stron z kolekcjami, tematami zlotowymi. Jak ma dalej wyglądać forum ? Bo z tego co pisałeś to tak jak pisałem wyżej chcesz praktycznie tworzyć nowe forum. Automatycznie w Twoim pomyśle, zostawiamy forum i wszystko przenosimy na Fb. Bo nie wyobrażam sobie aby każdy dawał fotki na Fb + jeszcze fotki na forum. Twój pomysł jako dodatkowa platforma handlowa, jestem na mega TAK. Jednak nic więcej. To moje zdanie..

p.s Również jako forma zastąpienia czatu.

Awatar użytkownika

mi pomysł bardzo się podoba :)
jak mówiłem na grupie fejsbukowej...musi być życie na osiedlu! a czy na forum ono jest?
szczerze, mniej mnie interesują posty ze sprzedażą czy kupnem, natomiast fajnie jest o kartach po prostu pogadać, pokomentować i wrzucić maildays, a do tego fb o wiele bardziej przystaje w chwili obecnej. dużo łatwiej też karty sprzedać "na bieżąco" wg mnie niż na forum.
co do wartości treści zawartych na forum, to ostatnio z ciekawości postanowiłem przejrzeć wątki z kolekcjami sprzed roku czy półtora: połowa wrzuconych zdjęć się nie wczytuje, a połowa z drugiej połowy już zmieniała właściciela.
to moje prywatne zdanie, na forum zbyt długo nie jestem, a ostatnio niestety zaglądam coraz rzadziej natomiast HS śmiga w telefonie na bieżąco i to jest bardzo wygodne.

pozdro

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.